خامه ترش یک محصول لبنی محبوب است که معمولاً در دستور العمل هایی مانند آب میوه ، سوپ و غذاهای پخته استفاده می شود.

مدت زمان زیادی در یخچال دوام نمی آورد و اغلب در ظروف بزرگ فروخته می شود که منجر به فساد و ضایعات مواد غذایی می شود. این باعث می شود دوستداران خامه ترش در جستجوی راهی برای افزایش طول عمر مواد اولیه مورد علاقه خود باشند.

خوشبختانه راه هایی برای حفظ سلامت خامه ترش برای مدت زمان طولانی وجود دارد.

این مقاله توضیح می دهد که آیا می توانید خامه ترش را فریز کنید یا خیر.

یک غذای چیلی با خامه ترش ، ژالاپنوس و چدار.  پیاز قرمز خرد شده در کنار.در Pinterest به اشتراک بگذارید
کامرون ویتمن/استوکسی یونایتد

آیا می توانید خامه ترش را فریز کنید؟

خامه ترش تازه را می توان با خیال راحت در یخچال در دمای زیر 40 درجه سانتیگراد (4.4 ℃) تا 2 هفته نگهداری کرد (1).

مانند اکثر محصولات لبنی ، می توانید خامه ترش را فریز کنید. با این حال ، انجماد خامه ترش معمولاً توصیه نمی شود ، زیرا انجام این کار روی کیفیت آن تأثیر می گذارد.

برخی افراد تغییرات ناخوشایند در بافت محصول را در نتیجه انجماد گزارش می دهند. در واقع ، تولید کنندگان خامه ترش حتی نسبت به انجماد این محصول به دلیل تأثیرات منفی بر بافت آن هشدار می دهند (2 ، 3).

با این وجود ، فریز کردن خامه ترش کاملاً بی خطر است.

خلاصه

حتی اگر یخ زدن خامه ترش بی خطر است ، اما انجماد محصول باعث تغییر بافت محصول می شود که اکثر مردم آن را نامطلوب می دانند.

وقتی خامه ترش منجمد می شود چه اتفاقی می افتد؟

خامه ترش تازه دارای بافت نرم ، کرمی و طعم تند است. این بافت ابریشمی آن را به گزینه ای عالی برای جمع کردن سوپ ، انواع غذاها و سالاد و غنی سازی کیک و نان تبدیل می کند.

متأسفانه ، خامه ترش منجمد بافتی مشابه خامه ترش تازه نخواهد داشت.

پس از یخ زدایی خامه ترش منجمد ، برخلاف بافت صاف خامه ترش ، بافتی متراکم یا دانه دار خواهد داشت.

این به این دلیل است که خامه ترش در حین فرآیند انجماد و ذوب جدا می شود ، یعنی چربی از قسمت مایع کرم جدا می شود. این منجر به بافت منعقد شده می شود که ممکن است ناخوشایند باشد (4)

با این حال ، محصولات تهیه شده با خامه ترش ، مانند محصولات پخته شده و سوپ ها ، معمولاً می توانند بدون تأثیر منفی بر بافت یا طعم آنها منجمد شوند.

خلاصه

فرآیند انجماد باعث می شود که خامه ترش بافت دانه ای به خود بگیرد. با این حال ، هنوز هم می توان از آن در برخی دستور العمل ها استفاده کرد.

طرز فریز کردن خامه ترش و نحوه استفاده از آن

حتی اگر منجمد کردن خامه ترش معمولاً به دلیل اثرات نامطلوب روی بافت توصیه نمی شود ، می توانید این کار را انجام دهید اگر با خامه ترش اضافی روبرو شده اید که نمی خواهید خراب شود.

با این حال ، مهم است که فقط خامه ترش تازه را که هنوز خوردن آن بی خطر است فریز کنید.

برای فریز کردن خامه ترش ، کافی است آن را در ظروف پلاستیکی یا شیشه ای تقسیم کرده و در فریزر بچسبانید.

برخی از افراد توصیه می کنند از سینی های یخ سیلیکونی برای یخ زدن خامه ترش استفاده کنند. پس از یخ زدن ، می توانید مکعب ها را برای نگهداری طولانی مدت به ظرف دیگری منتقل کنید. این مکعب های جداگانه را می توان به راحتی به سوپ ها ، اسموتی ها و موارد دیگر اضافه کرد.

به خاطر داشته باشید که دمای فریزر باید در حدود 0 درجه فارنهایت (-18 درجه سانتیگراد) باشد تا غذاهای یخ زده ایمن بمانند (5)

در حالی که هیچ راهنمایی در مورد مدت زمان ماندگاری خامه ترش در فریزر وجود ندارد ، سازمان غذا و دارو (FDA) توصیه می کند که ماست را تا 2 ماه در فریزر نگهداری کنید. از آنجا که خامه ترش یک محصول مشابه است ، استفاده از خامه ترش منجمد در مدت 2 ماه یک شرط مطمئن است.

برای ذوب کردن خامه ترش ، آن را یک شب در یخچال نگه دارید تا کاملا ذوب شود. همچنین می توانید خامه ترش یخ زده را مستقیماً به دستورهایی مانند سوپ و خورش اضافه کنید.

نحوه استفاده از خامه ترش منجمد

به طور کلی ، متخصصان غذا فقط استفاده از خامه ترش را در آشپزی یا پخت توصیه می کنند. این بدان معناست که خامه ترش منجمد نباید به عنوان روکش یا برای تزیین سس سالاد مورد علاقه شما استفاده شود.

استفاده از خامه ترش که در دستور غذا که نیاز به خامه ترش تازه دارد منجمد و ذوب شده است می تواند بافت نامطلوبی داشته باشد و توصیه نمی شود.

با این حال ، خامه ترش یخ زده می تواند به روشهای مختلفی در آشپزخانه استفاده شود ، از جمله:

  • اضافه کردن خامه ترش منجمد یا یخ زده به سوپ ها و خورش ها برای داشتن بافت خامه ای
  • از خامه ترش منجمد و ذوب شده در پنکیک ، کیک یا خمیر مافین استفاده کنید
  • قبل از پخت ، مقداری خامه ترش منجمد به تابه اضافه کنید
  • برای ترشح پروتئین و چربی ، خامه ترش منجمد را در اسموتی ها بریزید

پس از یخ زدایی خامه ترش یخ زده ، انجماد مجدد توصیه نمی شود. ذوب شدن و انجماد مجدد می تواند منجر به آلودگی باکتریایی شود و خامه ترش برای خوردن ناامن شود (6).

خلاصه

خامه ترش را در ظروف پلاستیکی یا شیشه ای در یخچال نگهداری کنید. از خامه ترش یخ زده همانطور که هست استفاده کنید یا بگذارید یک شب در یخچال آب شود.

نتیجه نهایی

اگر خامه ترش تازه اضافی دارید و نمی خواهید آن را هدر دهید ، می توانید آن را فریز کنید.

در حالی که انجماد آن منجر به تغییرات نامطلوب در بافت آن می شود ، می توانید خامه ترش منجمد یا منجمد و ذوب شده را به تعدادی از دستور العمل ها مانند غذاهای پخته شده و سوپ ها اضافه کنید.