بیوگرافی سعید چنگیزیان و همسر معروفش الهام کردا + ماجرای آشنایی و ازدواج


بیوگرافی سعید چنگیزیان

در این مطلب بیوگرافی و عکس های سعید چنگیزیان بازیگر و همسر الهام کردا را با شما به اشتراک گذاشته ایم . با ما در دلگرم همراه باشید.

نام و نام خانوادگیسعید چنگیزیانتاریخ تولد۱۳۵۶/۰۹/۲۲محل تولدسمنانحرفهبازیگروضعیت تاهلمتاهل

زندگینامه سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۲۲ آذرماه ۱۳۵۶ اهل سمنان است. همسر او الهام کردا از بازیگران معروف سینمای ایران است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی تئاتر از دانشگاه سینما تئاتر و دیپلم گرافیک از هنرستان امیرکبیر سمنان می باشد و

در هنرستان به دلیل علاقه اش به عکاسی رشته ی گرافیک را انتخاب کرده و بعد در کنکور هنر شرکت کرد . علیرغم اینکه در رشته نقاشی پذیرفته شده ، تئاتر را انتخاب کرده است .

جالب است بدانید مادر او همیشه علاقمند بوده است که پسرش بازیگر شود و سعید چنگیزیان در نهایت آرزوی مادر را محقق کرده است.

شروع بازیگری و جوایز

سعید چنگیزیان وارد دانشگاه سینما تئار شد و آنجا با دوستانی چون محمد عاقبتی، حسن معجونی ، سهیلا گلستانی و … شروع به تمرین تئاتر کرد.

در سال ۱۳۷۶ در اولین جشنواره دانشجویی جایزه اول بازیگری را برای بازی در نمایش «برزخ» نوشته «ویلیام باتلرییتس» به کارگردانی محمد عاقبتی را دریافت کرد .

از سال ۱۳۷۷ با نمایش «عروسی خون»بازیکر حرفه ای تئاتر شد تا اینکه سال ۱۳۸۲ در ۲۶ سالگی با اپیزودی از فیلم « خداحافظ رفیق» جلوی دوربین رفت.

در سال ۸۹ دومین تجربه خود را در سینما با فیلم «دختر شاه پریون» کنار چهره هایی چون رامبد جوان ، علیرضا خمسه و مریم سلطانی به دست آورد .

یکسال بعد در سال ۱۳۹۰ با سریال « توطئه فامیلی» به تلویزیون آمد و رمضان سال ۱۳۹۴ با سریال « گاهی به پشت سر نگاه کن» چهره اش شناخته تر شد .

ازدواج و همسر سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان سال ۱۳۷۹ در ۲۳ سالگی با الهام کردا همکار بازیگر ۲۳ ساله اش نامزد کرد، این زندگی بعد از این همه سال بدون داشتن فرزندی همچنان پایدار است.

سعید چنگیزیان و الهام کردا در یک دانشگاه رشته تئاتر خوانده اند و چون هم دانشگاهی بودند ارتباط و آشنایی آنها در سال ۷۹ شکل گرفت و در نهایت سال ۸۱ به ازدواج منجر شد .

این چهره در مورد همسرش اینگونه می گوید : همسر کامل ترین کسی است که می توانم در کنارم داشته باشم، الهام کردا نیز همچون من کارش را از هیچ شروع کرده و تمام مدت شاهد رشدش بودم .

الهام یک آدم صد در صد است و من یک آدم ۵۰ درصدی و شاید هم کمتر.

تهیه در بخش چهره های مجله اینترنتی دلگرم