با خوردن این صبحانه به سرعت لاغر شوید!

12876681722301331131601845747119183109165113 - با خوردن این صبحانه به سرعت لاغر شوید!

با خوردن این صبحانه به سرعت لاغر شوید!

صبحانه می‌تواند نقشی موثر در کاهش و افزایش وزن شما داشته باشد بنابراین بسیار مهم است که در این وعده غذایی چه نوع مواد غذایی می‌خورید.

طی سال‌های گذشته بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کردند هر چه صبحانه‌های سبک‌تر و کم کالری تری بخورند زودتر لاغر می‌شوند، اما در نهایت به جز احساس ضعف چیزی نصیبشان نمی شد. اکنون نتایج تحقیقات یک گروه از متخصصان تغذیه ایالات متحده نشان می‌دهد که یک منبع پروتئین می‌تواند صبحانه‌ای ایده آل برای کاهش وزن باشد. در مطالعاتی که توسط این پژوهشگران انجام شده است، افرادی که در وعده صبحانه تخم مرغ می‌خورند می‌توانند در مقایسه با گروه کنترل که کالری خود را محدود می‌کنند، طی هشت هفته ۶۵ درصد وزن خود را کاهش دهند.

مطلب مرتبط: آشنایی با مواد غذایی مفید برای وعده صبحانه 

526515 608 1 - با خوردن این صبحانه به سرعت لاغر شوید!

نتایج این مطالعات در ژورنال آمریکایی تغذیه و ژورنال بین المللی چاقی منتشر شده است. این تحقیقات نشان می‌دهد که تخم مرغ می‌تواند قند خون را کنترل کرده و احساس سیری طولانی مدت ایجاد کند. بر این اساس افراد باید روی غذا‌های پر پروتئین و فیبر تمرکز کنند، زیرا می‌توانند در طولانی مدت احساس سیری کامل داشته باشند. مواد غذایی مانند تخم مرغ، آووکادو یا نان‌های گندم کامل، از جمله همین مواد غذایی محسوب می‌شوند.

مطلب مرتبط: عوارض پرهیز از خوردن صبحانه و آسیب های جدی آن برای سلامتی انسان

کارولین آپوویان، مدیر مرکز تغذیه و کاهش وزن بوستون، می‌گوید که احساس پر بودن معده و دریافت انرژی مناسب پس از صرف صبحانه به کاهش ریزه خواری در طول روز کمک می‌کند. به گفته دکتر آپوویان دو تخم مرغ ۱۸۰ کالری و ۱۴ گرم پروتئین کامل دارد. تخم مرغ شامل ویتامین‌هایی مانند B۱۲، ریبوفلاوین، سلنیوم و ویتامین A است.

مطلب مرتبط:  آیا مصرف تخم مرغ سبب کاهش وزن می شود؟

برای دریافت رژیم غذایی دکتر رویا خادمیان از طریق لینک زیر ثبت نام کنید

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید