بخور تا لاغر بمانی

چی بخورم لاغر بشم؟

برخی ویتامین ها و مواد معدنی به لاغر شدن شما کمک می کنند. آهن، ویتامین C و منیزیم از این دسته اند. ویتامین C در سنتز نورآدرنالین نقش دارد و ذخیره چربی در اعضای بدن را محدود می کند. از سوی دیگر، این ریز مغذی جذب آهن را بالا می برد و خاصیت ضد خستگی هم دارد که از همین طریق باعث می شود فرد تحرک بیشتری داشته باشد و کمتر دچار چاقی شود، اما مراقب باشید! استرس، خاصیت ویتامین C را از بین می برد و باعث چاقی می شود.

ویتامین B نیز تاثیرات منفی استرس را بر بدن کم می کند و احتمال ابتلا به چاقی را کاهش می دهد. کمبود ویتامین B باعث افزایش اشتهای کاذب می شود و مصرف آن میل به مصرف مواد غذایی شیرین را کم می کند. ویتامین B6 و B9 نیز بر کارکرد تیروئید اثر مثبت دارد و به کنترل وزن هم کمک می کند.

و اما کلسیم، این ماده معدنی لاغر کننده است اما مکانیسم عمل آن هنوز مشخص نیست. تحقیقات 2 ساله محققان آمریکایی روی 54 زن 18 تا 30 ساله نشان داد کسانی که روزانه 780 میلی گرم کلسیم مصرف می کنند، وزنشان ثابت می ماند و مصرف یک گرم کلسیم در روز هم سبب کاهش وزن می شود.

4ad6df0790d749b51a9680aaf0316ad3_XL.jpg

منیزیم نیز نقش اساسی در سوخت و ساز انرژی در بدن بازی می کند و کمبود آن باعث کاهش مصرف انرژی و ابتلا به چاقی می شود. پتاسیم خاصیت ادرار آور دارد و با کاهش ورم بدن به حفظ زیبایی و تناسب اندام کمک می کند.

کروم در تنظیم قند خون نقش کلیدی دارد و به صورت غیرمستقیم در کاهش وزن هم دخیل است، اما مراقب باشید که استرس های عصبی باعث تولید هورمون کورتیزول می شوند که این مساله روی ذخایر کروم بدن اثر منفی دارد و باعث چاقی خواهد شد.

کم خونی و خستگی از جمله علائم کمبود اهن در بدن هستند. افراد خسته تحرک کمتری دارند و میزان ذخیره چربی در بدنشان بیشتر و میزان مصرف انرژی شان هم کمتر است. با این حساب، دریافت مقادیر کافی از آهن باعث پیشگیری از چاقی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید