تزریق فیلر(ژل)، چربی و پروتز لب برای قلوه‌ای کردن و حجم دادن به لبها

داشتن لب‌های بزرگ و برجسته، همیشه به عنوان یکی از عناصر زیبایی شناخته می‌شده است. بزرگ کردن لبها با پروتز یا تزریق ژل  یا تزریق چربی موجب حجیم شدن و برجسته شدن لبها و بهبود زیبایی ظاهری کل صورت می‌شود. خصوصا افرادی که لب‌های باریکی دارند، می‌توانند از این روش‌ها بهره‌مند شوند. مدت زمان بهبودی پس از عمل بزرگ کردن لب بسیار کوتاه است و بنابراین این روش، یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای بهبود زیبایی چهره است.


زیبایی و ظاهر لبها برای بسیاری از زنان و حتی مردان مسئله بسیار مهمی است. با بالا رفتن سن، میزان هورمون استروژن کاهش پیدا می‌کند و بنابراین با گذشت زمان لب‌ها به تدریج حجم خود را از دست می‌دهند و باریک می‌شوند. بزرگ کردن لب‌ها با تزریق ژل و تزریق چربی و ایمپلنت می‌تواند ظاهر لب‌ها را بهبود داده  و با ظاهری کاملا طبیعی، لبهای باریک را حجیم و قلوه‌ای کند. در کلینیک تناسب اندام رازی روش‌های تزریق چربی، تزریق ژل (فیلر) و پروتز لب برای برجسته کردن لب شما طبق جدیدترین روش‌های روز دنیا انجام می‌شود. برای گرفتن اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان ایده‌آل برای بزرگ کردن لبافراد بزرگسال با هر سنی می‌توانند کاندیدهای خوبی برای عمل بزرگ کردن لب باشند. افرادی که به طور طبیعی لب‌های باریکی دارند  و یا بر اثر بالا رفتن سن، لب‌هایشان کوچک  شده است به نتایج بسیار عالی از این عمل دست پیدا می‌کنند. تمامی افرادی که می‌خواهند عمل بزرگ کردن لب را انجام دهند باید از سلامت عمومی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج عمل داشته باشند.

اقدامات قبل از عمل


قبل از انجام عمل بزرگ کردن لب‌ها، بیماران باید برخی دستورات پزشک را دنبال کنند.  در مواردی که قرار است عمل تزریق چربی یا پروتز لب انجام شود، بیماران باید:

  • مصرف برخی داروهای خاص، داروهای گیاهی و ویتامینها را از چند هفته قبل جراحی، متوقف کنند.
  • در شب قبل از جراحی، از خوردن غذا یا نوشیدن مایعات بعد از ساعت 12 شب خودداری کنند.
  • زمان مراجعه به کلینیک لباسهای گشاد و راحتی بپوشند.
  • در زمان مراجعه به کلینیک از آرایش کردن و استفاده از جواهرات و زیورآلات و لنز خودداری کنند.

انواع روش‌های برجسته کردن لببسته به نیازها و اهداف بیمار،می توان از روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن لب‌ها استفاده کرد تا بیمار به ظاهر مورد نظر خودش دست پیدا کند. روش‌های موجود عبارتند از:

پروتز لب

پروتز (ایمپلنت) لب یکی از روش‌های جدید برای بزرگ کردن لب‌ها می‌باشد.

مزایای پروتز

ایمپلنت یا همان پروتزهای لب، روش دائمی برای بزرگ کردن لب هستند که نتایج برجسته‌تر و نمایان‌تری نسبت به ژل‌های تزریقی دارند و بنابراین گزینه مناسبی برای بیمارانی هستند که به طور طبیعی لب‌های باریکی دارند. اصلی‌ترین مزیت این روش این است که نتایج آن دائمی است در حالی که ژل‌های تزریقی موقتی هستند و پس از مدتی جذب بدن می‌شوند.

جراحی پروتز لب

جراحی پروتز لب نسبتا ساده است و انجام آن در حدود یک ساعت طول می‌کشد. در ابتدا پزشک برش کوچکی در لب ایجاد می‌کند. در اغلب موارد، برش‌ها در گوشه‌ی لب ایجاد می‌شوند. البته ممکن است برش در جای دیگری نیز ایجاد شود که این موضوع بستگی به تکنیک جراحی دارد. سپس پزشک یک کانال کوچک در لب ایجاد می‌کند تا جای قرار دادن پروتز را باز کند. باز کردن این تونل کوچک در لب اهمیت بسیار حیاتی در جایگذاری صحیح ایمپلنت در لب و ایجاد نتایج طبیعی دارد. سپس جراح، پروتز لب را در این تونل قرار می‌دهد و آن را به بافت لب متصل می‌کند. سپس پروتز لب در طول مناسبی برش داده می‌شود و برش ایجاد شده در لب بسته  می‌شود.

پروتز لب چه عوارضی دارد؟

در مقایسه با سایر جراحی‌های زیبایی، خطرات و عوارض پروتز لب بسیار کم است. با این حال بهتر است که شما به طور کامل از خطرات و عوارض احتمالی این جراحی آگاه باشید. برخی از این عوارض احتمالی عبارتند از رد کردن پروتز توسط بافت بدن، عفونت، جابجایی پروتز، به جا ماندن زخم جراحی، و سفت شدن لبها. با انتخاب جراح ماهر و باتجربه که دانش بالایی در انجام این جراحی دارد، می‌توانید ریسک بروز این عوارض را کاهش دهید.

تزریق ژل

یکی از روش‌های قلوه‌ای کردن لبها تزریق ژل (فیلر) در لب است.

مزایای تزریق ژل به لب

پزشکان معمولا برای حجیم کردن و برجسته کردن لب‌ها از ژل‌های تزریقی استفاده می‌کنند. تکنیک‌های تزریق ژل و همچنین مواد مورد استفاده برای تزریق ژل بسیار  متنوع هستند و از همین رو بیماران با گزینه‌های انتخابی بسیاری روبه‌رو می‌شوند. اغلب بیماران اظهار می‌کنند که بیشترین مزیتی که تزریق ژل در لب برای آن‌ها دارد این است که احساس اعتماد به نفس بیشتری در مورد ظاهر خود پیدا می‌کنند. تزریق زل موجب بازیابی ظاهر برجسته و شاداب لب می‌شود.  برجستگی لب‌ها همچنین موجب تناسب بیشتر اجزای چهره با یکدیگر می‌شود.

ویژگی‌های تزریق ژل به لب

بزرگ کردن لبها با ژل با نتایجی خوشایند همراه است که تنها ظرف 30 دقیقه نمایان می‌شوند. معمولا نیازی به تزریق بی‌حسی نیست چرا که خود ژل دارای مقداری لیدوکائین یا ماده‌ی بیحس کننده دیگری است. نتایج تزریق ژل در لب موقتی هستند چرا که بدن نهایتا این مواد را جذب می‌کند. مدت زمان ماندگاری این نتایج در افراد مختلف فرق می‌کند اما به طور میانگین 6 ماه است. معمولا به بیمارانی که می‌خواهند عمل پروتز لب را انجام دهند و لب‌های خود را به طور دائمی بزرگ کنند، توصیه می‌شود که ابتدا تزریق ژل در لب را انجام دهند تا ببینند پروتز لب، آن‌ها را به نتایج دلخواهشان می‌رساند یا خیر.

خطرات تزریق ژل در لب

هرچند تزریق ژل در لب عموما با عوارض بسیار کمی همراه است، اما واکنش بیمار به تزریق،  به نوع ژلی که انتخاب کرده و همچنین قابلیت بهبودی بدنش بستگی دارد. عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل که بسیار خفیف هستند عبارتند از: قرمزی، کبودی، تورم، درد، حساسیت به لمس و عفونت. با انجام برخی مراقبت‌های ساده می‌توان این عوارض را کاهش داد و تمامی این عوارض ظرف چند روز برطرف می‌شوند. عارضه‌ی جدی‌تر و خطرناکتر، واکنش آلرژیک به ژل تزریق شده است که البته این مورد به ندرت رخ می‌دهد.

تزریق چربی

تزریق چربی در لب یکی دیگر از راه‌های برجسته کردن و فرم دهی به لب‌هاست.

مزایای تزریق چربی به لب

برای بیمارانی که دوست دارند لب‌های حجیم‌تر و برجسته‌تری داشته باشند اما دوست ندارند ماده‌ی خارجی به بدن خود تزریق کنند، روش تزریق چربی در لب بسیار عالی است. ژلهای تزریقی از بافت بدن حیوانات به دست می‌آیند اما در روش تزریق چربی از چربی‌های بدن خود بیمار استفاده می‌شود و نتایج آن بسیار طبیعی است. یکی از اصلی‌ترین مزایای این روش این است که به ندرت موجب بروز واکنش آلرژیک در بیمار می‌شود چرا که ماده‌ی مورد استفاده، از بدن خود بیمار گرفته شده است. تزریق چربی، روشی آسان و سرپایی است و ریکاوری بعد از آن تنها چند ساعت طول می‌کشد و پس از آن بیمار می‌تواند به خانه بازگردد و به کارهای روزمره خود ادامه دهد. نتایج این عمل ظاهری بسیار طبیعی و ملایم دارد و این نتایج بین 6 ماه تا بیش از یک سال ماندگاری دارند.

The Fat Transfer Procedure

در روش تزریق چربی، ابتدا با کمک لیپوساکشن مقداری چربی از یک ناحیه از بدن مانند شکم و ران‌ها، گرفته می‌شود. این لیپوساکشن تغییر زیادی در این ناحیه از بدن ایجاد نمی‌کند مگر این که قرار باشد عمل اصلی لیپوساکشن و تزریق چربی در لب به طور همزمان انجام شود. بعد از انجام لیپوساکشن، چربی به دست آمده غنی‌سازی می‌شود و با کمک یک سرنگ با سوزن بسیار ظریف در لب تزریق می‌شود. عمل تزریق تنها دو نقطه‌ی قرمز کوچک روی لب ایجاد می‌کند که هر کدام کمتر از 0.2 سانتی‌متر شعاع دارند.
تزریق چربی در لب معمولا تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی ضعیف انجام می‌شود. انتخاب روش بیهوشی به نظر جراح بستگی دارد. این روش برای بیمارانی ایدئال است که می‌خواهند میزان چربی بدن خود در یک یا دو ناحیه خاص را کاهش دهند و به طور همزمان می‌خواهند لب‌های برجسته‌تری داشته باشند.

خطرات تزریق چربی در لب

تزریق چربی در لب عملی با خطرات بسیار کم است اما در هر حال مانند هر عمل جراحی دیگری، این عمل نیز ممکن است با برخی عوارض جانبی همراه باشد. این عوارض ممکن است در محل لیپوساکشن چربی یا محل تزریق چربی رخ دهند و عبارتند از: عفونت، خونریزی، تورم و درد خفیف. یکی از معایب این روش که پزشکان سعی می‌کنند تا جای ممکن با آن مقابله کنند، این است که تعدادی از سلول‌های چربی در حین انتقال چربی می‌میرند. جراحان باتجربه از تکنیکهای مختلفی برای جلوگیری از بروز این اتفاق استفاده می‌کنند، برای مثال، به جای تزریق یکباره‌ی چربی، تزریق را به صورت مرحله به مرحله انجام می‌دهند.

نتایج مورد انتظار بعد از تزریق چربی در لببزرگ کردن لب با تزریق ژل یا چربی یا عمل پروتز لب معمولا در مطب خود پزشک یا در کلینیک انجام می‌شود. مدت زمان ریکاوری بعد از عمل بزرگ کردن لب در بیماران مختلف فرق می‌کند و به تکنیک مورد استفاده برای بزرگ کردن لب بستگی دارد. اما اغلب بیماران ظرف یک روز می‌توانند به روند عادی زندگی خود بازگردند، مگر این که برای انجام عمل از بیهوشی عمومی استفاده شده باشد. بعد از هر عمل بزرگ کردن لب، می‌توان انتظار تورم و کبودی را داشت. اگر از روش تزریق زل استفاده شده باشد،  تورم تا حدود یک هفته ادامه دارد و اگر از روش تزریق چربی استفاده شده باشد، تورم تا سه هفته ممکن است ادامه پیدا کند. میزان درد و ناراحتی بعد از عمل بسیار کم است و به ندرت نیاز به داروهای مسکن تجویزی دارد.

هزینه برجسته کردن لب چقدر است؟


هزینه‌ی بزرگ کردن لب‌ها برای هر بیمار متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

دیدگاهتان را بنویسید