جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

17019 footofan com - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

کره از جمله محصولات لبنی می باشد که از شیر یا خامه بدست می آید. کره به عنوان صبحانه یا برای پخت و پز استفاده می شود. با این حال، برخی افراد از مصرف کره به دلایل مختلف اجتناب می کنند. برای این قبیل افراد جایگزین های کره وجود دارد که می توانند از آنها استفاده کرده و لذت ببرند.

دلایل پرهیز از مصرف کره:

  • حاوی اسید های چرب اشباع‌شدۀ بالایی است.
  • وجود کازئین (پروتئین شیر) در محصولات لبنی برای افرادی که عدم تحمل کازئین دارند
  • وجود لاکتوز (قند شیر) در محصولات لبنی برای افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند.
  • افرادی که رژیم گیاه‌خواری دارند.

هدف کره در پخت چیست؟

کره به عنوان یک عامل ورآمدن در پخت و پز استفاده می شود. به این معنی که هوا را به محصولات پخته وارد و آنها را شفاف و کرکی می کند. کره همچنین به برفکی شدن، حفظ رطوبت محصولات پخته شده و طعم غنی و خوشمزه آنها کمک می کند. بدون این خواص، محصولات پخته شده ممکن است مسطح، خشک و بی مزه باشد. خبر خوب این است که تعداد زیادی جایگزین های کره وجود دارند که می تواند همان اهداف را در پخت تامین کنند.

جایگزین های کره

جایگزین های کره: ۱. روغن زیتون

در اغلب دستور العمل ها، روغن زیتون را می توان به جای کره به نسبت 3 به 4 جایگزین کرد. برای نمونه، اگر در دستور پخت غذا به یک فنجان کره نیاز باشد شما آن را با 3/4 فنجان روغن زیتون جایگزین کنید. از آنجا که روغن زیتون مایع است در دستور العمل های مانند پوشش کیک که نیاز به چربی جامد یا مقدار زیادی خامه دارد جایگزین مناسبی برای کره نمی باشد. عطر و طعم خوش روغن زیتون برای دستور العمل هایی مانند نان کدو تنبل و یا کلوچه که دارای میوه، فندق بسیار مناسب است. به هر حال، روغن زیتون هم مانند کره غذای چرب و کالری‌دار است و باید در حد اعتدال مصرف شود.

زیتون زیتون کنسروی - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۲. ماست یونانی

ماست یونانی جایگزینی با پروتئین بالا برای کره می باشد که برای بسیاری از دستورالعمل‌های پخت مناسب است. ماست یونانی عطر و طعم تندی در غذا و شیرینی ها ایجاد می کند. برای نرم و آبکی نگه داشتن غذای پخته‌شده بهتر است از ماست پرچرب استفاده شود؛ با ماست بدون چربی محصولی خشک بدست می‌آید.

greek australian icelandic yogurt 02 - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۳. آووکادو

آووکادو دارای مواد مغذی و چربی های سالم است از این رو میتواند جایگزینی مناسب برای کره باشد. استفاده از آووکادو نه‌تنها ارزش تغذیه‌ای محصول را بالا می برد بلکه چربی اشباع‌شده‌ی کره با چربی غیراشباع جایگزین می‌شود. برای پوشاندن رنگ سبز آووکادو می توان از مواد تشکیل دهنده تیره رنگ مانند شکلات استفاده کرد.

Avocado fruit excellent properties for the body2 760x400 - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۴.پوره کدو تنبل

پوره کدو تنبل غنی از مواد مغذی از جمله ویتامین A می باشد و می‌تواند در بسیاری از دستورالعمل‌ها جایگزین کره شود. از آنجا که پوره کدو تنبل نسبت به سایر جایگزین‌های کره، آبکی‌تر است؛ بنابراین بهتر است سه چهارم مقدار مورد استفاده برای کره جایگزین شود.

Pure Kadu Halvayi - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۵. موز له شده

موز له شده نیز مانند پوره کدو تنبل سرشار از مواد مغذی می باشد و میزان کالری و چربی را در مقایسه با کره کاهش می دهد. همچنین، موز شیرینی و طعم خاصی به دستورالعمل‌ها می افزاید. موز را به آرامی به خمیر اضافه کنید تا به قوام مورد نظر برسید.

futureImage 1139 1 موز و خواص آن - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۶. روغن نارگیل

روغن نارگیل همچنین می تواند جایگزین مناسبی برای کره در پخت و پز به حساب آید.  روغن نارگیل را به نسبت 1 به 1 با کره جایگزین می کنند. برخلاف روغن زیتون، که برای استفاده در تمامی پخت و پزها مناسب نیست، روغن نارگیل جایگزین خوبی برای کره می‌باشد چون در دمای اتاق به حالت جامد برمی‌گردد. ممکن است کمی تغییر درعطر، طعم در برخی از انواع روغن نارگیل نسبت به طعم و مزه در انواع دیگر باشد.  هرچه روغن نارگیل بیش‌تر تصفیه شود، کم‌تر مزه‌ی نارگیل می‌دهد. روغن نارگیل جایگزین خوبی برای کسانی است که دنبال اجتناب از محصولات لبنی هستند.

مطلب مرتبط: فواید روغن های گیاهی و خواص درمانی آنها

coconut oil for hair loss - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۷. سس سیب

سس سیب جایگزین خوبی برای کره و روغن در پخت و پز می‌باشد. مانند بسیاری از جایگزین‌های کره، می‌تواند کالری محصول را کاهش و محتوای تغذیه ای آن را افزایش دهد. هنگام استفاده از سس سیب به عنوان جایگزین کره، بهتر است سایر شیرین‌کننده‌ها را در دستورالعمل کاهش دهید، زیرا سس سیب شیرینی طبیعی ایجاد می‌کند.

apple puree for babies - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

جایگزین های کره: ۸. کره آجیل

کره آجیل انواع مختلفی دارد، از جمله کره  بادام یا کره بادام زمینی. کره آجیل، مانند آووکادو چربی سالم و مواد مغذی بالایی دارد. کره آجیل ممکن است غلظت برخی مواد پخته‌شده را افزایش داده و طعم‌شان را تغییر دهد.

بادام زمینی - جایگزین های کره ، بهترین جایگزین ها برای کره کدامند؟

نتیجه گیری

جایگزین های کره اغلب می‌توانند ارزش تغذیه‌ای غذا را افزایش دهند و در برخی موارد، می‌توانند کالری را کاهش و چربی سالم را بالا ببرند. جایگزینی کره همیشه عملی نیست، زیرا ممکن است نیاز باشد تا برای ایجاد ساختار و غلظت درست هنگام پخت، مقدار جایگزینی تنظیم شود. با این حال، افرادی که به دنبال انتخاب سالم هستند یا به لبنیات حساسیت دارند ممکن است هنگام پختن و سرخ‌کردن جایگزین‌های کره را ترجیح دهند.

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی

 

دیدگاهتان را بنویسید