تنفر از همسر راه حل و روش مقابله با آن

زندگی زناشویی هم گل و بلبل و برای همیشه عاشقانه نیست. چند روزه احساس می‌کنم با تمام وجود از همسرمان متنفریم و حتی نمی‌دانیم چرا. تنفر از همسر، کسی که واقعا دوستش داریم، در بهترین حالت گیجمان می‌کند و در بدترین حالت ترس به جانمان می‌اندازد. آیا نسبت به فناست؟ تبدیل به هیولایی شده‌ایم که دیگر عشق سرش نمی‌شود؟ نگران نباش ظاهرا بیزاری گذرا از همسر آنقدرها هم غیرمعمول نیست.

انتخاب تنفر از همسر

اگر شما بپرسیم شریک زندگی خود را دوست دارید یا نه، به‌احتمال زیاد بدون پاسخ مثبت می‌دهید. با این حال، گاهی اوقات در زندگی به او نگاه می کنید و فقط حس بیزاری شدیدی به او دارید. دلیل تنفر از همسر می‌تواند خطایی باشد که شریک زندگی یا ناخواسته مرتکب شود و ما از آن عصبانی شده‌ایم. بیزاری از همسر در اوج عصبانیت هم عجیب نیست.

قبل از اینکه چه راهکارهایی برای مقابله با این حس را بشناسیم، باید بفهمیم چه عواملی باعث می‌شوند گاهی از متنفر می‌شوند.

۱. خودیفتگی دلیل تنفر از همسر

همسر خودشیفته هیچ اشتباهی اشتباهاتش را نمی‌پذیرد و بدون توجه به آسیب‌هایی که به همسر خود می‌زند، خودخواهانه روزها را اسپری می‌کند. چنین فردی می‌دهد به‌جای پذیرفتن اشتباهش، احساسات همسرش را کم‌اهمیت جلوه می‌دهد.

۲. بی‌احترامی؛ زمینه ساز تنفر از همسر

هیچ‌چیز بدتر بی‌احترامی عشق زندگی‌مان به ما نیست. رفتار تحقیرآمیز به‌مرور زمینه تنفر را فراهم می‌کند و طولی نمی‌کشد که تنها احساس فرد به همسرش خشم و نفرت می‌شود.

۳. نفرت از شریک زندگی به‌خاطر مشکل وابستگی

از آدم‌هایی که وابستگی عاطفی دارند و به همسرشان فضای نفس‌کشیدن نمی‌دهند و مدام از انتظار و همراهی دارند. این افراد را با افراد مستقل از نظر عاطفی ازدواج کنید.

افراد مستقل ارتباط لحظه‌ای و پیوسته حتی با همسرشان را ندارند و خیلی زود می‌شوند. برای اینکه همه‌چیز سرجای خودش باشد، میزان استقلال و وابستگی شما و همسرتان یکسان باشد.

۴. خیانت؛ مهم ترین علت تنفر از همسر

بر اساس تحقیقات، خیانت یکی از مهم ترین انتخاب های همسر و طلاق است. اگر تصمیم بگیرید به این رابطه ادامه دهید، طبیعی است وجودتان سراسر تنفر از همسر خیانتکار باشد.

سند تنفر زن از شوهر

فهمیدن دلیل تنفر از همسر برای خانم‌ها سخت است. گاهی با خود فکر می کنم «چه شد که به اینجا رسیدیم؟» و بی‌آنکه جوابی برای این سؤال وجود دارد، به زندگی خالی از عشق خود ادامه می‌دهند. اما واقعا علتش چیست؟ چه چیزهایی باعث تنفر زن از شوهر می‌شوند؟

۱. زندگی برایتان تکرار شده است

غرق در جریان زندگی، به‌طوری که می‌بینید، هیچ اتفاقی در رابطه زناشویی‌تان رخ نمی‌دهد. به نظرتان باید با این وضعیت فکر کنید، اما همسرتان تسلیم این روتین زندگی است و مشکلی با آن ندارد. کم‌کم فراموش می‌کنید که rdiet.ir روزی عاشق این مرد خسته‌کننده شده‌اید!

۲. معنای سازش را فراموش کرده‌اید

رابطه ابتدایی که همه‌چیز شیرین بود و جوان و سرحال بود، به احساسات، خواسته‌ها، نیازها، افکار و نظرات هم بیشتر می‌دادید. اما انگار این روزها همسر قبل از اینکه به خواسته‌های شما اهمیت دهد نمی‌دهد و دیگر خبری از آن عشق نیست.

۳. در نسبت برابری نمی‌کنید

شاید این فکر به جانتان باشد که همسرتان را از خودش می‌بیند. گاهی به خودتان می‌آیید و می‌بینید حرف همیشه حرف اوست و نظرات شما را به هر دلیلی نادیده می‌گیرد. این حس نابرابری می‌تواند زمینه دلسردی و تنفر را فراهم کند.

۴. شوهرتان به خودش نمی‌رسد

دوست داشتن کسی که خودش را دوست ندارد و به جذابیتش نمی دهد واقعا سخت است. این اصلاً به این معنی نیست که زن به‌خاطر ظاهر مرد با ازدواج می‌کند، اما جذابیت جسمی و جنسی یکی از پایه‌های رابطه زناشویی است.

۵. شوهرتان ضربه بزرگی به شما زده است

جای زخم‌های دیر خوب می‌شود. گاهی اوقات خواسته یا ناخواسته صدماتی به همسر خود می‌زند که تا مدت‌ها خوب نمی‌شوند. فراموش نکنید که عشق منبعی تمام‌شدنی است، پس مراقب افکار افکار و التیام‌ناپذیر باشید.

۶. شوهرتان ناخواسته آسیب‌های جزئی به شما زده شده است

برای بیزاری و تنفر از همسر لازم نیست هر روز دعوا و مرافعه داشته باشید. هرکدام از حرکات کوچکی که باعث می‌شود سرافکنده شوند، احساس ناامنی کنید، ناراحت شوید و اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهید، برای دلسردی از همسرتان کافی‌اند.

۷. با مردی معتاد زندگی می‌کنید

خانم‌ها روحیه جنگنده‌های دارند، اما نمی‌توانند یک عمر مراقب سلامتی همسرشان باشند. مصرف موادمخدر، استفاده از بازی های کامپیوتری، اینترنت، خوردن یا هر چیز دیگری بعد از مدتی عشق و علاقه به کمرنگ می کند.

۸. شوهر شما جلوی پیشرفت‌تان را می‌گیرد

گاهی اوقات تنفر خانم‌ها از همسرشان ناشی از عقده موفقیت‌های دست‌نیامده است. فکر کن اگر مسیر دیگری را انتخاب کنند، حالا زندگی بهتری داشته باشد. هر چند از آن‌ها به‌خاطر همسرشان می‌خواهند از آرزوهای خود دست می‌کشند که فردیتشان را از دست می‌دهند و نتیجه چیزی جزرضایتی نیست که در قالب بیزاری از همسر بروز می‌کند.

انتخاب تنفر شوهر از زن

۱. تمام هزینه های زندگی روی دوش شماست

رابطه در روابط زناشویی حرف اول را می‌زند. اصلا اسمش «زندگی مشترک» است. دو طرف در مورد نحوه اداره، پرداخت هزینه ها و سایر وظایف ریزودرشت در رابطه با نسبی برسند. اگر مسئولیت‌های یکی از آنها بیشتر باشد، زمینه نارضایتی و در ادامه تنفر از همسر فراهم می‌شود.

۲. همسرتان با شما مثل بچه‌ها رفتار می‌کند

خیلی از خانم‌ها به‌صراحت (حتی گاهی با افتخار!) می‌گویند: «انگار شوهرم رو هم باید بزرگ کنم!» این اشتباه بزرگ که ندانسته مرتکب می‌شود، به‌مرور ریشه‌های زندگی مشترکشان را سست می‌کند. مردان تحمل شخصیت کنترلگر زنان را نمی‌توان و خیلی زود از بکن‌نکن آنها خسته می‌شوند.

۳. زن ولخرجی دارید

خیلی از روابط به‌خاطر پول از هم پاشیده اند. این که شما یک‌تنه کار کنید و پول دربیاورید و همسرتان یک‌شبه همه را خرج کند، آذر می‌دهند. عادت ولخرجی رفته‌رفته زن را از چشم مرد می‌اندازد.

۴. نیاز جنسی شما همیشه بی‌پاسخ می‌ماند

خانم‌ها معمولاً اوایل رابطه شور و هیجان انگیز برای رابطه جنسی نشان می‌دهند، اما بچه‌هایی که بیشتر می‌شوند و مشغله‌ها می‌شوند، انرژی کافی برای آن وجود ندارد. همین امتناع و طرد جنسی خیلی زود ریشه‌های رابطه زناشویی را می‌خشکند.

۵. کلافه‌اید که زنتان پشت سرتان حرف می‌زند

زندگی همیشه بالا و پایین دارد. اختلاف پیش می‌آید و مورد بحث قرار می‌گیرد. اما یکی از رفتارهایی که باعث تنفر مرد از همسرش می‌شود، تعریف‌کردن تمام جزئیات بحث‌ها برای دوستان و آشنایان است. خانم خانم‌ها به‌اسم درددل جیک‌وپیک زندگی خود را برای بقیه تعریف می‌کنند. حس خیانت به حریم زندگی مشترک می‌تواند علت تنفر مرد از همسرش باشد.

۶. هرگز خبری از تشویق و دلگرمی نیست

بعضی از شب‌ها کار می‌کنند، وسایل خراب را می‌سازند، با دست به خانه می‌آیند و حتی گاهی درست می‌شوند. اما دریغ از یک جمله قدردانی و تشکر همسرشان! نه‌تنها تشکر نمی‌کنند، بلکه غر هم می‌زنند و می‌گویند: «وظیفه‌ها». به نظر خودت، می‌شود همسر ایرادگیر را دوست داشت؟

۷. از انتشار جزئیات زندگی‌تان در فضای مجازی ناراضی هستید

شبکه های اجتماعی خیلی زود زن را از چشم مرد می اندازد. مردها شریک رازدار می‌خواهند، نه کسی که کوچک‌ترین جزئیات زندگی را از شام گرفته تا خریدهای خانه، پست و استوری کند.

۸. همسرتان تنهایی تصمیم می‌گیرد

مردها به‌اندازه زن‌ها حق دارند درباره چیدمان خانه، خرید لوازم جدید یا هر اتفاق دیگری نظر بدهند. گرفتن تصمیم‌های بزرگ بدون مشورت با شریک زندگی، تعریف زندگی مشترک را می‌کند و به‌مرور باعث دلسردی و تنفر از همسر می‌شود.

rdiet.ir با احساس تنفر از همسر مقابله کنیم؟

فهمیدیم چرا گاهی متن با تمام وجود از همسرمانفریم و چه عواملی ما را به این نقطه می‌رسانند. حالا rdiet.ir با آن مقابله کنیم؟ rdiet.ir احساس عشق و علاقه را دوباره جایگزین تنفر از همسر خود کنیم؟

۱. کاملا طبیعی است

روابط عاشقانه پر از پیچیدگی‌اند. هرچقدر هم کسی برای ما مهم و عزیز باشد، معنایش این نیست که همیشه خوشحالمان کند. بپذیرید که رابطه زناشویی گاهی با احساس خشم، انزجار و حتی نفرت همراه می‌شود و این کاملا طبیعی است.

۲. سعی کنید احساستان را با جزئیات به زبان بیاورید

اختلاف نظر شدید می‌تواند ترکیبی از احساس عصبانیت، نامیدی، آسیب‌دیدگی و سردرگمی را در وجود فرد بید ترکیب کند. فرد نمی‌تواند متنش را درست تشخیص دهد، بنابراین با جمله «ازتفرم» تمام خشمش را خالی می‌کند. وقت گذاشتن و احساس‌تان را تفکیک کنید و مرتب کنید تا بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

۳. حال‌وهوای خود را عوض کنید

درگیری‌ها و موقعیت‌های پرتنش را به تعویق بیندازید و کمی به خودتان بیندازید. اگر نمی‌توانید به‌صورتی‌که از همسرتان فاصله بگیرید، مدیتیشن کوتاه یا اقامت می‌توانم را به ذهن و قلب شما بازگرداند و کمک کند احساسات خود را بهتر انجام دهید.

۴. کمی از هم دور شوید

فراموش نکن که در رابطه سالم، دو طرف به تنهایی باید داشته باشند. این فاصله از رفتارهای آزاردهنده همسرتان را در نظر شما کم‌رنگ می‌کند و فرصتی دارید که به نیمه دوست داشتنی فکر کنید.

۵. به احوال خود دقت کنید

استرس، فرسودگی شغلی بیش از حد و مرز می‌تواند روابط را قوی‌تر کند. اگر با این مشکلات دست و پنجه نرم کنید، طبیعی است که کوچکترین رفتارهای آذردهنده همسرتان برای شما قابل قبول باشد. سعی کنید در مورد چالش های زندگی شخصی با او صحبت کنید و در صورت نیاز به یک درمانگر کمک بگیرید.

۶. بررسی کنید آیا این رابطه هنوز همان است که می‌خواستید یا نه

اگر حس تنفر از همسرتان همیشه کنج ذهن شماست، لزوما به‌خاطر اشتباهات شریک زندگی‌تان نیست. ممکن است همتای ایدئالی برای هم نباشید و تمام خصوصیات یا علایق مشترکی که در وهله اول شما را به‌سمت دیگر کشنده بودند از بین رفته بودند. قبل از پایان را اعلام کنید، سعی کنید با گفتن وگو شانس دیگری به زندگی مشترک خود بدهید.

۷. خود را جای همسرتان قرار دهید

هر بحثی دو طرف دارد. هرموقع از حرف‌ها یا رفتار همسرتان ناامید شدید، سعی کنید از دیدن آن به مشکل نگاه کنید. از خودتان بپرسید نقش شما را در آن درگیری چقدر پررنگ بوده و صادقانه پاسخ دهید.

۸. بیشتر روی خصوصیات مثبت شریک زندگی خود را بررسی کنید

شاید در حال حاضر تنفر از همسر تمامتان قلب و روحتان را پر کرده باشد، اما دیروز rdiet.ir؟ هفته گذشته هم همین حس را داشتید؟ ۲ ماه پیش rdiet.ir؟ برخی از فیلم‌های ویژگی‌های مثبت شریک زندگی خشم را فرومی‌نشاند. چشمانتان را ببندید و یکی از زیباترین لحظات زندگی‌تان را به خاطر بیاورید. هنوز هم احساس می‌کنید از متنفر هستید؟

کلام آخر

در زندگی مشترک، به‌مرور زمان احساس زن و مرد به تغییر می‌کند و این ذره‌ای عجیب نیست. یک روز عاشق همسرمان هستیم، یک روز با تمام وجود از او خشمگینیم و روز دیگر تمام وجودمان برای تنفر است. کافی است به‌جایی که از کوه بسازیم، تمام این احساس گذرا را بپذیریم. اگر می‌بینید این حس تنفر هر روز قبل از قبل می‌شود، بیشتر توصیه می‌کنید با درمانگر صحبت کنید.

شما تعیین

شما چقدر با حس تنفر از همسر آشنا هستید؟ چه تجربه‌هایی در این زمینه دارید؟ مشتاقانه منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم.

منابع دیگر: healthline و verywellmind

div:empty {display: none;}.chetor__product__box>.row>.col-md-4{text-align: center}]]>

اگر می‌خواهید دلیل از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.

The post تنفر از همسر؛ روش و روش مقابله با آن اولین بار در نوتری سایت پدیدار شد.

The post تنفر از همسر راه حل و روش مقابله با آن اولین بار در نوتری دایت پدیدار شد.

The post تنفر از همسر راه حل و روش مقابله با آن اولین بار در نوتری دایت پدیدار شد.

The post تنفر از همسر راه حل و روش مقابله با آن اولین بار در نوتری دایت پدیدار شد.

The post تنفر از همسر راه حل و روش مقابله با آن اولین بار در نوتری دایت پدیدار شد.