تکنیک و مزایای معکوس شستشوی مو چیست؟


اگر ریزش مو حتی پس از استفاده از نرم کننده شامپوی روغن متوقف نشد، حتما یکبار از روش شستشوی معکوس مو استفاده کنید.

شستشوی موی معکوس، شستشوی موی معکوس چیست

ما یک روتین شستشوی مو داریم که در آن هفته ای یک یا دو بار شامپو میزنیم.بعد از آن موها را حالت داده و روغن میزنیم.این روال برای همه بسیار شبیه است اما موهای بسیاری از خانمها کوچکترین فایده ای از این روتین نمی برند و بعد از آن شروع می شود. ریزش شدید یا چسبنده مانند آن. اگر شما هم همین وضعیت را دارید، باید یکبار شستن موی معکوس را امتحان کنید. اگر با موهای کمتری دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید بافت موهایتان را بهبود ببخشید، این روش شستشوی معکوس فقط برای شما مناسب است. .اگر شما نیز برای اولین بار در مورد آن شنیده اید، پس باید نکاتی را در مورد آن بدانید.

همانطور که از نام این فرآیند پیداست، در این روش باید موها را به صورت معکوس بشویید چگونه؟ بنابراین اجازه دهید به شما بگوییم که وقتی شامپو را به موهای خود می زنید، به این دلیل تمام سبوم از سرتان خارج می شود. بعداً از نرم کننده استفاده می کنیم تا بتوانیم درخشندگی بیشتری به موهایمان بدهیم. در این دور نرم کننده بیشتری می زنیم که در نتیجه موها خیلی خشک و کدر می شوند. برای جلوگیری از این حالت اولین قدم در شستشوی معکوس حالت دادن و سپس شامپو زدن است. تمام رطوبت ریشه موهایتان را ببندید.

درمان های طبیعی برای موهای سفید

انتخاب شامپو مناسب برای موهای سالم

از طریق این روش پوست سر شما حتی قبل از شستن موها تمیز می شود. به همین دلیل فولیکول موهای شما ترمیم می شود. این باعث می شود موهای شما سالم تر و بزرگتر از قبل شود. همچنین موهای شما با این روش آبرسانی بیشتری خواهند داشت. اگر موهای بسیار کدر دارید، پس موهای شما نیز می تواند بافت داشته باشد. همچنین می تواند به موهای شما درخشندگی بدهد. اگر موهای نازکی دارید و موهای شما نیاز به بافت دارند، باید این تکنیک را امتحان کنید. با این کار موهای شما می تواند بسیار درخشان و سالم شود بدون اینکه آنها را خشک کند. .اگر روغن بیشتری در موهایتان جمع شده و موها چرب تر می شوند، می توانید این روش را امتحان کنید. برای نتیجه بهتر هفته ای دو بار پوست سر خود را بشویید.

  • در این فرآیند ابتدا باید موهای خود را کمی خیس کنید.
  • موها را به این ترتیب خیس کنید تا موها کاملا خیس شوند.
  • حالا مقدار کمی نرم کننده را روی کف دست خود بردارید و شروع به مالیدن آن روی مو کنید.
  • ابتدا روی قسمت پایینی موها بمالید و سپس به سمت بالا حرکت کنید.
  • از پوست سر خودداری کنید.
  • نرم کننده را بگذارید و حالا شامپو را روی موها بمالید.
  • این کار از خشک شدن موهای شما جلوگیری می کند.

اگر موهای ضخیم و پرپشت زیادی دارید، نباید این روش را امتحان کنید. زیرا انجام این کار می تواند موهای شما را بیشتر وز کند. این روش برای همه انواع مو مناسب نیست. شامپوها عموما سطح pH بالایی دارند و نرم کننده ها عموماً PH پایینی دارند. تعادل pH. از طریق هر دوی اینها می توان تعادلی در موهای شما ایجاد کرد.