خوراکی‌هایی که نباید قبل از ورزش بخورید

taghzie ghabl az tamrin2 - خوراکی‌هایی که نباید قبل از ورزش بخورید

خوراکی‌هایی که نباید قبل از ورزش بخورید

توجه به تغذیه یکی از نکات مهم در هنگام ورزش کردن است. بدون داشتن برنامه غذایی مناسب شما چربی‌سوزی و عضله‌سازی نخواهید داشت. درباره تغذیه هنگام ورزش، همیشه صحبت از این است که چه بخوریم. اما در ادامه این مطلب درباره خوراکی‌هایی که نباید قبل از ورزش بخورید خواهیم گفت.

گرانولا

خوردن گرانولا ممکن است قبل ورزش ایده خوبی به نظر برسد، اما شما باید قبل از مصرف، برچسب ارزش تغذیه ای را بررسی کنید زیرا معمولا این مواد مقدار زیادی شکر دارد و خوردن مواد قندی قبل از ورزش توصیه نمی‌شود.

سبزیجات با فیبر بالا

بدن شما به فیبر احتیاج دارد، اما نه قبل از ورزش. سبزیجاتی مثل کلم بروکلی و گل‌کلم دارای فیبر بالایی هستند و به همین دلیل دیر هضم می‌شوند و ورزش را برای شما سخت و ناخوشایند خواهند کرد. بهتر است قبل ورزش سبزیجات زود هضم، مثل سیب‌زمینی یا مارچوبه بخورید.

غذاهای چرب

فست‌فودها، گوشت قرمز و غذاهایی که چربی بالایی دارند، برای قبل از تمرین گزینه مناسبی نیستند. چون برای تبدیل چربی به انرژی، بدن شما باید سخت کار کند و ممکن است موجب احساس سنگینی و خستگی هنگام تمرین شود.

ماست

لبنیات به دلیل داشتن پروتئین، بسیار دیر هضم است و برای قبل از تمرین گزینه مناسبی نیست. ضمن این‌که بعضی از انواع لبنیات و ماست دارای مقادیر بالای چربی و قند هستند، بنابراین قبل از مصرف حتما برچسب ارزش غذایی آن را کنترل کنید.

تخم کتان

این دانه فواید بسیاری دارد. برخی افراد برای کاهش یبوست، پایین آوردن سطح کلسترول و کاهش اشتها و لاغری از آن استفاده می‌کنند. اما تخم کتان سرشار از فیبر و اسیدهای چرب است و برای قبل از تمرین مناسب نیست اگر قصد استفاده از آن را در برنامه غذایی خود دارید به زمان استفاده از آن حتما توجه کنید.

نوشیدنی‌های انرژی‌زا

ممکن است فکر کنید این نوشیدنی‌ها به عنوان یک تقویت‌کننده قبل از تمرین مناسب هستند، اما آن‌ها می‌توانند شما را عصبی کنند و ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش دهند. پس بهتر است خوردن این نوشیدنی‌ها را قبل از تمرین فراموش کنید.

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت برنامه غذایی

دیدگاهتان را بنویسید