ایمنی خانه: چه زمانی باید بررسی کرد


کویل های یخچال را تمیز کنید

کویل های کندانسور یخچال شما معمولاً در پشت یا پایین یخچال شما یافت می شوند.

کویل های کندانسور یخچال شما معمولاً در پشت یا پایین یخچال شما یافت می شوند. آنها کلید خنک نگه داشتن غذای شما هستند. اگر گرد و غبار یا زباله جمع شود، می تواند یخچال شما را بیش از حد گرم کند. با یک برس نرم و جاروبرقی، گرد و غبار و سایر زباله های اطراف کویل ها را پاک کنید. ابتدا یخچال را از برق بکشید یا برق را قطع کنید.

چند بار: یک بار در ماه

گرد و غبار همه چراغ ها

گرد و غبار اضافی می تواند قابل اشتعال شود - خطر آتش سوزی.  وقتی تمیز می‌کنید، چراغ‌های خود را فراموش نکنید، از جمله چراغ‌های سقفی، قسمت‌هایی با نورهای توکار، و چراغ‌های کف و رومیزی.

گرد و غبار اضافی می تواند قابل اشتعال شود – خطر آتش سوزی. وقتی تمیز می‌کنید، چراغ‌های خود را فراموش نکنید، از جمله چراغ‌های سقفی، قسمت‌هایی با نورهای توکار، و چراغ‌های کف و رومیزی. در حین حرکت، لامپ های سوخته یا نامناسب را بررسی کنید.

چند بار: یک بار در ماه

درها و قفل ها را بررسی کنید

حتی قفل های سنگین درب نیز ممکن است فرسوده شوند.

حتی قفل های سنگین درب نیز ممکن است فرسوده شوند. هر دو قفل دستگیره و پیچ را امتحان کنید تا مطمئن شوید که در شرایط خوبی کار می کنند. کلیدهای خود را برای تناسب مناسب امتحان کنید. هر چیزی که کار نمی کند فوراً جایگزین کنید. در حالی که در آن هستید، درهای خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر درب به خوبی روی لولاهای خود آویزان است و ویژگی های سخت افزاری و قفل به طور ایمن وصل شده اند.

چند بار: یک بار در ماه

درختان و درختچه ها را اسکن کنید

درختانی که ظاهر محکمی دارند ممکن است آنقدر قوی نباشند که به نظر می رسند.

درختانی که ظاهر محکمی دارند ممکن است آنقدر قوی نباشند که به نظر می رسند. رویدادهای آب و هوایی مانند سیل، خشکسالی، باد و یخبندان می توانند آنها را ضعیف کنند. بیماری، تغذیه نامناسب و حشرات نیز می تواند. همانطور که درختان خود را مطالعه می کنید، به درختچه های خود نیز نگاه کنید. برخی از ریشه ها می توانند به شالوده خانه شما آسیب بزنند. و درختچه های خیلی بلند می توانند لکه های یواشکی برای کلاهبرداران ایجاد کنند. اگر فکر می کنید ضعیف شدن درخت یا سیستم ریشه می تواند مشکل ساز باشد، با یک درختکار خبره تماس بگیرید.

چند بار: یک بار در ماه

آب ایستاده را پرتاب کنید

آب راکد یا ایستاده در مکان های بیشتری از آنچه فکر می کنید در کمین است.

آب راکد یا ایستاده در مکان های بیشتری از آنچه فکر می کنید در کمین است. سطل، سطل زباله، گلدان، کاسه آب حیوانات خانگی، نعلبکی گلدان، و حمام پرندگان تنها چند مورد هستند. مطالعات نشان می‌دهد که برخی از پشه‌های ماده تخم‌گذاری را در ظروف دست‌ساز انتخاب می‌کنند. خانه‌تان را بگردید تا ظروف نگهدارنده آب را برگردانید، خالی کنید، بشویید، بپوشانید یا بیرون بیاورید. مراقب استخرهای آب باران در حیاط خود باشید و آنها را جارو کنید.

هر چند وقت یکبار: هفته ای یکبار

تازه کردن فیلترها

وجود فیلترهای زیاد در خانه چیز خوبی است.

وجود فیلترهای زیاد در خانه چیز خوبی است. فیلتر پرز روی خشک کن خود را بعد از هر بار بارگیری تمیز کنید. ۲۷ درصد آتش سوزی های منازل ناشی از تجمع پرزها است. فیلترهای خفه‌شده همچنین می‌توانند لوازم خانگی شما را از کار کردن آنطور که باید نگه دارند. با واحدهای HVAC خود شروع کنید – گرمایش و تهویه مطبوع. سپس دستگاه های تصفیه هوا، کوره ها، خشک کن لباس یا هر چیز دیگری را با فیلتری که زباله ها و گرد و غبار را جمع آوری می کند، بررسی کنید.

چند بار: یک بار در ماه

با جعبه شکن خود رها کنید

زمانی که فکر می کنید فیوز سوخته است، احتمالاً به صفحه کلید مدار خود مراجعه می کنید.

زمانی که فکر می کنید فیوز سوخته است، احتمالاً به صفحه کلید مدار خود مراجعه می کنید. اما جعبه شکن شما نیز نیاز به بررسی مکرر دما دارد. اگر احساس می‌کنید گرم است یا فیوزها زیاد می‌روند، با یک برق‌کار تماس بگیرید. سعی نکنید به تنهایی آن را تعمیر کنید. اطراف قطع کننده مدار خود را عاری از زباله یا مواد دیگر نگه دارید.

هر چند وقت یکبار: هفته ای یکبار

به AFCI و GFCI خود توجه کنید

AFCI ها (قطع کننده های مدار خطای قوس الکتریکی) سیم کشی تحت فشار یا داغ یا دستگاه های خطرناک را برای محافظت بیشتر در برابر آتش سوزی الکتریکی تشخیص می دهند.

AFCI ها (قطع کننده های مدار خطای قوس الکتریکی) سیم کشی تحت فشار یا داغ یا دستگاه های خطرناک را برای محافظت بیشتر در برابر آتش سوزی الکتریکی تشخیص می دهند. GFCI ها از خطاهای زمین محافظت می کنند که می تواند شما را شوک یا برق گرفتگی کند. می توانید دستورالعمل آزمایش قطع کننده های مدار خود را در www.esfi.org بیابید.

چند بار: یک بار در ماه

مراقب اضافه بار خروجی دیوار باشید

یک دستگاه با وات بالا - اتو، توستر بزرگ، یا سشوار - و یک وسیله کم توان برای یک پریز دیواری کافی است.

یک دستگاه با وات بالا – اتو، توستر بزرگ، یا سشوار – و یک وسیله کم توان برای یک پریز دیواری کافی است. اگر شیر دیواری چند خروجی دارید، مطمئن شوید که واحدهایی که به برق وصل هستند کم مصرف هستند و برای آن ناحیه کلید دارند. اگر یک پریز گرم شد یا نقاط تاریکی در نزدیکی آن مشاهده کردید، به این معنی است که بیش از حد گرم شده است یا جرقه ایجاد شده است – یک خطر بزرگ آتش سوزی. فوراً با یک برقکار تماس بگیرید.

چند بار: یک بار در ماه

کابل های اکستنشن را ارزیابی کنید

سالانه بیش از 3000 آتش سوزی در ایالات متحده به دلیل گرم شدن بیش از حد و استفاده نادرست از سیم های اتصال ایجاد می شود.

سالانه بیش از ۳۰۰۰ آتش سوزی در ایالات متحده به دلیل گرم شدن بیش از حد و استفاده نادرست از سیم های اتصال ایجاد می شود. اقلام را در صورت امکان مستقیماً به پریزها وصل کنید. هنگامی که از سیم های رابط استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها بیش از حد بارگذاری نشده اند و شاخک زمین متصل است. به دنبال پریزهای فرسوده یا ترک خورده یا سیم های شل باشید. هرگز آنها را با زنجیر نبندید یا آنها را از دیوارها یا مکان های سرپوشیده دیگری که گرما نمی تواند فرار کند عبور دهید.

چند بار: یک بار در ماه

هشدارهای مونوکسید کربن را بررسی کنید

آلارم‌های مونوکسید کربن این گاز نامرئی و کشنده را دریافت می‌کنند که وقتی سوختی که برای گرم کردن و پختن استفاده می‌کنید به طور کامل نسوزند.

آلارم‌های مونوکسید کربن این گاز نامرئی و کشنده را دریافت می‌کنند که وقتی سوختی که برای گرم کردن و پختن استفاده می‌کنید به طور کامل نسوزند. مطمئن شوید که می توانید صداهای مونوکسید کربن و اعلام حریق را شناسایی کنید. هنگامی که واحدهای خود را آزمایش می کنید، توری ها را تمیز کنید. گرد و غباری که جمع می‌شود می‌تواند حسگرها را مسدود کرده و مانع از کارکرد صحیح آن‌ها شود.

چند بار: یک بار در ماه

افزایش اندازه آشکارسازهای دود

هشدارهای دود برای جلوگیری از مرگ و میر و صدمات ناشی از آتش سوزی خانگی بسیار مهم است.

هشدارهای دود برای جلوگیری از مرگ و میر و صدمات ناشی از آتش سوزی خانگی بسیار مهم است. آنها نه تنها شما را از آتش سوزی در خانه تان آگاه می کنند، بلکه زمان فرار را نیز برای شما می خرند. هشدارها باید در هر طبقه، نزدیک هر اتاق خواب نصب شوند. برخی نیز دارای ویژگی های چند حسی هستند که مونوکسید کربن را نیز هشدار می دهند. همانطور که آنها را آزمایش می کنید، واحدها را تمیز کنید. هرگز غیر فعال نکنید.

چند بار: یک بار در ماه. باتری ها را هر سال عوض کنید.

کپسول های آتش نشانی را بررسی کنید

مدل های خانه شما باید به اندازه کافی کوچک برای مدیریت باشد اما به اندازه کافی بزرگ باشد تا آتش کوچک را خاموش کند.

مدل های خانه شما باید به اندازه کافی کوچک برای مدیریت باشد اما به اندازه کافی بزرگ باشد تا آتش کوچک را خاموش کند. آنها همچنین باید چند منظوره باشند. رتبه بندی کلاس را بررسی کنید: یک واحد “ABC” با سوزاندن کاغذ یا چوب، مایعات قابل اشتعال و آتش سوزی های الکتریکی کار می کند. برچسب ها باید نشان دهند که توسط آزمایشگاه های مستقل آزمایش شده اند. وقتی مطمئن شدید که آنها پر شده و کار می کنند، گیج ها را یادداشت کنید تا ببینید آیا آنها کاملاً شارژ شده اند یا خیر. اگر نه، آنها را جایگزین کنید.

چند بار: یک بار در ماه

بررسی طرح های آتش سوزی و تخلیه

هنگامی که زنگ هشدار دود به صدا در می آید، هر ثانیه حساب می شود.

هنگامی که زنگ هشدار دود به صدا در می آید، هر ثانیه حساب می شود. خانواده خود را جمع کنید و با هم یک برنامه فرار تهیه کنید. خانه خود را برای همه خروجی ها و راه های فرار جستجو کنید.

  • یک پلان طبقه بکشید و دو راه خروج از هر اتاق را مشخص کنید. ویندوز را فراموش نکنید.
  • مکانی را برای ملاقات دور از خانه خود انتخاب کنید، مانند صندوق پستی یا علامت توقف. آن را در برنامه خود علامت گذاری کنید.
  • تمرین. تمرینات خود را تا جایی که می توانید واقع بینانه جلوه دهید.

چند بار: دو بار در سال