خواص سیر خام ناشتا برای لاغری را کامل بشناسید به همراه نحوه مصرف روزانه سیر


قبل از آنکه در مورد خواص سیر خام ناشتا برای لاغری صحبت کنم، اجازه بدید تا توضیحی مختصر درباره این ماده ارزشمند غذایی خدمتتون عرض کنم. بشر از زمانهای قدیم با بسیاری از خواص سیر بعنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی آشنا بوده و از این ماده غذایی بعنوان دارو به منظور مقابله با بیماریهای انگلی، همچنین آنفولانزا، انواع سرماخوردگی و حتی کاهش فشارخون استفاده کرده و همچنان میکنه.

کارشناس تغذیه و تناسب اندام

طی تحقیقاتی که مدت ها روی سیر انجام دادم به موارد جالبی رسیدم. در زمان فراعنه از سیر به منظور حفظ جوانی استفاده میشده. علاوه بر این سیر بعنوان صبحانه به برده هایی که مشغول ساخت اهرام مصر بودن هم خورانده میشده تا توان کار کردن بالایی در طول روز داشته باشن. یونانیان باستان هم از سیر و عسل به منظور درمان بیماریهای ریوی استفاده میکردن و در طی جنگ اول جهانی هم از محلول سیر جهت ضدعفونی کردن زخمها استفاده میشده.

خواص سیر خام ناشتا برای لاغری و همه چیز

جالبه که بدونید که در طبیعت بیش از صد گونه مختلف سیر خوراکی وجود داره. مصرف سیر باعث میشه تا قابلیت جذب اکسیژن در اعضای بدن افزایش پیدا کنه و همچنین از تصلب شرایین و بیماریهای قلبی و عروقی ممانعت بعمل بیاد.

به منظور اثربخشی بیشتر سیر، مصرف خام آن را توصیه میکنم، البته مصرف سیر پخته نیز نتایج مطلوب لازم را به همراه داره و مانع از تشکیل پلاکهای خونی و گرفتگی رگها میشه. این ماده غذایی دارای مقادیری کلسیم، پتاسیم، آهن، فسفر و ویتامین B1 هست.

۲۸ گرم سیر دارای ۴۲ کالری انرژی، ۱.۸ گرم پروتئین و ۹ گرم کربوهیدراته. با وجود همه خواص اعجاب انگیز سیر، هنوز دانشمندان نتونستند به شواهد خیلی قدرتمندی که اثر مصرف سیر را بر لاغری تایید کنه، دست پیدا کنند.

خوردن سیر خام ناشتا برای لاغری مفید است؟

با توجه به زندگی ماشینی امروز و عدم تحرک افراد، مساله چاقی به معضل و دغدغه بسیاری از جوامع تبدیل شده و بسیاری از بیماریهای امروز بشر، ریشه در چاقی و اضافه وزن اونها داره.

داشتن اندام متناسب و وزن ایده آل و مهمتر از آن حفظ این تناسب اندام، رویای بسیاری از انسانها است. به همین دلیل تمایل به استفاده از رژیم ها و توصیه های گوناگون و مواد غذایی خاص به منظور کاهش وزن بسیار زیاد شده. یکی از این توصیه ها، خوردن سیر ناشتاست که به باور بسیاری از افراد و حتی گروهی از پزشکان و متخصصان لاغری، سیر با افزایش متابولیسم بدن، منجر به کاهش وزن افراد میشه.

در اینجا لازم میدونم این نظر را بدین صورت اصلاح کنم که بررسی خواص سیر نشان میده که خوردن سیر ناشتا به تنهایی برای لاغری مفید نیست، بلکه در کنار آن باید نسبت به ورزش و همچنین مصرف بالای سبزیجات و میوه اقدام کرد.

در صورت مصرف انواع پروتئین و سبزیجات و میوه ها و همچنین افزایش فعالیتهای روزانه، چه در قالب ورزش و چه در قالب انجام امور روزمره، مصرف سیر خام ناشتا برای لاغری بسیار مفید و نتیجه بخش میشه.

بیش از ۷ کیلو لاغری در یک دوره ( ۲۱ روزه )

برگزیده موثرترین رژیم لاغری ایران در سال ۹۷ و ۹۸

بیش از ۱۰۰۰۰ نتیجه مثبت و فوق العاده نشانه ی قدرت و منحصر به فرد بودن رژیم کتوژنیک Z217  است.

مصرف سیر خام

مطالعات تأیید کرده اند که بعد از خوردن چهار حبه سیر، بعد از یک ساعت ، روده ها فعال تر میشوند. پس از سه ساعت، آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد موجود را که عامل اصلی سرطانی شدن سلول ها می باشند را جذب میکنند. پس از پنج ساعت، کار کلیه ها تسریع میشه و مایع اضافی از بدن بیرون میره.

در این زمان، توصیه می شود فعالیت بدنیتون را اضافه کنید. در این زمان سیر چربی های بدن را ذوب می کند. روز بعد ، سطح کلسترول خون به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کنه و در اثر بهبودی کل ارگانیسم ، کاهش وزن اتفاق می افته.

نسخه های مختلف کاهش وزن با سیر

دستور العملها و نسخه های زیادی جهت کاهش وزن با استفاده از سیر وجود داره که البته خیلی از آنها نه تنها مفید نیستند که باعث بروز ناراحتیها و بیماریهای دیگری در فرد هم میشن.

یکی از دستورالعمل های لاغری که مورد استقبال بسیاری از خانم ها در کشورهای روس زبان قرار گرفته، به این صورته که در یک دوره ۱۲ روزه، تا روز ششم، هر روز یک حبه سیر به تعداد روز قبل اضافه می کنیم و مصرف میشه و از روز ششم تا دوازدهم هر روز یک حبه سیر از روز قبل کم شده و میل می کنید.

در این رژیم شما آزادید تا مطابق روزهای معمول هر آنچه را که می خواید مصرف کنید. البته با این تفاوت که حتما هر روز از چای گیاهی مانند دمنوش ریشه شیرین بیان در کنار مصرف سیر هم میل کنید.

عملکرد مصرف سیر ناشتا برای لاغری به دلیل اثر هم افزایی سیر در افزایش متابولیسم بدن، کاهش کلسترول خون و سرعت بخشیدن به فرآیند تبدیل گلوکز هستش.

مهمترین خواص سیر خام ناشتا برای لاغری

قبل از بررسی خواص این ماده برای لاغری لازم میدونم تا برخی از خواص این ماده غذایی ارزشمند را فهرست کنم:

 • سیر دارای کالری کمی است اما ارزش غذایی بسیار بالایی داره.
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت میکنه.
 • فشار خون را کاهش میده.
 • میزان کلسترول خون را کاهش می ده، بقدری که حتی آن را با اثر بخشی دارچین در پایین آوردن میزان کلسترول خون مقایسه میکنند.
 • از بروز آلزایمر جلوگیری میکنه.
 • باعث افزایش طول عمر میشه.
 • فلزات سنگین را از اورگانیزم بدن خارج میکنه.
 • استخوانها را محکم میکنه.
 • ۱. جذب بهتر سیر با معده خالی

  بازهم تکرار میکنم که به عقیده بسیاری از دانشمندان تغذیه، مصرف سیر ناشتا برای لاغری مفید است. بر اساس تحقیقات انجام شده، مصرف سیر در زمانیکه معده فرد خالیه باعث میشه تا مواد و عناصر بسیار کمیابی که در سیر وجود داره بهتر جذب بشه.

  همچنین اثر سیر بر باکتریهای مضر موجود در معده و روده ها بدلیل آسیب پذیرتر بودن این باکتری ها در زمانیکه معده خالیه، موثرتره.

  ۲. ایجاد بی اشتهایی با مصرف سیر

  از طرفی مصرف سیر ناشتا باعث ایجاد بی اشتهایی در فرد میشه و در نتیجه تمایل فرد به خوردن را کاهش میده. همچنین مصرف سیر باعث اکسیژن رسانی مطلوب به اندامهای موجود در بدن، همچون کبد و معده و… میشه و با بهبود عملکرد آنها، فرآیند جذب حداکثری مواد مغذی و دفع بهتر سموم را تسهیل میکنه.

  این عملکرد مطلوب بدن، از تجمع چربی در اندام ها جلوگیری میکنه.

  چگونگی تاثیر سیر برای لاغری

  دانشمندان اسپانیایی جهت بررسی خواص سیر خام ناشتا برای لاغری، ۴۷ داوطلب زن و مرد را انتخاب کردند که همگی مبتلا به دیابت نوع دو بودند. آنها را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه به مدت ۴ ماه در رژیم غذایی خود از سیر استفاده کردند و گروه دوم از این ماده غذایی منع شدند.

  در پایان تحقیق مشاهده شد که گروهی که در رژیم غذایی خود از سیر استفاده کرده بودند، کاهش وزن چشمگیری نسبت به گروه دوم داشته اند. همچنین افزایش سطح آدیپونیکتین در خون که تنظیم سطح گلوکز خون را به عهده دارد، کاملا مشخص بود.

  حالا که تقریبا با خواص سیر خام ناشتا برای لاغری آشنا شدید وقتشه در مورد قورت دادن سیر خام صحبت کنیم.

  قورت دادن سیر خام

  اول از همه لازمه که در بررسی خواص سیر ناشتا در لاغری به این نکته اشاره کنم که مصرف سیر در صبح بهتر از مصرف آن در شبه. مصرف سیر در صبح و با معده خالی باعث جذب کامل مواد مغذی و ویتامینهای موجود در آن میشه.

  سیر خام رو در اول صبح به روشهای مختلف میتونیم مصرف کنیم. میشه حبه سیر را بصورت کامل قورت داد. این روش باعث میشه تا اولا بوی ناخوشایند سیر در دهان نمونه و در ثانی سیر خامی که به این شکل مصرف بشه. همچنین فرآیند هضم طولانی تری داره و جذب نهایی و کامل مواد مغذی توسط خون در روده صورت میگیره.

  اما بلعیدن حبه سیر در مواردی باعث گرفتگی مسیر هوا و خفگی شده، چرا که اندازه حبه سیر دقیقا اندازه مجرای مریست و امکان گرفتگی گلو وجود داره.

  سیر خام را میشه رنده کرد و به همراه ماست مصرف کرد. این صبحانه، ضمن تنظیم قند خون، اشتهای شما را جهت مصرف زیاد غذا در وعده نهار کمتر می کنه و تاثیر بسزایی بر کاهش وزن شما داره.

  درنهایت قورت دادن سیر خام باعث لاغری میشه؟

  لازمه قبل از پاسخ دادن به این سوال ابتدا درمورد مکانیزم عمل سیر در بدن و اثر آن بر فرآیند کاهش وزن توضیحی داده بشه. بررسی خواص سیر خام ناشتا برای لاغری نشان میده که سیر دارای آنزیمیه به نام آلیناز که میتونه آلیین را به آلیسین تبدیل کنه.

  سیر پس از مصرف در بدن و با قرار گرفتن در پروسه هضم، با آزاد کردن ماده آلیسین و ارسال پیام سیری به مغز، از پرخوری فرد جلوگیری می کنه. همچنین سیر با تحریک بدن به ترشح هورمون آدرنالین باعث میشه تا متابولیسم و سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کنه.

  البته لازمه یادآور شوم که برخی از محققین بر این اعتقاد هستند که سیر به تنهایی قادر به افزایش متابولیسم بدن نیست و لازمه تا متابولیسم بدن را با ورزش افزایش داد تا سیر توانایی عملکرد بهتر در بدن را به منظور کاهش وزن بدست بیاره. این دو عامل در کنار یکدیگر سیر را به ماده ای مفید جهت استفاده در رژیمهای غذایی تبدیل میکنند.

  سیر له شده در مقابل سیر کامل

  اما باید در نظر گرفت که وجود ماده آلیسین در سیر له شده یا آسیاب شده به میزان چشمگیری از سیر کامل بیشتره. به همین دلیل چنانچه از سیر بعنوان ماده غذایی جهت کاهش وزن استفاده می کنید، پیشنهاد من استفاده از سیر له شده است. خوشبختانه از سیر له شده میتوان براحتی در تهیه انواع سالاد ها و همچنین سسهای مخصوص پاستا استفاده کرد، در حالیکه از این ماده غذایی می توان در طعم دار کردن گوشت و بسیاری از انواع خورشتها استفاده کرد.

  جالبه بدونید سیر را به راحتی می تونه بعنوان جایگزین نمک استفاده کرد، چرا که به دفع مایعات اضافی بدن کمک کرده و میزان آنها را در بدن متعادل می کنه.

  نحوه مصرف سیر خام ناشتا

  یکی از اصلی ترین مواردی که مصرف سیر را برای افراد سخت کرده و گاهی آنها را از مصرف این ماده غذایی سرشار از مواد مغذی و ضروری برای بدن منصرف میکنه، بوی نامطبوعیه که بدلیل سولفور موجود در سیر، در دهان ایجاد میکنه.

  برای از بین بردن این بوی نامطبوع می تونیم از انواع میوه ها مانند لیمو، سیب ترش و آلو استفاده کنیم. همچنین مصرف سیزیجاتی همچون کرفس، جعفری و شوید نیز بسیار مناسب هست. نوشیدن یک لیوان شیر بوی سیر را در دهان از بین می بره و جویدن دانه های قهوه، نفس شما را تازه می کنه.

  اگر میخواهید نهایت بهره وری رو از از خواص سیر خام ناشتا برای لاغری داشته باشید حتما روش های زیر رو به دقت بررسی کنید.

  روش ۱ : نحوه مصرف سیر خام ناشتا

  روشهای زیادی جهت مصرف سیر خام به منظور دستیابی به وزن مورد نظر پیشنهاد شده. می تونید دو حبه سیر را کاملا له کرده و به یک لیوان آب داغ اضافه کنید و پس از ۱۰ دقیقه آن را بنوشید.

  در طی برنامه رژیمی خود از این نوشیدنی پس از صبحانه و نهار استفاده کنید. همچنین میتوانید ۳ حبه سیر را کاملا خرد کرده و آن را در ۲۰۰ میلی لیتر آب معدنی ریخته و هر روز صبح ناشتا مصرف کنید.

  روش ۲: سیر و روغن زیتون

  یکی از بهترین روشهای کاهش وزن استفاده از مخلوط ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق چای خوری سیر خرد شده است. این ترکیب را هم صبح و درحالی که ناشتا هستید و هم شب قبل از خواب بخورید. ترکیب روغن زیتون و سیر احساس سیری سریع را در شما بوجود میاره و اشتهای شما را کنترل می کنه.

  روش ۳: سیر و زنجبیل

  یکی دیگر از روشهای مصرف سیر خام، مصرف آن در کنار زنجبیله. ۵ سانتی متر از زنجبیل تازه را با ۳ حبه سیر کاملا رنده کنید و مخلوط آنها را در دو لیتر آب جوش بریزید و به مدت سه ساعت آنرا در ظرفی دربسته قرار بدید. روزانه ۵۰۰ میلی لیتر تا دو لیتر از این نوشیدنی را می تونید استفاده کنید. بهتره این نوشیدنی را هر روز صبح مصرف کنید تا به چشم خودتون خواص سیر خام ناشتا برای لاغری رو تجربه کنید.

  روش ۴: سیر و عسل

  یکی از موثرترین روشهای استفاده از سیر به منظور کاهش وزن، مصرف آن با عسل و لیمو می باشد. برای تهیه این دارو، باید ۱۰ حبه سیر را بخوبی له کرده و با آب ۱۰ عدد لیمو و یک لیتر عسل کاملا مخلوط کرده و در ظرف درب دار و در محل خنکی به مدت ۱۰ روز نگهداری کنید. پس از صاف کردن مخلوط، هر روز و به مدت ۲ ماه، یک قاشق چایخوری از آن را با یک لیتر آب رقیق کنید و در طول روز آن را مصرف نمایید.

  روش ۵: سیر و لیمو

  در روش دیگر لازم است تا ۱۰-۸ حبه سیر را کاملا آسیاب کرده و با دو عدد لیمو که با پوست رنده شده اند در ظرفی محتوی نیم لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشونید و پس از صاف کردن آن سه مرتبه و هر بار دو قاشق غذاخوری در طول روز میل کنید. طول دوره این رژیم ۲ تا ۳ هفته می باشد.

  قبل از خواب سیر نخورید!

  علی رغم تمامی مزایای سیر لازمه تا از خوردن آن در شب و قبل خواب پرهیز بشه. چرا که استفاده از سیر قبل خواب منجر به سوزش معده و ناراحتی قلبی میشود. همچنین خوردن سیر در شب، باعث افزایش اشتها و پرخوری میشه که همین مساله افزایش وزن را بدنبال داره.

  بیش از ۷ کیلو لاغری در یک دوره ( ۲۱ روزه )

  برگزیده موثرترین رژیم لاغری ایران در سال ۹۷ و ۹۸

  بیش از ۱۰۰۰۰ نتیجه مثبت و فوق العاده نشانه ی قدرت و منحصر به فرد بودن رژیم کتوژنیک Z217  است.

  مصرف سیر به چه کسانی توصیه نمی شود؟

  بررسی های علمی در رابطه با خواص سیر خام ناشتا برای لاغری نشان داده که علی رغم آنکه سیر یک ماده غذایی بسیار مفید است و خواص بسیار مطلوبی بر متابولیسم و سلامت انسان از خود نشان داده.

  اما استفاده از سیر برای اشخاصی که از بیماریهای مربوط به کلیه، کبد، لوزالمعده و دستگاه گوارشی، صرع و بواسیر رنج میبرند و همچنین برای زنان باردار و شیرده مجاز نیست.

  مصرف زیاد سیر عوارضی را در بدن ایجاد می کنه که برخی از آنها عبارتند از:

  سردرد، افزایش فشار، تشدید بیماریها و دردهای مزمن، ایجاد اختلال در عملکرد قلب، ایجاد سنگ کیسه صفرا، افزایش خونریزی بخصوص در دوران قائدگی، سوزش سر دل و نفخ شکم.

  همچنین مصرف میزان زیاد سیر باعث افزایش مقدار ترشح اسید معده میشه که در نتیجه ممکنه به گاستریت و زخم معده منجر بشه. همچنین لازم به ذکره که سیر بسیار ادرار آور است و مصرف زیاد آن ممکنه به دستگاه دفع ادرار صدمه وارد کنه.

  نکات پایانی نحوه مصرف سیر

  نکته اول: کاهش وزن ماموریتیه که در آن ورزش و تغذیه صحیح مهمترین سلاح شما هستند. چنانچه تصمیم به لاغری با استفاده از مصرف سیر خام ناشتا گرفته اید، فراموش نکنید که ورزش و تحرک روزانه را حتما در برنامه خود قرار بدید.

  نکته دوم: حرارت دادن سیر به مدت ۴۵ دقیقه برخی از خواص سیر را از بین می بره. بنابراین جهت حفظ همه خواص مطلوب سیر، بهتره که آن را بصورت خام مصرف کنید.

  نکته سوم: سیر خامی که کاملا له شده را با آب مخلوط کنید و پس از ده دقیقه آن را بصورت ناشتا میل کنید. این نوشیدنی جهت کاهش وزن بسیار مفید است.

  نکته مهم پایانی: دانشمندان به اتفاق معتقدند که سیر، ماده ای نیست که بشه از آن بصورت همیشگی و هر روزه استفاده کرد. بنابراین لطفا قبل از شروع مصرف سیر جهت کاهش وزن، حتما با پزشک خودتون مشورت کنید.

  هر سوالی در مورد خواص سیر خام ناشتا برای لاغری ، نحوه مصرف اون دارید حتما در بخش کامنت ها مطرح کنید تا خیلی زود پاسخ شما را ارسال کنم.