خوراکی های مفید برای پیشگیری از سرطان سینه

ماده غذایی برای پیشگیری از سرطان سینه - خوراکی های مفید برای پیشگیری از سرطان سینه

خوراکی های مفید برای پیشگیری از سرطان سینه

سرطان سینه از جمله شایع ترین انواع سرطان ها در زنان بوده و امروزه درمان آن امکانپذیر است. با وجود درمان پذیر بودن سرطان سینه اما این بیماری اغلب در مرحله پیشرفته شناسایی می شود که در این مرحله درمان آن سخت می شود. بنابراین، این نکته مهم است که زنان از علائم این سرطان آگاه باشند و بتوانند به موقع آن را تشخیص دهند.

برخی انواع مواد غذایی، حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که مصرف آنها مانع از رشد سلولهای سرطانی در بدن می شود. در این مقاله به برخی از این مواد غذایی مفید اشاره شده است:

سبزیجات دارای برگهای سبز

مصرف سبزیجات دارای برگهای سبز برای سلامتی مفید است زیرا این نوع از خوراکی ها دارای میزان قابل توجهی از ویتامین، مواد معدنی و فیبر هستند. همچنین این سبزیجات سبزرنگ حاوی ترکیب خاصی موسوم به سولفورافان هستند که خاصیت ضد سرطانی دارد. این عوامل مانع از رشد تومور در بدن می شود و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

چای سبز

مهمترین ترکیب موجود در چای سبز تیامین است که به حفظ روحیه و آرام شدن کمک می کند. علاوه بر این، آنتی اکسیدان موجود در چای سبز خطر ابتلا به سرطان را در بدن کاهش می دهد. در عین حال ترکیب موجود در چای سبز موسوم به EGCG در رفع سرطان پستان شناخته شده است.

سیر و پیاز

پیاز و سیر هر دو آنتی اکسیدان قوی دارند و هر دو دارای خاصیت ضد سرطانی هستند. همچنین سیر و پیاز به دلیل داشتن خواص ضد باکتری، ضد قارچ و ضد التهاب از جمله خوراکی های سالم به حساب می آیند و مصرف آنها می تواند بدن را در برابر صدها بیماری حفظ کند.

قارچ

مصرف قارچ برای زنان بخصوص جهت پیشگیری از سرطان پستان بسیار مفید است. همچنین این خوراکی رشد تومورهای سرطانی را متوقف می کند. قارچ دارای عنصر خاصی است که آنزیم های استروژن سنتاز را مهار می کند. این آنزیم ها در کمک به رشد تومور نقش دارند.

گردو

مصرف گردو نیز برای سلامت زنان مفید می باشد. از یک سو، گردو به دلیل داشتن اسیدهای چرب امگا ۳ خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد و از طرف دیگر در کاهش خطر سرطان نیز موثر است. علاوه بر این، مصرف گردو موجب کاهش کلسترول می شود. این ماده حاوی یک عنصر خاص به نام سیتوسترول است که از رشد سرطان و تومور جلوگیری می کند.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید