بهترین جلو بازو های تاریخ بدنسازی

بهترین جلو بازو دنیا

به نمایش بهترین جلو بازو جهان و تاریخ بدنسازی خوش آمدید! آیا کنجکاوید بدانید که بهترین جلو بازو دنیای وزنه برداری چگونه به وجود آمده است ؟! جای دیگری نروید. در این مقاله سعی کرده ایم بهترین جلوبازوهای بدنسازان معروف در سراسر دنیا را به همراه تمرینات پیشنهادی آن ها برایتان ذکر کنیم. با ما همراه باشید!

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر

وقتی 15 ساله بودم ، لباس‌ هایم را در آوردم و در آینه به خودم نگاه کردم. وقتی خودم را برهنه دیدم متوجه شدم برای داشتن توازن به بهترین شکل ، به بازوهای 50 سانتی برای تناسب داشتن با باقی قسمت‌ های بدنم نیاز دارم.

برنامه تمرینی جلو بازو آرنولد شوارتزنگر

خوئل استابز

خوئل استابز
خوئل استابز

اگر بخواهید یک تمرین جلو بازو انتخاب کنید که هیچ بدنسازی نتواند آن را انجام دهد ، من جلو بازو با هالتر ایستاده را پیشنهاد می‌ کنم. همه‌ چیز در مورد افزایش وزن با فرم و تکنیک صحیح است و جلو بازو با هالتر بهترین راه برای انجام آن است. این تمرین به شما اجازه می‌ دهد تا وزن بیشتری جا به جا کنید ، بنابراین نهایت تلاشتان را بکنید تا به این حرکت با تکنیک صحیح مسلط شوید. البته اگر در ناحیه‌ مچ مشکل داری د، جلو بازو با هالتر لاری یک جایگزین کاملا قابل‌ قبول است. 

برنامه تمرینی جلو بازو خوئل استابز

آلبرت بکلس

آلبرت بکلس
آلبرت بکلس

من دوست دارم تاکید ویژه‌ ای بر حداکثر انقباض عضله جلو بازو داشته باشم. من اغلب در برابر چرخاندن مچ مقاومت می‌ کنم ، تا زمانی که بسیار به انقباض نزدیک شوم. سپس درست زمانی که به اوج جلو بازو می‌ رسم ، مچ‌ هایم را تا جایی که امکان دارد می‌ چرخانم. این یک انقباض فوق‌ العاده‌ ایجاد می‌ کند و آن را به مدت یک یا دو ثانیه نگه می‌ دارم.

برنامه تمرینی جلو بازو آلبرت بکلس

رابی رابینسون

رابی رابینسون
رابی رابینسون

برای بالا بردن شدت تمرین ، من جلو بازوی تمرکزی را با هالتر انجام می‌ دهم. هالتر را نزدیک نگه‌ داشته و روی آن خم می‌ شوم درنتیجه تنه‌ من موازی زمین است. به ‌آرامی با بالا آوردن هالتر جلو بازو می‌ زنم و در هر میلی‌ متر از دامنه‌ حرکت ، مقاومت را احساس می‌ کنم. در بالای حرکت ، وزنه را به مدت چند ثانیه نگه می‌ دارم و جلو بازویم را خم و منقبض می‌ کنم. این تمرین سخت و دردناک است ، اما تراکم را افزایش می‌ دهد.

برنامه تمرینی جلو بازو آلبرت بکلس

لاری اسکات

لاری اسکات
لاری اسکات

من قطعا از 4 ورزش مختلف برای جلو بازو و 5 الی 6 ست برای هر ورزش با 8 الی 10 تکرار استفاده می‌ کنم. این در کل 24 ست برای جلو بازو می‌ شود. اگر بخواهم بر روی عضلات جلو بازو ، پشت بازو و دلتوئیدها را کار کنم ، برای هر روز 4 ورزش و تقریبا 5 ست برای هرکدام یا در کل 60 ست برای تمرین در نظر می گیرم. این نوع تمرین حدود 2 ساعت زمان می‌ برد. من زیاد بین ورزش‌ ها یا بین ست‌ ها استراحت نمی‌ کنم ، اما سعی می‌ کنم به‌ خوبی به حرکت ادامه دهم.

برنامه تمرینی جلو بازو لاری اسکات

مایک ماتارازو

مایک ماتارازو
مایک ماتارازو

من تمام بدنسازهایی که اهل آن دوره‌ سخت مدرسه‌ قدیم هستند را دوست دارم. آن افراد به هیچ نوع تجهیزات عجیب ‌وغریبی نیاز نداشتند. آن‌ ها با شدت و تمرکز تمرین می‌ کردند ، بدون توجه به باشگاه یا محدودیت‌ های دیگر. این افراد می‌ توانستند پرس‌ ها را با سطل‌ های پر از سیمان انجام دهند و با این‌ وجود ، تمرین فوق‌ العاده‌ای داشته باشند. 

برنامه تمرینی جلو بازو مایک ماتارازو

فیل هیث

فیل هیث
فیل هیث

من شخصا جلو بازو لاری تک دست با دمبل را دوست دارم. حتما لازم نیست برای شروع سوزش ، دمبل‌ های 45 کیلوگرمی بزنید. من می‌ توانم دمبل‌ های 16 تا 20 کیلوگرمی بزنم و از آن سود ببرم. همچنین برای افرادی که سفر می‌ کنند نیز عالی است. امرزوه اکثر هتل ها مجهز به تجهیزات باشگاه های بدنسازی هستند.

برنامه تمرینی جلو بازو فیل هیث

فردی اورتیز

فردی اورتیز
فردی اورتیز

من تکرارها را شمارش نمی‌ کنم. فقط به کار ادامه می‌ دهم تا جایی که آن بخش بدن خسته شود.

برنامه تمرینی جلو بازو فردی اورتیز

لی پریست

لی پریست
لی پریست

من دوستی داشتم که یک بار هنگام تمرین بازوها در باشگاه به سراغ من آمد و گفت که باید جلو بازو را به این روش انجام دهم. من به بازوهای او را نگاه کردم و آن‌ ها حدود 38 سانت بودند. مثل این بود که من به سراغ «تام پلاتز» بروم و به او بگویم چگونه اسکات بزند!

برنامه تمرینی جلو بازو لی پریست

پائول دمایو

پائول دمایو
پائول دمایو

برنامه تمرینی جلو بازو پائول دمایو

لروی کولبرت

لروی کولبرت
لروی کولبرت

من ، لروی کولبرت ، اولین مردی بودم که بازوهای عضلانی 53 سانتی را بدون دارو ساختم و به آن افتخار می کنم.

برنامه تمرینی جلو بازو لروی کولبرت

لروی دو تمرین از این مجموعه را انجام می دهد :

جی کاتلر

جی کاتلر
جی کاتلر

من همیشه مربی پرورش حجم بوده‌ ام.

برنامه تمرینی جلو بازو جی کاتلر

کوین لورون

کوین لورون
کوین لورون

تمرین جلو بازو لاری با هالتر لاری انجام می‌ شود. شما می‌ توانید آن را دست‌ باز یا دست­ جمع انجام دهید. اگر هالتر لاری ندارید ، از یک هالتر کوچک صاف استفاده کنید.

برنامه تمرینی جلو بازو کوین لورون

دکستر جکسون

دکستر جکسون
دکستر جکسون

من وضعیتی را یافته ام که شکل و استحکام بازوهای من را بهبود می ببخشد. قبل از یک مسابقه تمام تمرین‌ های وضعیت بدن ( posing ) را که انجام می‌ دهم ، بازوهای من را روز به روز بهبود می‌ بخشد. سعی کنید بعد از هر ست بازوهای خود را خم ‌کنید تا خون بیشتری به عضلاتتان بفرستید. 

برنامه تمرینی جلو بازو دکستر جکسون

مانفرد هوربل

مانفرد هوربل
مانفرد هوربل

شما نمی‌ توانید برای داشتن چیز بسیار بزرگی برنامه‌ ریزی کنید ، چون هرگز نمی‌ دانید خصوصیات ژنتیکی شما چگونه عمل خواهند کرد. پس من وقتی از ابتدا شروع کردم ، نمی‌ دانستم چقدر می‌ توانم در حوزه‌ ورزش پیش بروم. و اینکه آن ‌قدر بازوهای بزرگی داشتم که در ورزش خودمان در واقع یک ایراد محسوب می‌ شد. پس هرگز برای بزرگ کردن آن‌ ها برنامه نداشتم ، اگر چه دیر یا زود متوجه شدم که داشتن بزرگ‌ ترین بازوها در دنیا یک ابزار بازاریابی فوق‌ العاده است.

برنامه تمرینی جلو بازو مانفرد هوربل

سرجیو الیوا

سرجیو الیوا
سرجیو الیوا

شما در مجلات می‌ بینید که این فرد یک بازوی 53 سانتی دارد ، این فرد یک بازوی 56 سانتی دارد و این یکی بازوی 49 سانتی دارد. وقتی این‌ ها به فلوریدا رفتند ، تنها کسی که به من نزدیک بود آرنولد بود که تنها 48 سانت بازو داشت. بازوهای من خیلی بزرگ بودند ، حتی بزرگ تر از سرم. من تنها فرد بدون آمادگی قبلی بودم. 

برنامه تمرینی جلو بازو سرجیو الیوا

وینس تیلور

وینس تیلور
وینس تیلور

بیشتر افراد سعی دارند بگویند من از تکرارهای زیاد استفاده می‌ کنم. این درست نیست. من به وزنه‌ ای نیاز دارم که به من اجازه دهد انقباض عضله را حس کنم. همان‌ قدر که ممکن است پیش‌ پا افتاده به نظر برسد ، من باید کار کردن عضله را حس کنم. 

برنامه تمرینی جلو بازو وینس تیلور

کال ژکالاک

کال ژکالاک
کال ژکالاک

ارتباط بین ذهن و عضله ، کلید داشتن بازوهای فوق‌ العاده است. بیش از هر بخش دیگری از بدن شما می‌ توانید به ‌سادگی جلو بازوهای خود را ببینید که با هر تکرار حرکت می‌ کنند و از طریق مفاصل می‌ توانید بر حداکثر کشش و انقباض تمرکز کنید. تکرارها را سخت‌ تر کنید ، نه ساده‌ تر. 

برنامه تمرینی جلو بازو کال ژکالاک

فلکس ویلر

فلکس ویلر
فلکس ویلر

جلو بازوها عضلات نسبتا کوچکی هستند و اگر آن‌ ها را سخت تمرین دهید ، زود خسته می‌ شوند. من بیشتر از 10 ست در هفته انجام نمی‌ دهم ، اما اگر هر ست را تا آخرین توان انجام دهم این مقدار برای حفظ رشد دائمی بازوها ، بدون تمرین بیش‌ از حد ، عالی است.

برنامه تمرینی جلو بازو فلکس ویلر

بیل پرل

بیل پرل
بیل پرل

اگر بخواهم بازوهایم را تا جایی که ممکن است بزرگ کنم ، احتمالا حدود 20 ست از 4 تمرین و 5 ست برای هر پشت بازو و 20 ست برای جلو بازو در هر تمرین ، 3 بار در هفته انجام می‌ دهم. این حدود 60 ست پشت بازو و 60 ست جلو بازو در هفته است. تکرارها را بین 6 الی 8 تکرار نگه می‌ دارم و تمام حرکات پایه را تا حداکثر وزنی که امکان دارد انجام می‌ دهم. غذاهای مغذی حاوی کالری مصرف می کنم و با حداکثر سرعت غذا می‌ خورم!

برنامه تمرینی جلو بازو بیل پرل

برتیل فوکس

برتیل فوکس
برتیل فوکس

هر کس که در پرورش عضلات بازوغفلت کند ، به صورت خودکار قطر و توده‌ نهایی جلو بازوهای خود را محدود می‌ کند. زیرا عضلات بازویی که خوب پرورش یافته باشند ، جلو بازوها را به سمت بالا هل داده ، از استخوان بازو دور می‌ کنند و ظاهری بلندتر و حج یتر به جلو بازوها می‌ دهند.

برنامه تمرینی جلو بازو برتیل فوکس

مایک کریستین

مایک کریستین
مایک کریستین

به خاطر داشته باشید : 4 ست ، 8 تا 10 تکرار ، سنگین و سخت.

برنامه تمرینی جلو بازو مایک کریستین

بویر کو

بویر کو
بویر کو

به خاطر دارم که یک نسخه از مجله‌ Muscle Builder جو ویدر را می‌ خواندم و مقاله‌ ای نوشته‌ استیو ریوز را دیدم که در مورد تمرین جلو بازوها بود. او در مورد انجام جلو بازو با دمبل در حالت نشسته بر روی میز شیب‌ دار نوشته بود. آن توصیه به ‌اندازه‌ کافی برای من خوب بود و تنها تمرینی بود که تا آن زمان برای جلو بازوها انجام می دادم. در حقیقت ، این تنها تمرین جلو بازو بود که تقریبا به مدت 5 سال انجام دادم. کل کاری که انجام دادم 8 تا 10 ست جلو بازوی شیب‌ دار قدیمی بود و بعد به سراغ پشت بازو رفتم. 

برنامه تمرینی جلو بازو بویر کو

برایان بوکانان

برایان بوکانان
برایان بوکانان

اجازه دهید بی‌ پرده باشم و دو صفت را که یک بدنساز برای داشتن شانس رسیدن به اوج به آن‌ ها نیاز دارد را برایتان توضیح بدهم. اول او باید با ویژگی‌ های ژنتیکی فیزیک برجسته به دنیا آمده باشد. یک توانایی طبیعی برای پاسخ به تمرین و ساختن عضله. دوم او باید سرسختی ذهنی و اراده داشته باشد تا آن پتانسیل فیزیکی را آماده و پرورش دهد. 

برنامه تمرینی جلو بازو برایان بوکانان

دوریان یتس

دوریان یتس
دوریان یتس

من فکر می‌ کنم اگر شما پرتر باشید ، تفکیک کمتری دارید. اگر به باشگاه بروید و حرکت جلو بازو دمبل انجام دهید ، آن‌ ها به خاطر حجم خون ، یعنی پر بودن بزرگ هستند. اما تفکیک چندان مشخص نیست.

برنامه تمرینی جلو بازو دوریان یتس

رونی کولمن

رونی کولمن
رونی کولمن

خب این یک مسیر طولانی و سخت بود ، اما من هر لحظه‌ آن را دوست داشتم. من از چالش لذت بردم. تمام چیزی که در ذهن داشتم ، مسیر رسیدن به مستر المپیا بود. همه بر جنبه‌ فیزیکی بدنسازی تاکید می‌ کنند ، اما درواقع کسانی که از نظر ذهنی قوی هستند موفق خواهند شد. 

برنامه تمرینی جلو بازو رونی کولمن

پل دیلت

پل دیلت
پل دیلت

من دوست دارم به ‌جای استفاده از دستگیره برای حرکات پشت بازو ، از یک طناب استفاده کنم. فشار طناب به پایین ، بیشتر یک حرکت جداسازی است تا یک افزایش ‌دهنده‌ی توده. چون شما می‌ توانید بازوهای خود را در پایین به سمت بیرون بدنتان بچرخانید. شما قادر نیستید با طناب هم به سنگینی دستگیره کار کنید ، اما از مزایای کامل شکل ‌دهی و تفکیک عضله بهره‌ مند ‌می‌ شوید.

برنامه تمرینی جلو بازو پل دیلت

لو فریگنو

لو فریگنو
لو فریگنو

من قطعا با بدنسازهایی که معتقدند شما می‌ توانید فقط با فشردن دستگیره‌ های دمبل در هنگام انجام جلو بازو ساعدهای بزرگی داشته باشید ، موافق نیستم. در تعداد کمی از موارد ممکن است این موضوع درست باشد ، اما این افراد باید با خوردن تخم ‌مرغ‌ های زیاد هنگام صبح ساعدهای بزرگ بسازند. بیشتر بدنسازها ، ازجمله خود من برای پرورش قابل ‌توجه ساعد باید بسیار سخت کار کنیم.

برنامه تمرینی جلو بازو لو فریگنو

فرانک مک گراث

فرانک مک گراث
فرانک مک گراث

اول اینکه تنها شخصی که باید همه‌ چیز را به او اثبات کنید خود شما هستید. دوم شما می‌ توانید به زندگی از پشت شیشه نگاه کنید ، یا می‌ توانید درها را باز کرده و به داخل قدم بگذارید. 

برنامه تمرینی جلو بازو فرانک مک گراث

سرج نوبرت

سرج نوبرت
سرج نوبرت

ژنتیک تا حدی کمک‌ کننده است ، اما مهم‌ ترین چیز ذهن و روح است. این دو حتی قوی‌ تر از خصوصیات فیزیکی هستند که نادیده گرفته می‌ شوند. 

برنامه تمرینی جلو بازو سرج نوبرت

رگ پارک

رگ پارک
رگ پارک

هر چقدر که شما بدنسازها بخواهید بزرگ‌ تر شوید ، باید سخت‌ تر کار کنید تا باور کنید! 20 تا 30 ست جلو بازو و پشت بازو را سه بار در هفته انجام دهید.

برنامه تمرینی جلو بازو رگ پارک

شان ری

شان ری
شان ری

حتما از ورزش‌ های مختلف برای هر تمرین استفاده کنید. همیشه عضلات را با رشد جدید درگیر کنید.

برنامه تمرینی جلو بازو شان ری

دیو دراپر

دیو دراپر
دیو دراپر

جلو بازو ، پشت بازو و پاهای شما نباید در آخر هفته ها صحیح و سالم باشند. باید از آنها خون بچکد!

برنامه تمرینی جلو بازو دیو دراپر

مارکوس رول

مارکوس رول
مارکوس رول

با مطالعه مجلات بدنسازی متوجه تمرینات احمقانه‌ اولیه‌ ام شدم. آن زمان بود که تصمیم گرفتم برنامه‌ تمرین خودم را طراحی کنم. همه ‌چیز شدیدتر شد. وزن و ست‌ ها بیشتر شد و من یک برنامه‌ شش ‌روزه را شروع کردم. هر روز تمرین دادن یک بخش از بدن و جمعه ها تعطیل. این بار هدف من در هر تمرین ، رسیدن به یک پمپاژ عالی با وزن سنگین بود.

برنامه تمرینی جلو بازو مارکوس رول

ناصر السنباطی

ناصر السنباطی
ناصر السنباطی

من نه به بخش خاصی از بدن علاقه دارم و نه به ورزش خاصی. همه‌ کسانی که صادق هستند ، دستگاه‌ ها را به وزنه‌ های آزاد ترجیح می‌ دهند چون دستگاه‌ ها راحت‌ تر هستند و موجب درد عضله‌ کمتری می‌ شوند و نیاز به تمرکز کمتری دارند و به ‌طورکلی کم ‌خطرتر هستند. اما اگر دوست دارید افزایش عضله‌ واقعی داشته باشید ، باید سخت تمرین کنید و همیشه باید حداقل ورزش‌ های محبوب را انتخاب کنید که درواقع شما را به بهترین نتایج ممکن می‌ رسانند. پس حداقل به سراغ ورزش‌ های محبوب ، وزنه‌های آزاد و درد عضله بروید!

مارکو ساولینن

مارکو ساولینن
بهترین جلو بازو دنیا : مارکو ساولینن

چیزی که دوست دارم از بدنسازی دهه‌ ۹۰ تا به امروز به آن اشاره کنم ، سفتی عضلاتی است که افراد آن زمان داشتند. بهترین مثال آن دوریان یتس است. این روزها افراد بزرگ‌ تر هستند ، اما کمی ظاهر نرم‌ تر یا پف‌ کرده دارند به‌ ویژه در بخش‌ هایی از بدن مثل بازوها و شانه‌ ها. اما من فکر می کنم دلیلی برای آن وجود دارد.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید