افزایش آلومینیوم در بدن: غذا را در فویل‌ آلومینیومی نگهداری نکنید

87759 - افزایش آلومینیوم در بدن: غذا را در فویل‌ آلومینیومی  نگهداری نکنید

افزایش آلومینیوم در بدن: غذا را در فویل‌ آلومینیومی نگهداری نکنید

پژوهشگران آلمانی دریافتند که آنچه سبب افزایش آلومینیم در بدن و بروز برخی بیماری‌ها می‌شود، تنها مصرف مواد غذایی نبوده و استفاده از فویل‌ آلومینیومی و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی دارای این ماده نیز سبب افزایش آلومینیوم در بدن می شود. محققان در مطالعات اخیر خود دریافتند که کاهش مصرف مواد غذایی در بسته‌بندی‌های آلومینیومی می‌تواند خطرات احتمالی ناشی از افزایش این ماده در سلامت بدن را کاهش دهد.

عوارض افزایش آلومینیوم در بدن:

مصرف زیاد ترکیبات آلومینیومی می‌تواند از جمله مواردی باشد که سبب رشد اختلالات عصبی و همچنین آسیب‌رسانی به کلیه‌ها، کبد و استخوان‌ها شود.

موسسه فدرال ارزیابی ریسک بیماری‌ها در آلمان اعلام کرده است که در تحقیقات اخیر، داده‌های غلظت میزان مصرف آلومینیوم گروهی از مصرف‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق، داده‌های مصرف از طریق نظرسنجی از مصرف‌کنندگان جمع‌آوری شد. از گروه‌های مختلف مصرف‌کننده سؤال شده بود، گروه مصرفی غذاها و میزان مصرف آن‌ها را اعلام کنند.

موسسه فدرال ارزیابی ریسک بیماری‌ها برای ارزیابی ریسک مصرف آلومینیوم، از مدل مصرف متوسط هفتگی سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا 1 میلی‌گرم آلومینیوم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن استفاده کرد. ارزیابی این موسسه نشان داد که میزان جذب آلومینیوم از مواد غذایی در مقایسه با مطالعات قبلی کمتر است.

2237460527 - افزایش آلومینیوم در بدن: غذا را در فویل‌ آلومینیومی  نگهداری نکنید

اگر به سایر منابعی که سبب افزایش آلومینیوم در بدن مشود، توجه کنیم متوجه می‌شویم که میزان بسیاری از این ماده از طریق مواد غیرخوراکی مانند آلومینیومی که در محصولات آرایشی، ضد عرق‌ها و خمیردندان‌ها است، وارد بدن می‌شوند. یکی دیگر از مواردی که مصرف آلومینیوم را افزایش می‌دهد، استفاده از فویل‌های آلومینیومی برای نگهداری از مواد غذایی هستند. موسسه فدرال ارزیابی ریسک بیماری‌ها با توجه به این مسئله دریافت از این طریق میزان مصرف متوسط هفتگی آلومینیوم در همه گروه‌های سنی افزایش میابد.

با توجه به نتایج این مطالعات، موسسه فدرال ارزیابی ریسک بیماری‌ها اعلام کرد که مصرف‌کنندگان می‌توانند با رعایت نکات لازم، میزان مصرف آلومینیوم خود را تحت کنترل درآورند. افرادی که می‌خواهند میزان مصرف آلومینیوم بدن خود را کاهش دهند، باید از محصولات آرایشی، ضد عرق‌ها و خمیردندان‌های دارای آلومینیوم، کمتر استفاده کنند. علاوه بر این، کاهش مصرف فویل‌های آلومینیومی برای نگهداری غذاها و مواد غذایی مختلف می‌تواند کمک بسیار زیادی در کاهش آلومینیوم بدن داشته باشد.

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رژیم غذایی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید