جراحی ترمیمی بینی | هزینه ترمیم بینی عمل شده


جراحی بینی با اهداف مختلف انجام می گیرد جراحی بینی می تواند برای رسیدن به زیبایی بیشتر در بینی و از بین بردن نواقص صورت و یا با جنبه درمانی و برطرف کردن مشکلاتی مانند انحراف بینی، پولیپ بینی و ایرادات ساختمان اصلی بینی انجام بگیرد. اما جراحی ترمیمی بینی که یک جراحی ثانویه می باشد برای برطرف کردن ایراداتی انجام می شود که در عمل بینی اولیه به وجود آمده است. عمل ترمیمی بینی زمانی انجام می گیرد که عمل جراحی بینی یا دچار ایراداتی شده باشد و یا بیمار از وضع ظاهری بینی خود راضی نباشد. معمولا تا یک سال بعد از عمل جراحی اولیه روند ترمیم بینی ادامه دارد و بهتر است که بیمار برای انجام عمل ترمیمی بینی خود این زمان را صبر نماید. البته گاهی اوقات تحت شرایط خاصی می توان برای انجام عمل ترمیمی بینی یک سال صبر نکرد. مثلا در شرایطی که پره های بینی درطی عمل جراحی اولیه جمع نشده باشد و نیاز باشد که در جراحی دوم این عمل صورت پذیرد. در این حالت می توان بعد از گذشت ۶ ماه از عمل جراحی اولیه این عمل ترمیمی بینی را انجام داد و یا وقتی که اشکال تنها در محل استوتومی یا محل شکستن استخوان های بینی است.

جراحی ترمیمی بینی با اهداف زیر انجام می گیرد

در صورتی که بعد از جراحی بینی اولیه همچنان برخی از مواردی که جز ایردات بینی شما محسوب می شدند مانند کوتاه بودن بینی، پهن بودن بینی و بزرگ بودن نوک بینی و یا بینی های کج باقی مانده اند نیاز به جراحی ترمیم بینی وجود خواهد داشت.

در مواردی دیده می شود که جراحی بینی باعث می شود مشکلات تنفسی در فرد به وجود بیاید این امر به خصوص در کسانی که جراحی بینی عروسکی انجام داده اند بیشتر دیده می شود زیرا  در این گونه بینی ها از استخوان ها و غضروف های بینی به اندازه زیادی کاسته می شود که همین امر باعث تنگ شدن مجاری تنفسی و کوچک شدن سوراخ های بینی می شود در جراحی ترمیمی بینی در صورتی که به پوست بینی آسیب زیادی وارد نشده باشد جراحی ترمیم بینی راحت تر انجام می گیرد.

در جراحی بینی امکان این وجود ندارد که جراح به مانند جراحی بینی معمولی تمامی مانورهای لازم و مورد نیاز را انجام دهد زیرا محدودیت هایی به دلایل آسیب های به وجود آمده در عمل رینوپلاستی اولیه وجود دارد.

جراحی ترمیمی بینی برای بیمار استرس بیشتری دارد زیرا نسبت به جراحی بدبین می باشد زیرا از جراحی اولیه خود نتیجه ایی قابل قبول دریافت نکرده است. جراحی ترمیمی بینی بسیار پیچیده تر بوده و نیاز است که برای آن جراح خوب و متخصصی با تجربه انتخاب کنید.

انتخاب جراح بینی

به دلیل سنگینی جراحی ترمیم بینی و پیچیدگی های ترمیم، لازم است بیماران عزیز در انتخاب پزشک جراحشان نهایت دقت را داشته باشند این دقت حتی از جراحی بینی اولیه نیز مهم تر است. زیرا کمبود ها و نقصان هایی در ترمیم بینی به چشم می خورد که هریک راهکار خاصی را می طلبد و تنها یک پزشک جراح بینی ماهر و با تجربه می تواند از پس تدبیراندیشی سریع حین جراحی برآید و باید گفت که جراحی ترمیم بینیتنها بازسازی بینی نیست بلکه بسیاری از نکات حساس و حیاتی باید در آن لحاظ شوند که علاوه بر فرم و عملکرد سالم، اثرات جراحی ماندگار بماند. برای انتخاب یک جراح حاذق می توان نمونه کارهای پیشین او مبنی بر جراحی ترمیم بینی را مشاهده کرد و مورد بررسی قرار داد.

زمان مناسب برای ترمیم بینی

به دلیل آنکه طی جراحی بینی قبلی ممکن است بافت بخش های مختلفی از بینی خراب و ناقص شده باشد وجود اختلال در این نواحی غیرقابل چشم پوشی است به همین دلیل لازم است مدتی زمان مشخصی از جراحی زیبایی بینی سپری شود تا خونرسانی به بافت ها انجام شده و ورم و التهاب ناشی از جراحی از میان برود بنابراین با اطمینان بیشتر می توان به جراحی ترمیم بینی پرداخت و از آسیب های ناشی دستکاری متعدد بینی جلوگیری نمود.  بنا بر این پس از ۱۲ ماه یا بیشتر می توان جراحی ثانویه یا جراحی ترمیم بینی را ترتیب داد.

کاندید مناسب برای عمل ترمیمی بینی

معمولا بیماران جوانی که از نظر سلامت عمومی مشکل خاصی مانند دیابت ندارند، افراد مناسب برای انجام عمل ترمیمی بینی هستند. همچنین بیمارانی که از مشکلات بینی خود کاملا مطلع و آگاه هستند و شرایط ترمیمی بینی را درک می نمایند و از جراحی مجدد خود توقع منطقی دارند نیز برای عمل ترمیمی بینی مناسب هستند.

اقدامات لازم قبل از عمل ترمیمی بینی

لازم است که بیمار قبل از اقدام به عمل ترمیمی بینی برای آنالیز، از بینی خود عکس بگیرد (در مطب یا در عکاسی) و در صورت وجود اختلالات تنفسی، انجام سی تی اسکن از بینی و سینوس ها و یا آندوسکوپی بینی و سینوس ها ضروری است. اگر برای عمل ترمیمی بینی به جراح دیگری غیر از جراح عمل اولیه بینی خود مراجعه کردید، داشتن اطلاعات کافی و عکس های قبل و بعد عمل اول به جراحتان در هرچه بهتر شدن کیفیت عمل دوم کمک خواهد کرد.

مورد بعد اینکه اگر برای عمل ترمیمی بینی لازم است که دوباره از بیهوشی عمومی استفاده شود لازم است که آزمایشات روتین قبل از عمل را انجام دهید ولی در صورتی که عمل دوم با بیحسی موضعی در مطب یا کلینیک انجام می گیرد دیگر نیاز به انجام این آزمایشات نیست.