جوش شیرین برای جوش صورت معجزه میکند!

جوش های صورت ، اعتماد به نفس و زیبایی افراد بسیاری را هدف قرار داده اند به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا یکی از اقوام جوش ، یعنی جوش شیرین برای جوش صورت را معرفی کنیم. شاید شباهت واژگان باعث شود تعجب کنید اما بدانید که جوش شیرین دارای خواص فوق العاده ای برای درمان جوش صورت است.

ما در تیم وب سایت زیباشیم به صورت تخصصی تاثیر این ماده را روی جوش ها بررسی کرده ایم و پس از شناخت بهتر جوش ها در پایان تمام روش های موثر برای درمان جوش صورت به وسیله ی جوش شیرین را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

جوش شیرین برای جوش صورت ! چطور ممکن است؟

جوش شیرین برای جوش صورت فوق العاده است. این چیزی است که در اکثر سایت ها و مقاله های اینترنتی شاهد آن هستیم. اما سوال اینجاست که واقعا کدام یک از این مقالات راست و کدام یک دروغ هستند؟

پکیج درمان جوش زیباشیم

درمان سریع جوش ها در 15 روز

پر فروش ترین پکیج درمان جوش در سال 97و98

در پکیج درمان سریع جوش در 15 روز ، روش ها و راه کارهایی بهتون معرفی شده که در هیچ سایت و کتابی اون ها رو نمیتونید پیدا کنید. این پکیج به صورت انحصاری در وب سایت زیباشیم به فروش میرسه. برای مشاهده ی نتایج افرادی که این پکیج رو دانلود و استفاده کردن ، روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.


پکیج درمان جوش زیباشیم

پکیج درمان جوش زیباشیم


پکیج درمان جوش زیباشیم

در این مقاله میخواهیم به بررسی دقیق و تاثیر جوش شیرین روی جوش های صورت تمرکز کنیم. بعد از خواندن این مقاله علاوه بر اینکه به اطلاعات غلط بسیاری از سایت ها پی خواهید برد ، در نهایت با بهترین ماسک های جوش شیرین آشنا خواهید شد.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

چرا جوش میزنیم ؟

قبل از دانستن خواص جوش شیرین برای جوش صورت باید به این سوال پاسخ دهیم که اصلا چرا جوش میزنیم ؟ همه چیز از آنجایی شروع میشود که منافذ پوست ما بسته میشوند و چربی های تولید شده توسط غدد سبوم در زیر پوست میمانند. همانطور که خود شما هم میدانید پوست ما دائما در حال به روز رسانی است. یعنی سلول های پوست میمیرند و سلول های جدید جایگزین آنها میشوند.

هنگامی روی پوست ما جوش ایجاد میشود که سلول های مرده با سبوم به یکدیگر میچسبند. این یعنی ایجاد شدن یک دیواره روی پوست که مانع از خروج درست چربی ها از منافذ میشود. همه ما در جوانی این جوش های آزار دهنده را تجربه کرده ایم. در آن دوران پوست ضخیم تر شده و توده ی پوست های مرده و سبوم راه منافذ را میبندند.

چربی که پوست این دیواره انباشته میشود ، تبدیل به یک محل گرم و نرم برای رشد باکتری های مختلف میشود. باکتری هایی مثل پروپیونوباکتریوم آکنس ! قبل از رفتن به سراغ موضوع اصلی یعنی معرفی جوش شیرین برای جوش صورت میخواهیم شما را با برادران جوش آشنا کنیم.

دکتر محمدی ، متخصص پوست :

جوش یک عارضه ی پوستی است که در اثر بسته شدن منافذ پوست به وجود می آید.

پاپول ، پاسچول و ندول ، سه جوش برادر!

این اسامی کمی خنده دار به نظر میرسند اما در حقیقت معرف سه نوع مختلف جوش  هستند که به آنها  خواهیم پرداخت.

پاپول

اولین برادر پاپول نام دارد. این نمونه از جوش را اکثر افراد تجربه کرده اند. اگر این نوع جوش روی صورت شما ایجاد شده است پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان آن را نخارانید. چرا ممکن است دچار عفونت شود. بیماری های مختلفی ، از آکنه گرفته تا آبله مرغان میتوانند سبب ایجاد پاپول روی صورت شوند.

 در ادامه شکل ظاهری پاپول را به شما معرفی میکنیم تا هرکجا که آن را دیدید او را بشناسید. شکل ظاهری آن به صورت زیر است:

 • برجسته و توپر
 • مایعی درون آن نیست
 • دارای رنگ های قهوه ای ، صورتی ، ارغوانی و یا قرمز

پاسچول

نوبتی هم باشد ، نوبت معرفی برادر دوم است. نام دومین نوع جوش ، پاسچول است. شاید نامش برایتان آشنا نباشد اما حتما با او ملاقات داشته اید. پاسچول ، همان جوش های چرکی هستند که ظاهر جالبی هم ندارند. درون این جوش ها ، سلول های مرده پوست تجمع میکنند.

پکیج درمان جوش زیباشیم

درمان سریع جوش ها در 15 روز

پر فروش ترین پکیج درمان جوش در سال 97و98

در پکیج درمان سریع جوش در 15 روز ، روش ها و راه کارهایی بهتون معرفی شده که در هیچ سایت و کتابی اون ها رو نمیتونید پیدا کنید. این پکیج به صورت انحصاری در وب سایت زیباشیم به فروش میرسه. برای مشاهده ی نتایج افرادی که این پکیج رو دانلود و استفاده کردن ، روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.


پکیج درمان جوش زیباشیم

پکیج درمان جوش زیباشیم


پکیج درمان جوش زیباشیم

ندول

ندول ، نام جوش های چرکی بزرگ است. حال که هر سه نوع جوش را شناختید ، در ادامه میخواهیم به شناخت بهتر جوش شیرین برای جوش صورت بپردازیم.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

جوش شیرین را بهتر بشناسید

اولین چیزی که باید در مورد جوش شیرین بدانید نام آن است. همه ما بی کربنات یا همان بیکینگ سودا را با نام جوش شیرین میشناسیم. بی کربنات از جمله مواد شیمیایی است که خواص بسیاری دارد.

جالب است بدانید که در بیشتر مواد زیبایی ، شوینده ها و میکروب زداها ، محلول های دارویی و غیره از این ماده استفاده میشود.

خود شما هم میتوانید از جوش شیرین برای ضد عفونی کردن ، تمیز کردن لک های روی کابینت و حتی تمیز کردن لکه های قهوه  و چایی روی لباس استفاده کنید. شاید عجیب به نظر برسد اما از بی کربنات برای سفید کردن دندان ها نیز استفاده میشود.

همه ی خواص بی نظیر جوش شیرین به کنار! ما میخواهیم در مورد جوش شیرین برای جوش صورت صحبت کنیم. بنابراین خیلی سریع سر اصل مطلب میرویم.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

جوش شیرین برای جوش صورت خطر دارد یا نه ؟

این که جوش شیرین برای درمان جوش خطر دارد یا نه شاید جمله ی مناسبی نباشد. به طور کلی این ماده برای پوست ماده ای بی خطر است اما نمیتوان گفت برای همه افراد این قضیه صادق است.

نوع پوست مردم با یکدیگر متفاوت است. ممکن است پوست شخصی به بی کربنات ( جوش شیرین ) حساسیت نشان بدهد. برای اطمینان از نداشتن حساسیت ، کمی از آن را روی نقاط مختلف پوست ، تست کنید تا مطمئن شوید.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

خواص بی نظیر جوش شیرین برای جوش و آکنه

تا اینجا خیالتان از بابت مناسب بودن جوش شیرین برای جوش صورت و پوست راحت شد. حالا نوبت به این است که خوبی های فوق العاده آن را نیز ببینیم.

 • اگر پوستتان ملتهب شده و دچار قرمزی است پیشنهاد میکنم از جوش شیرین استفاده کنید. چرا که ورم و قرمزی را خیلی سریع تسکین میدهد.
 • برطرف کردن جوش،  خارش و آفتاب سوختگی را نیز به موارد بالا اضافه کنید
 • به دنبال یک لایه بردار فوق العاده میگردید؟ جوش شیرین بهترین لایه بردار است.برطرف کننده آلودگی و سلول های مرده پوست ، جلوگیری و همچنین مبارزه با آکنه با کمترین تحریک پذیری نسبت به سایر لایه بردار ها ، این ماده را منحصر به فرد میکند.

پوستی که دچار جوش میشود یعنی اسیدی شده است. این یعنی خمیر جوش شیرین، یکی از بهترین مواد برای رفع این مشکل است. این ماده خاصیت قلیایی دارد در نتیجه پی اچ (PH) پوست را تنظیم میکند.

در قسمت بعدی این مقاله میخواهیم به شما طرز تهیه ماسک های جوش شیرین برای جوش صورت را آموزش دهیم.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

ماسک جوش شیرین برای جوش صورت

حال که هم با انواع جوش ها و هم با خود جوش شیرین آشنا شده اید وقت آن رسیده تا از راه حل های موثر ، پرده برداری کنیم.

شوینده صورت جوش شیرین :

از جو شیرین می‌توان برای شستشوی پوست نیز استفاده کرد. برای این کار باید  ۲پیمانه جوش شیرین را با یک پیمانه آب مخلوط کنید و صورت خود را با آن شستشو دهید.

ماسک جوش شیرین و عسل

برای از بین بردن جوش و آکنه کافی است مقداری عسل را با جوش شیرین ترکیب کرده و به محل مورد نظر بمالید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه با آب نیمه گرم آن را بشویید.

ماسک جوش شیرین و آبلیمو

ماسک بعدی جوش شیرین برای جوش صورت ، ترکیبی از بی کربنات و آبلیمو است.

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 2 قاشق غذاخوری آب
 • 1 قاشق چایخوری آب لیمو
 • مرطوب کننده

دستورالعمل:

جوش شیرین را با کمی آب و آبلیمو مخلوط کنید، تا خمیر نرمی تهیه شود.صورتتان را با یک تمیز کننده بشویید. دقت کنید برای شستشوی صورت بهتر است از شوینده های مخصوص مانند کرم ها و یا ژل های شستشو استفاده کنید.

خمیر  بدست آمده را به صورت یک لایه نازک روی صورت خود بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه روی صورتتان بماند. سپس با آب سرد یا ولرم بشویید. برای نتیجه ی بهتری از این ماسک بگیرید بهتر است ، 2-3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

ماسک خمیردندان و جوش شیرین برای جوش صورت

شاید کمی تعجب کنید یا دلتان نخواهد که از خمیر دندان به عنوان ماسک استفاده کنید. اما این را بدانید که این ماسک یکی از بهترین ماسک ها برای از بین بردن جوشهای صورت است.

مواد لازم :

 • 1/2 قاشق چای خوری خمیر دندان استاندارد و تایید شده
 • 1/2 قاشق چای خوری جوش شیرین
 • 1 قاشق غذاخوری آب
 • دستمال نخی گرم

روش تهیه :

یک دستمال نخی تمیز را گرم کرده و به مدت 5 دقیقه روی پوست صورتتان بگذارید. این کار باعث میشود تا منافذ پوست شما باز شوند.

خمیر دندان ، آب و جوش شیرین را به قدری با یکدیگر ترکیب کنید تا به صورت یک دست در بیایند.ترکیب بدست آمده را با استفاده از یک مسواک نرم، به مدت 1 دقیقه روی مناطق آسیب دیده پوست قرار داده و به آرامی با حرکات دورانی ماساژ دهید.

سپس اجازه دهید تا ماسک 10 دقیقه روی پوستتان بماند. برای نتیجه ی بهتر هر روز این کار را انجام دهید تا بعد از یک هفته معجزه ی این ماسک را به چشم ببینید.

درمان جوش صورت با ماسک شیر و جوش شیرین

شیر ماده ای غنی و بسیار مفید برای پوست است. در ترکیب بسیاری از ماسک ها این ماده ی ارزشمند قرار دارد. در این بخش میخواهیم دو ماده ی خاص و بسیار مفید، یعنی شیر و جوش شیرین برای جوش صورت را برای ترکیب با یکدیگر انتخاب کنیم.

مواد لازم

 • 1 قاشق غذا خوری جوش شیرین
 • 1/4 فنجان شیر

روش و دستور العمل

شیر و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید و اینکار را آنقدر ادامه دهید تا ترکیبی یکدست به وجود بیاید.این مخلوط را روی قسمت مورد نظر چهره خود قرار دهید و به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید.

اجازه دهید ماسک ضداکنه حدود 5 دقیقه روی پوست صورتتان باقی بماند و سپس با آب ولرم بشویید.برای نتیجه ی بهتر پیشنهاد میکنیم 2-3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

ماسک جوش شیرین و سرکه سیب برای درمان جوش صورت

با استفاده از سرکه سیب و جوش شیرین می توان یک ماسک پاک کننده فوق العاده  تهیه کرد. این ترکیب به عمق منافذ پوست نفوذ کرده، آنها را تمیز می کند و از ایجاد جوش های جدید جلوگیری می کند.

ترکیب سرکه سیب و جوش شیرین برای جوش صورت معجزه میکند. کافیست یکبار آن را تست کنید.

روش استفاده:

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید.این ترکیب را با استفاده از نوک انگشت های خود بر روی صورت مالیده و آن را به شکل یک ماسک در آورید.

اجازه دهید تا این ماسک ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورتتان باقی بماند. ماسک را با آب بشویید و در آخر آب سرد به صورت خود بزنید. آب سرد کمک تا منافذ پوست شما بسته شوند.

صورت خود را به آرامی و با استفاده از یک حوله ی نرم ، با حرکات ضربه ای خشک کنید. از کشیدن حوله روی پوست خودداری کنید. سپس یک مرطوب کننده فاقد چربی بر روی صورت خود بمالید.برای مشاهده نتایج قابل قبول یک بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

ماسک روغن نارگیل و جوش شیرین برای جوش صورت

روغن نارگیل از جمله روغن های معروف برای سلامت و زیبایی پوست است که در این بخش میخواهیم آن را با جوش شیرین ترکیب کنیم.

مواد لازم

 • ژل ششتشو دهنده صورت
 • 1 قاشق چایخوری جوش شیرین
 • 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل
 • مرطوب کننده

دستورالعمل:

مقدار کمی از ژل شستشو صورت را با جوش شیرین و روغن نارگیل مخلوط کنید. صورت خود را با آب تمیز کنید و از این ترکیب استفاده کنید و صورت خود را ماساژ دهید.بعد از چند دقیقه ماساژ، صورت تان را با آب سرد یا ولرم بشویید و با استفاده حوله ی نرم با حرکات ضربه ای خشک کنید.

با مرطوب کننده تمام کنید. برای نتیجه بهتر، 2 تا 3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

ماسک جوش شیرین و روغن زیتون ( ضد جوش )

نوبتی هم که باشد نوبت روغن زیتون است تا با ترکیب آن با جوش شیرین برای جوش صورت یک ماسک مفید بسازیم.

مواد لازم

 • 1 قاشق چایخوری روغن زیتون
 • 1 قاشق چایخوری جوش شیرین

روش و دستورالعمل

جوش شیرین و روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا مخلوطی صاف و یک دست در بیاید.سپس با حرکات دورانی شکل این ماسک را روی بخش های آسیب دیده پوست مالیده و ماساژ دهید.پس از ماساژ حدود 5 دقیقه، چهره خود را با آب تصفیه شده و یا آب معدنی بشویید. از این ماسک در صورت نداشتن مشکل پوستی خاصی هر روز می توانید استفاده کنید.

نکته مهم اگر از اگزما رنج میبرید ، روغن زیتون ممکن است پوست شما را تشدید کند بنابراین از این ماسک استفاده نکنید.

ترکیب آسپرین و جوش شیرین

یکی از مواد موجود در آسپرین که برای پوست هم بسیار مفید است استیل ‌سالیسیلیک اسید نام دارد. وجود این ماده در آسپرین منجر به بهبود بسیاری از بیماری‌های پوستی شده و رنگ پوست را روشن می‌کند.

در این بخش میخواهیم ماسک آسپرین و جوش شیرین برای جوش صورت را معرفی کنیم.

مواد لازم

 • 2 عدد قرص آسپرین خرد شده
 • 1 قاشق چایخوری جوش شیرین
 • 1 قاشق غذاخوری آب
 • مرطوب کننده غیرکومودون ساز یا همان غیر مولد جوش که موجب تشدید جوش و آکنه نشود

روش و دستور العمل

تمام مواد را تا زمانی که یک مخلوط صاف بدست آورید خوب ترکیب کنید. به عنوان یک درمان موضعی، این مخلوط را در مناطق دارای جوش روی صورت اعمال کنید.

اجازه دهید تا حدود 15 دقیقه روی پوست و محل جوش بماند و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.استفاده از این ماسک ضد جوش صورت 2-3 بار در هفته توصیه می شود.

جوش-شیرین-برای-جوش-صورت

ماسک ضد جوش جوش شیرین و جو دو سر

جودوسر یک درمان عالی برای افرادی است که در معرض آکنه قرار دارند. این ماده کمک می کند تا جذب و حذف چربی بیش از حد پوست که باعث آکنه می شود به درستی انجام شود. علاوه بر این، سلول های مرده پوست را از بین برده و سطح pH پوست را متعادل می کند.

مواد لازم

 • 1 قاشق غذا خوری جوش شیرین
 • 2 قاشق غذا خوری بلغور جو دوسر
 • 2 قاشق غذاخوری آب
 • مرطوب کننده غیرکومودون ساز

روش و دستور العمل

مواد اولیه را کاملا با هم ترکیب کنید. این ماسک را در مناطق آسیب دیده مورد نظرتان و روی پوست جوش دار خود اعمال کنید. بعد از قرار دادن این ماسک اجازه دهید تا 15 دقیقه روی پوست صورتتان بماند . برای نتیجه ی بهتر ماسک جو و جوش شیرین برای جوش صورت ،  می توانید 2 تا 3  بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

ماسک جوش شیرین برای پوست چرب

2 قاشق چای خوری پودر جوش شیرین را با یک سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید تا خشک شود و سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک جوش شیرین و عسل و لیمو ترش برای پوست خشک

2 قاشق چای خوری پودر جوش شیرین را با 1 قاشق چای خوری عسل و آب نصف لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم خوب بشویید.

 

دیدگاهتان را بنویسید