خوراکی‌هایی که هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن نباید مصرف شوند

pic 154713 1509098220 - خوراکی‌هایی که هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن نباید مصرف شوند

خوراکی‌هایی که هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن نباید مصرف شوند

با سرد شدن هوا موارد ابتلا به سرماخوردگی و سرفه کردن ناشی از آن بیشتر شیوع میابد بنابراین خودداری از مصرف برخی انواع خوراکی ها هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن توصیه می شود.

با سرد شدن هوا و تغییرات آب و هوایی بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد و مدتی زمانی طول می کشد تا بدن با وضعیت جدید سازگار شود. به همین دلیل دقت در نوع مواد غذایی مصرفی کمک می‌کند تا از ابتلا به سرماخوردگی و سرفه کردن جلوگیری یا از شدت آن کاسته شود.

در اینجا به برخی از انواع خوراکی که مصرف آن‌ها برای مبتلایان به سرماخوردگی و افرادی با علائم سرفه توصیه نمی‌شود، اشاره کرده است:

غذاهای سرخ شده

مواد غذایی سرخ شده نه تنها باعث افزایش وزن می‌شوند بلکه می‌تواند علائم سرفه و سرماخوردگی را تشدید کند. روغن و چربی موجود در این مواد غذایی تولید کننده مخاط است که هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن افزایش می‌یابد. توجه به مصرف مواد غذایی سالم و تقویت سیستم ایمنی بدن از تشدید این شرایط جلوگیری می‌کند.

شیر

مصرف شیر برای بهبود وضعیت سلامت مفید است اما هنگام سرماخوردگی و وجود علائم سرفه می‌تواند مشکل ساز باشد همچنین مصرف دیگر انواع لبنیات می‌تواند تحریک کننده باشد چرا که عامل تولید مخاط بیشتر در بدن است. به همین دلیل مصرف این مواد غذایی پس از بهبود سرماخوردگی و سرفه توصیه می‌شود.

کافئین:

 خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های دارای کافئین از قبیل قهوه، چای و نوشابه سبب تولید مخاط می‌شوند همچنین مصرف این نوع از خوراکی‌ها سرماخوردگی و سرفه را تشدید و سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند.

مواد قندی و شیرینی:

 این نوع از خوراکی‌ها موجب التهاب شدید در بدن می‌شود و با تضعیف سیستم ایمنی عارضه سرماخوردگی و سرفه را تشدید می‌کند.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید