آیا کودک شما استرس دارد؟ در اینجا ۸ راه هوشمند برای تشویق آنها وجود دارد


دوران کودکی همه سرگرمی و بازی نیست. حتی کودکان خردسال نیز می توانند احساس نگرانی و استرس کنند. استرس می تواند از بیرون، به عنوان مثال از خانواده، دوستان و مدرسه باشد. می تواند از خود بچه ها نیز باشد. کودکان ممکن است در بزرگسالی از خود انتظارات زیادی داشته باشند، و پس از آن احساس می کنند که شکست خورده اند.

به فرزندتان کمک کنید نگرش خود را از «استرس آسیب می‌زند» به «استرس کمک می‌کند» تغییر دهد. اگر بچه ها متوجه شوند که موقعیت های استرس زا برای همیشه دوام نمی آورند، استرس می تواند انگیزه ای برای رشد باشد. این موقعیت ها بیشتر منعکس کننده مشکلاتی هستند که باید حل شوند و درس هایی که باید آموخت.

۱. احساسات فرزندتان را بپذیرید

صحبت کردن با کودک استرس زا

وقتی بچه ها غمگین یا ترسیده به نظر می رسند، به آنها بگویید که فکر می کنید غمگین یا ترسیده اند. در صورت لزوم به آنها اطمینان دهید که می توانید بفهمید که چرا آنها احساس غمگینی یا ترس می کنند.

۲. فکر ثابت به ذهنیت رشد

ما گاهی اوقات در شرایط استرس زا احساس استرس می کنیم و به احتمال زیاد به یک فرآیند تفکر با طرز فکر ثابت دچار می شویم. هیچ کاری نمی‌توانیم برای بهبود وضعیت انجام دهیم، استعدادهای ما محدود به کارهایی است که می‌توانیم انجام دهیم، و همچنین ممکن است دست از تلاش برداریم.

به فرزندتان کمک کنید تا از منظر ذهنیت رشد به موقعیت نگاه کند – این وضعیت ثابت نیست، می‌توان آن را تغییر داد و آنها قدرت تغییر موقعیت را دارند.

۳. به بازی زمان بدهید

البته بچه های کوچکتر این کار را انجام می دهند. اما بچه های بزرگتر فقط بازی را فراموش می کنند. فعالیت بدنی را با تفریح ​​ترکیب کنید که برای تندرستی مهم است. برخی از ایده ها عبارتند از: دوچرخه سواری در کوهستان، پرتاب بیسبال، کشتی و پیاده روی.

۴. برخی از استراتژی های آرام سازی سریع را به آنها بیاموزید

ترفند برای یک نفس عمیق خوب این است که شکمتان را بلند کنید نه دهانتان. کاری کنید که یک دست را روی شکم و یک دست را روی سینه بگذارند. هنگامی که آنها نفس می کشند باید شکم خود را خارج کنند. و باید معده خود را در حین بازدم به داخل حرکت دهند. استفاده از اسباب‌بازی‌ها برای لذت‌بخش‌تر کردن آن، مانند حباب، چرخ سنجاق یا خوابیدن روی شکم با خرس عروسکی.

مورد علاقه فرزندتان را در دنیا تصور کنید. شاید این ساحل، جنگل، یا در یک مکان آرام در خانه شما باشد. آیا آنها از حواس خود برای فکر کردن به این مکان استفاده می کنند – چه چیزی می بینند، می شنوند، چه چیزی احساس می کنند؟ آنها را تشویق کنید که دقایقی را در آنجا سپری کنند.

۵. در خواب اولویت داشته باشید

خواب برای همه چیز حیاتی است، از کاهش استرس گرفته تا تقویت خلق و خو و بهبود عملکرد در مدرسه. اگر کودک شما به اندازه کافی نمی خوابد، پس این علامت قرمز دیگری است که آنها زیاده روی کرده اند.

تاکید بر اهمیت خواب نیز مفید است و ایجاد محیطی که آن را تشویق می کند. به عنوان مثال، تلویزیون و سایر وسایل را برای کودک خود از اتاق خواب دور نگه دارید.

۶. مدل راهبردهای مقابله سالم

ما به عنوان والدین اولین معلمان فرزندانمان هستیم. آنها فعالیت های ما را تماشا می کنند و وقتی استرس داریم می بینند که ما چه می کنیم. ما به الگوی خوب و استراتژی های سالم برای مقابله نیز نیاز داریم.

همیشه استرس وجود خواهد داشت، اما نحوه مدیریت شما به این موضوع بستگی دارد. هرچه کودک شما مهارت های مقابله ای سالم را توسعه دهد، مجموعه مهارت های مقابله ای بیشتر خواهد بود. آن‌ها می‌توانند به‌طور مؤثر موقعیت‌های چالش برانگیز را با مجموعه‌ای از استراتژی‌های مقابله‌ای خوب مدیریت کنند.

۷. با بچه های خود صحبت کنید

اگر فکر می کنید که کودک شما تحت استرس یا آزار قرار گرفته است، با پرسیدن در مورد روز و چالش های او، راه های ارتباطی را باز کنید. مخصوصاً برای بچه‌های بزرگ‌تر که نمی‌خواهند به آنها گفته شود چه کار کنند، می‌توانید به آن‌ها کمک کنید راه حل خودشان را برای مشکلاتشان بیابند.

۸. کودک خود را خوب تغذیه کنید و مولتی ویتامین اضافه کنید

کودکانی که فاقد مواد مغذی لازم هستند، ممکن است نسبت به کودکانی که رژیم غذایی متعادلی دارند، بیشتر دچار استرس شوند. اطمینان حاصل کنید که کودک شما به مقدار کافی از همه گروه های غذایی و مقادیر کمی از غذاهای ناسالم، کافئین و شکر می خورد.

مولتی ویتامین ایزوتونیکس DNA میراکلز ۱۰۰ درصد یا بیشتر از ۱۳ ویتامین و مواد معدنی مهم (بیش از برخی مولتی ویتامین های تجاری پیشرو برای کودکان) و همچنین فیتونوترینت های مفیدی را که کودکان شما برای کمک به بدن در حال رشد خود برای سالم ماندن و جامد بودن به آنها نیاز دارند، برای کودکان شما فراهم می کند. مولتی ویتامین ایزوتونیکس DNA میراکلز فواید میوه و سبزیجات را در یک محلول ایزوتونیک برای کودکان شما فراهم می کند که طعم عالی و بسیار قابل اعتمادی دارد.