سرکه سیب (ACV) یک درمان خانگی محبوب برای همه چیز از سوزش سر دل تا کنترل اشتها و برداشتن خال است.

ACV با تخمیر سیب یا آب بدون فیلتر سیب های فشرده ساخته می شود. نتیجه یک سرکه تند و بسیار اسیدی است.

کاربردهای گوناگونی دارد و به طور فزاینده ای در جامعه بهداشت طبیعی رواج یافته است. اعتقاد بر این است که مزایای سلامتی زیادی دارد ، از جمله:

  • سطح قند خون را پایین بیاورید
  • کاهش وزن
  • کاهش خطر ابتلا به سرطان
در Pinterest به اشتراک بگذارید
عکاسی توسط Aya Brackett

با این حال ، تحقیقات کمی برای اثبات بسیاری از این ادعاها وجود دارد.

برخی از افراد حتی می گویند که به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد ممکن است به آکنه کمک کند. در این مقاله ، ما مزایای احتمالی سرکه سیب را برای آکنه ، همراه با برخی خطرات آن ، بررسی خواهیم کرد.

مزایای احتمالی برای آکنه

بر اساس مطالعات لوله آزمایش ، سرکه می تواند انواع خاصی از باکتری ها را از بین ببرد. این به دلیل محتوای بالای اسید استیک آن است که به آن اسیدیته می دهد. سرکه سیب همچنین دارای چندین اسید آلی دیگر است ، از جمله (1، 2، 3، 4):

  • اسید لاکتیک
  • گالیک اسید
  • اسید protocatechuic
  • کلروژنیک اسید

باکتری به نام پروپیونی باکتریوم آکنه، یا کوتی باکتریوم آکنه، به ایجاد آکنه کمک می کند. از آنجا که ACV می تواند گونه های خاصی از باکتری ها را از بین ببرد ، ممکن است برخی از تأثیرات کشنده باکتری را نیز داشته باشد P. acnes (5)

با این حال ، هیچ تحقیقی در مورد اثرات ACV یا هر نوع سرکه بر روی آن انجام نشده است P. acnes، مطالعات بسیار کمتری بر روی انسان انجام شده تا لوله های آزمایش.

علاوه بر این ، سرکه قبل از استفاده روی پوست باید بسیار رقیق شود ، که باعث می شود غلظت اسیدهای آلی بیشتر رقیق شود.

اسید لاکتیک به ویژه برای کمک به کاهش ظاهر اسکار آکنه استفاده می شود – اما باز هم ، بعید است مقدار کمی در ACV رقیق شده تأثیر قابل توجهی داشته باشد (6)

سرانجام ، سرکه نیز نازک است و برخلاف کرم ها و سرم هایی که مخصوص پوست ساخته شده اند ، ممکن است به مدت طولانی با پوست شما تماس نگیرد تا ترکیبات مفید قبل از تبخیر جذب کافی شوند.

خلاصه

اگرچه ACV حاوی خواص کشته کننده باکتری های اسیدهای آلی است ، اما مشخص نیست که آیا می تواند آن را از بین ببرد یا خیر P. acnes، باکتری های مسئول آکنه. علاوه بر این ، ACV باید قبل از استفاده رقیق شود – که غلظت اسیدهای آلی را تضعیف می کند.

خطرات ACV موضعی

سرکه سیب از نظر طبیعت بسیار اسیدی است. به همین دلیل ، هنگامی که مستقیماً روی پوست برای مدت طولانی استفاده می شود ، ممکن است باعث سوختگی شود (7، 8)

در حقیقت ، در یک مطالعه بر روی 22 فرد بزرگسال ، محققان دریافتند که خیساندن ACV هیچ اثر مثبتی بر سلامت پوست در افراد مبتلا به درماتیت ندارد – و در واقع باعث تحریک در اکثر شرکت کنندگان می شود (9)

در بیشتر موارد ، سوختگی بعد از تماس ACV با پوست برای مدت زمان طولانی رخ می دهد. تماس های کوتاه مدت با پوست کمتر باعث سوختگی می شود ، اما ممکن است باعث سوزش شود.

بنابراین ، برای جلوگیری از آسیب و تحریک پوست ، ACV باید فقط در مقادیر کم و در صورت رقیق شدن با آب استفاده شود.

همچنین باید از استفاده از ACV روی پوست های حساس و زخم های باز خودداری کنید. در این موارد احتمال ایجاد درد یا آسیب پوستی بیشتر است.

خلاصه

سرکه سیب بسیار اسیدی است. استفاده مستقیم از آن بر روی پوست شما ممکن است باعث سوختگی یا سوزش شود و یک مطالعه کوچک نشان داد که هیچ فایده ای برای سلامت پوست ندارد.

آیا برای درمان آکنه باید از ACV استفاده کرد؟

هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از ACV برای آکنه وجود ندارد.

می تواند باعث التهاب و سوزش بیشتر شود. حتی اگر قبل از استفاده از آن به صورت خود به درستی رقیق نشوید ، ممکن است باعث سوختگی شود.

به دلیل این عوامل ، ACV موضعی ممکن است بیشتر در افراد مبتلا به آکنه آسیب برساند تا مفید.

برای یافتن درمان آکنه ای که برای شما مناسب است ، با یک متخصص پوست مشورت کنید.

خلاصه

وقتی صحبت از درمان آکنه در خانه می شود ، ACV ممکن است امن ترین انتخاب نباشد. در بهترین حالت ، ممکن است هیچ تاثیری نداشته باشد یا باعث تحریک شود. در بدترین حالت ، می تواند باعث سوختگی شیمیایی برای پوست شما شود. برای یافتن درمان موثرتر و ایمن تر آکنه با یک متخصص پوست مشورت کنید.

نتیجه نهایی

فقط یک چیز

امروز این را امتحان کنید: آیا می دانید برخی غذاها ممکن است به سلامت و ظاهر پوست شما کمک کنند؟ لیست 12 مورد از بهترین غذاها برای داشتن پوست سالم را بررسی کنید. سعی کنید به تدریج بیشتر این غذاها را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا به آنچه پوست شما نیاز به شکوفایی دارد ، برسید.