این املت خاص رو امتحان کردید؟


در کشور ما نیز املت‌های خوشمزه و هیجان‌انگیزی در مناطق مختلف درست می‌شوند. املت انار، غذای محلی خطه شمال کشورمان است که با انار ترش و رب انار تهیه می‌شود و در کنار نان یا برنج کته سرو می‌شود.وجود دانه‌های انار در این املت باعث شده است این غذا سرشار از فیبر، ویتامین‌ها و املاح معدنی باشد. همچنین انار دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است که به محافظت از قلب و پیشگیری از پیری کمک می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انار در پیشگیری از پیری و درمان عارضه‌های پوستی نیز موثر هستند. این میوه فوق‌العاده به کاهش فشار خون، مبارزه با دردهای مفصلی، جلوگیری از کم‌خونی و بهبود سیستم ایمنی کمک می‌کند.

نکات طلایی در پخت املت انار
در صورت تمایل می‌توانید در تهیه املت انار از یک قاشق غذاخوری رب انار استفاده کنید. فقط قبل از اضافه کردن تخم‌مرغ‌ها، باید رب انار را به مواد بیفزایید و تفت دهید.در این دستور پخت می‌توانید پیاز را حذف کنید یا آن را با پیازچه جایگزین کنید.

در همه جای دنیا املت‌ها با مواد اولیه مختلف به شکل‌های متنوعی درست می‌شوند که پایه همه آن‌ها تخم‌مرغ است. در کشور ما نیز انواع املت در مناطق مختلف درست می‌شوند. املت انار، غذای هیجان‌انگیز خطه شمال کشورماست که با انار ترش و رب انار درست می‌شود.برای درست کردن املت انار ابتدا باید انارها را دان کنید. سپس سیر و پیاز را خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید. بعد از طلایی شدن سیر و پیاز نیز دانه‌های انار را همراه با نمک و فلفل اضافه کنید. بعد از نرم شدن دانه‌های انار نوبت اضافه کردن تخم‌مرغ‌های زده‌شده است.