آیا شکر، شیر یا کاکائو موجود در شکلات باعث آکنه می شود؟


آیا ارتباط بین شکلات و آکنه به دلیل قند، شیر یا کاکائو موجود در شکلات است؟ محققان شکلات سفید، شکلات تلخ، شکلات پخته شده و پودر کاکائو را برای کشف این موضوع مورد آزمایش قرار دادند.

یک قرن پیش، «رژیم غذایی رایج بود استفاده شده به عنوان یک درمان کمکی برای آکنه با این حال، در طول دهه ۱۹۶۰، رابطه رژیم غذایی و آکنه از بین رفت. چرا؟ به دلیل مطالعه ای که ظاهراً “‘ثابت با مقایسه یک تخته شکلات با یک شکلات کاذب متشکل از ۲۸ درصد روغن گیاهی هیدروژنه، غذایی که نشانگرهای التهابی را افزایش می‌دهد، شکلات هیچ تأثیری روی آکنه نداشت. جای تعجب نیست که شکلات واقعی در مقایسه با آن شکلات تقلبی خالص پر از چربی ترانس، آنقدر بد ظاهر نشده است.

همچنین، در یک مطالعه دیگر، گروه‌های کوچکی از دانشجویان پزشکی انواع مختلفی از مقصران احتمالی ایجاد آکنه را خوردند و تنها حدود یک سوم آن‌ها شیوع پیدا کردند. با این حال، هیچ گروه کنترلی برای مقایسه وجود نداشت. با این وجود، این دو مطالعه، علیرغم “نقص های عمده طراحی”، کافی بودند جدا کردن رژیم غذایی از آکنه در ذهن اکثر متخصصان پوست. کتاب‌های درسی برای انعکاس این اجماع جدید آکادمیک بازنگری شدند و متخصصان پوست این موضع را اتخاذ کردند که هرگونه زمزمه در مورد ارتباط بین رژیم غذایی و آکنه غیرعلمی است و یکی از افسانه‌های متعدد پیرامون این بیماری فراگیر است.

نظراتی مانند «ارتباط رژیم غذایی با آکنه به طور سنتی وجود داشته است سقوط کرد به مقوله اسطوره، هم در گذشته و هم در حال رایج هستند [medical] ادبیات…[however] کتاب‌های درسی اصلی پوست این تصور را منتشر می‌کنند که رژیم غذایی و آکنه ارتباطی با هم ندارند، اما تنها به ۲ مرجع اصلی تکیه می‌کنند.» این دو مطالعه ناقص. بنابراین، این “اجماع فعلی در جامعه پوست مبنی بر اینکه رژیم غذایی و آکنه ارتباطی ندارند، پشتیبانی واقعی کمی دارد یا اصلا وجود ندارد.”

اما دلیلی برای مشکوک بودن مصرف شکلات وجود دارد، همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم آیا پودر کاکائو باعث آکنه می شود؟. قبل و بعد از آزمودنی ها خون گرفته شد خورد چند تکه شکلات شیری به نظر می‌رسد شکلات شیری برخی از سلول‌های چرکی آن‌ها را «پرایم» می‌کند تا زمانی که آنها را در معرض باکتری‌های آکنه‌زا در ظرف پتری قرار می‌دهید، مواد شیمیایی التهابی بیشتری آزاد کنند. «این ممکن است در واقع یکی از مکانیسم‌هایی باشد که می‌تواند تأثیرات شکلات را بر روی آکنه توضیح دهد،» اما چگونه بفهمیم که این شکلات است و نه شکر یا شیر اضافه شده؟

اگر شما نظر سنجی نوجوانان در مورد شدت آکنه و عادات غذایی خود، به نظر می رسد ارتباطی با مصرف شکلات وجود دارد، همانطور که می توانید در ۲:۱۸ در من ببینید. ویدئواما آیا این تصور از افرادی است که پودر کاکائو را در اسموتی خود می پاشند یا شکلات تلخ می خورند یا به خاطر شکر و شیر اضافه شده است؟

همانطور که در ساعت ۲:۳۲ در من می بینید ویدئوبه سادگی مصرف غذاهای شیرین و غلات تصفیه شده را کاهش دهید نصف کردن تعداد جوش ها در چند ماه، که به طور قابل توجهی بهتر از گروه کنترل بود. تو می توانی چشم انداز تصاویر جذاب قبل و بعد در ۲:۳۸.

محققان برای اینکه بفهمند این شکر بوده یا نه داد شکلات شیری یا دانه های ژله ای. اگر فقط قند بود، احتمالاً آکنه در هر دو گروه بدتر می شد. در عوض، گروه شکلات بدتر شد و دو برابر شدن ضایعات آکنه را تجربه کرد، در حالی که هیچ تغییری در گروه ژله لوبیا وجود نداشت، همانطور که در ساعت ۲:۵۲ در من مشاهده می کنید. ویدئو. بنابراین، ظاهراً فقط شکر نیست. شاید چیزی در شکلات وجود داشته باشد یا فقط در شکلات باشد شیر شکلات؟

“هیچ مطالعه ای صورت نگرفته است ارزیابی اثرات شکلات خالص (ساخته شده از ۱۰۰% کاکائو) بر روی آکنه”… تا اینکه محققین تصادفی شده ۵۷ داوطلب مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط ​​در سه گروه، دریافت شکلات تخته ای سفید، شکلات تخته ای تیره، یا بدون شکلات تخته ای هر روز به مدت یک ماه. شکلات تلخ فقط یک شکلات تلخ نبود. ۱۰۰ درصد شکلات بود، مثل شکلات بیکر. برخلاف شکلات تلخ خالص، شکلات سفید حاوی شکر و شیر است. چی شد؟ در واقع، ضایعات آکنه در گروه شکلات سفید بدتر شد، اما در گروه شکلات تلخ یا گروه شاهد بدتر نشد. بر اساس این مطالعه، مصرف شکلات سفید اما نه تیره با تشدید ضایعات آکنه مرتبط است.

با این حال، مطالعات دیگر نشان داد که آکنه در شکلات تلخ بدتر می شود. همانطور که در ۳:۵۵ در ویدیوی من می بینید، زمانی که موضوعات تحقیق بودند داده شده مقدار زیادی از شکلات پخت Ghirardelli، ظرف چند روز منفجر شد. “افزایش قابل توجهی” در تعداد متوسط ​​کل ضایعات آکنه تنها در چهار روز مشاهده شد. همین امر در مصرف مزمن بیشتر شکلات تلخ نیز مشاهده شد. فاعل، موضوع خورد نصف شکلات کوچک در روز به مدت یک ماه، و افزایش شدت آکنه بود گزارش شده است در عرض دو هفته، همانطور که می بینید، همراه با تصاویر قبل و بعد، در ساعت ۴:۱۱ در من ویدئو.

آیا چیزی در این دو مطالعه کم بود؟ به آزمودنی ها یا هر روز شکلات داده می شد یا یک محموله بزرگ شکلات، و آکنه آنها بدتر می شد. چی نکرد این مطالعات شامل؟ پیروان طولانی مدت NutritionFacts باید تا الان جواب را بدانند. مطالعات فاقد یک گروه کنترل بودند.

اگر به نظرسنجی ها نگاه کنید، متوجه خواهید شد که اکثر مردم ایمان داشتن شکلات می تواند باعث آکنه شود. بنابراین، اگر مقدار زیادی شکلات به مردم بدهید، ممکن است استرس و انتظار بیرون آمدن در واقع به شکستن کمک کند. برای اینکه واقعاً به این موضوع برسید، باید یک مطالعه طراحی کنید که در آن به افراد داده شود مبدل شده شکلات، تا بتوانید آنها را بدون اطلاع آنها در معرض شکلات قرار دهید و ببینید که آیا هنوز هم شکسته می شوند یا خیر. برای مثال، می‌توانید پودر کاکائو را در کپسول‌های مات بریزید، تا شرکت‌کنندگان ندانند که کاکائو دریافت می‌کنند یا دارونما. این مزیت اضافی در حذف عامل چربی کره کاکائو خواهد داشت. بدون شیر، بدون شکر، بدون چربی – فقط پودر کاکائو خالص در کپسول در مقابل دارونما. هرگز چنین مطالعه ای وجود نداشت … تا به حال.

یک مطالعه دوسوکور، کنترل شده با دارونما ارزیابی شد تاثیر مصرف شکلات – در واقع مصرف پودر کاکائو – در افراد با سابقه آکنه. شرکت کنندگان بودند اختصاص داده برای قورت دادن کپسول های پر از کاکائو ۱۰۰ درصدی شیرین نشده یا دارونمای پودر ژلاتین بدون طعم و شیرین. جالب اینجاست که «برای ۶ اونس ۲۴۰ کپسول لازم بود [cocoa] پودر.” پس چه اتفاقی افتاد؟ همانطور که در ساعت ۵:۵۰ در من می بینید ویدئومحققان به همان افزایش قابل توجه، دو برابر شدن ضایعات آکنه در عرض چهار روز، درست مانند مطالعه گیراردلی، پی بردند. بنابراین، متأسفانه، واقعاً “به نظر می رسد که در افراد مستعد آکنه … مصرف شکلات با افزایش تشدید آکنه مرتبط است.”

اکنون، این مطالعه تنها مردانی را شامل می‌شود که مجبور نیستند مانند زنان با تغییرات هورمونی چرخه‌ای کنار بیایند، و تصور اینکه پس از بلعیدن صدها کپسول، گروه واقعی کاکائو طعم کاکائو را نشنیده و متوجه شوند، سخت است. در گروه دارونما نبودند. اما، بهترین توازن شواهد موجود نشان می‌دهد که اگر آکنه شما را اذیت می‌کند، ممکن است بخواهید از شکلات خودداری کنید تا ببینید آیا علائم شما بهبود می‌یابد.

در مورد اثرات شکلات، محصولات لبنی و شکر بر روی خطر آکنه چطور؟ ویدیو من را ببینید آیا شکلات باعث آکنه می شود؟.

اقلام کلیدی

  • اگرچه رژیم غذایی یک قرن پیش یک درمان کمکی رایج برای آکنه بود، اما مطالعاتی منتشر شده است که نشان می دهد شکلات با آکنه مرتبط نیست. اولی به شکل گمراه‌کننده‌ای طراحی شد و یک تخته شکلات را در برابر یک شکلات تقلبی متشکل از ۲۸ درصد روغن گیاهی هیدروژنه، غذایی که نشانگرهای التهابی را افزایش می‌دهد، قرار داد و دیگری هیچ گروه کنترلی برای مقایسه نداشت. با این وجود، این دو مطالعه، علیرغم نقص های عمده طراحی، به طور موثر رژیم غذایی را از آکنه در ذهن اکثر متخصصان پوست جدا کردند.
  • با این حال، به نظر می‌رسد که شکلات شیری برخی از سلول‌های چرکی را برای آزاد کردن مواد شیمیایی التهابی اضافی هنگامی که در معرض باکتری‌های آکنه‌زا در پتری دیش قرار می‌گیرند، «پرایم» می‌کند.
  • محققان برای بررسی اینکه آیا خود شکلات مقصر است و نه شکر یا شیر اضافه شده، به آزمودنی ها شکلات شیری یا دانه های ژله ای دادند. گروه شکلات بدتر شد و ضایعات آکنه آنها دو برابر شد، در حالی که گروه دانه ژله تغییری نداشت. بنابراین، به نظر نمی رسد که شکر مقصر باشد.
  • محققان بیماران آکنه‌ای را به‌طور تصادفی برای دریافت تکه‌های شکلات سفید (بسته‌بندی شده با شکر و شیر)، شکلات تیره (۱۰۰ درصد) یا بدون تکه‌شکلات، دریافتند و دریافتند که ضایعات آکنه در گروه شکلات‌های سفید بدتر می‌شود، اما در شکلات تیره یا گروه شاهد بدتر شد. گروه ها.
  • مطالعات دیگر نشان دادند که شکلات تلخ آکنه را تشدید می کند، اما آنها فاقد یک گروه کنترل بودند، بنابراین به سادگی نمی توان انتظار بدتر شدن آکنه ناشی از مصرف شکلات را نادیده گرفت.
  • در یک مطالعه دوسوکور و کنترل‌شده با دارونما، به آزمودنی‌ها کپسول‌های پر از کاکائو ۱۰۰ درصدی شیرین نشده یا دارونمای پودر ژلاتین بدون طعم و شیرین داده شد. محققان به همین افزایش قابل توجه در ضایعات آکنه پی بردند، بنابراین به نظر می رسد مصرف شکلات با تشدید بیشتر جوش ها و ضایعات در افراد مستعد آکنه ارتباط دارد.

پودر کاکائو و/یا شکلات چه تاثیری بر دیگر جنبه های سلامتی شما دارد؟ دیگر ویدیوهای من با پوشش شکلاتی را ببینید:

شما همچنین ممکن است علاقه مند باشید آیا تخمه آفتابگردان باعث آکنه می شود؟.

در سلامتی،

مایکل گرگر، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: