بادی آنالیزور روشی جدید برای تعیین تناسب اندام

InBody SK Fitness 1 of 1 copy 1080x675 - بادی آنالیزور روشی جدید برای تعیین تناسب اندام

بادی آنالیزور روشی جدید برای تعیین تناسب اندام

در این مقاله قصد داریم به بررسی علت منسوخ شدن BMI  و تولد دستگاه‌های بادی آنالیزور بپردازیم. سال‌ها پیش وقتی برای مشخص شدن تناسب اندام به مطب پزشک می‌رفتید، از طریق یک فرمول ساده به شما می‌گفتند که آیا نسبت قد به وزن‌تان طبیعی است یا خیر. در این جا می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا استفاده از شاخص BMI برای تعیین تناسب توده بدنی روش درستی است؟

شاخصBMI، تناسب اندام

در این روش فقط دو شاخص قد و وزن برای تشخیص تناسب اندام در نظر گرفته می شوند و از طریق یک فرمول ساده یعنی (وزن بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر) BMI به دست می‌آید. سپس بر اساس یک سری از اعداد به شما گفته خواهد شد توده بدنی تان در چه وضعیتی قرار دارد. برای مثال اگر شاخص شما بین 18.5 -۱۶ باشد کمبود وزن ،اگر بین ۲۵ -18.5باشد طبیعی و اگر بیشتر از ۲۵ باشد اضافه وزن دارید.

کنترل BMI رایگان

BMI Fitshape 760x400 - بادی آنالیزور روشی جدید برای تعیین تناسب اندام

آشنایی‌ با بادی ‌کامپوزیشن

بادی کامپوزیشن در حقیقت روشی است که با استفاده از یک ترازوی هوشمند و به طور کاملاً تخصصی به شما می‌گوید چه میزان چربی و عضله کم یا اضافه دارید و این درصد را در کدام منطقه از بدنتان باید جبران کنید.

مطلب مرتبط: تعریف وزن ایده آل چیست؟ و شاخص های اندازه گیری وزن ایده آل کدامند؟

چربی و عضله

بعد از مشخص شدن وزن نهایی، میزان کل چربی و عضله بدنتان در دو سطر به صورت جداگانه به شما نشان داده خواهد شد و در روبه روی آن میزانی از چربی و عضله که در بدن شما طبیعی است، به صورت یک بازه عددی نوشته می شود.همچنین شما می‌توانید به صورت کاملا جزئی‌تر ، به میزان چربی و عضله در دست‌ها، پاها و ناحیه شکمی خود پی ببرید .

آب ، پروتئین و مواد معدنی

یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در داشتن رژیم غذایی کنترل میزان آب، پروتئین و مواد معدنی است.در بادی کامپوزیشن ،شما به طور جداگانه از آب‌بدن، پروتئین و مواد معدنی خود اطلاع می یابید و می‌توانید با توجه به نیازتان مقدار ورودی آن ها را به بدن‌تان کاهش یا افزایش دهید.

tanita980 - بادی آنالیزور روشی جدید برای تعیین تناسب اندام

برتری آنالیزور بدن

این که چرا بادی کامپوزیشن نسبت به BMI برتری دارد را تا این جا دریافتید اما به نظر می رسد بزرگ ترین نقطه قوت این دستگاه چیز دیگری است. برای درک این موضوع شما دو نفر را با وزن و قد کاملا یکسان تصور کنید. فرد شماره یک دارای ۲۰ کیلوگرم عضله و ۳۵کیلوگرم چربی است فرد شماره دو دارای ۳۰ کیلوگرم عضله و ۲۵ کیلو گرم چربی است. قطعاً این دو فرد از نظر ظاهری و توده بدنی شبیه هم نیستند ، فرد شماره دو نسبت به فرد شماره یک لاغر‌تر به نظر می‌رسد اما روی ترازو وزن و BMI هر دو یکسان است .

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید