درمان مشکلات قلبی عروقی با مصرف روغن زیتون

فواید مصرف روغن زیتون / تاثیر مصرف روغن زیتون بر سلامت قلب

 

روغن زیتون به عنوان یک روغن گیاهی، سرشار از مواد معدنیِ مورد نیاز بدن انسان است. مصرفِ تنها یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، تاثیر فوق العاده ای بر بهبود عملکرد و هم چنین سلامتِ قلب خواهد داشت.

 

روغن زیتون از جمله روغن های گیاهی فوق العاده ای است که بررسی محققان، ارتباط مصرف این روغن و عملکرد دقیقِ قلبِ انسان را اثبات می نماید. در سراسر کشور های جهان، مصرف روغن های گیاهی در مقایسه با انواع روغن های صنعتی و غیر ارگانیک، اولویت دارد.

امروزه در میان انواع رژیم های غذایی، رژیم مدیترانه ای، جایگاهی بسیار ویژه را از آن خود نموده است. روغن زیتون از اصلی ترین اهرم های رژیم مدیترانه ای است که می توان به آن اشاره کرد. رژیم مدیترانه ای را باید به عنوان یک رژیم تاثیرگذار بر سلامت جسم و جان انسان معرفی کرد.

مصرف روغن زیتون، به عنوان یک روغن گیاهیِ سالم و مقوی، به سلامت قلب کمک خواهد کرد. مصرف روزانه این روغنِ گیاهی و طبیعی به عنوان یک رژیم غذایی سالم و موثر، می تواند به عنوان یک عادتِ غذایی سالم شناخته شود.

در یک تعریف ساده اما جامع، می توان روغن زیتون را به عنوان روغنی جایگزین برای هر یک از انواع روغن های همراه با اسید های چرب ناسالم معرفی نمود. از طرفی دیگر، منبع گیاهی روغن زیتون، موضوع مهمی است که در مقایسه با منبع حیوانی روغن های غیرطبیعی، می تواند با دارا بودن میزان امگا 3 فراوان، منبعی غنی از مواد معدنیِ موردِ نیاز بدن باشد.

شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشد که مصرفِ حداقل نصف قاشق روغن زیتون در یک روز، خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد. این تنها یک فرضیه نیست، بلکه تحقیقات محققین در دانشگاه های برتر آمریکا، این نتایج را به نمایش درآورده است.

 

فواید شگفت انگیز روغن زیتون برای قلب

 

فواید شگفت انگیز روغن زیتون برای قلب

 

فواید شگفت انگیز روغن زیتون از جمله مهم ترین موضوعاتی است که در تحقیقات اخیر مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. این روغن طبیعی نه تنها از منظر کیفیت و هم چنین سلامت، جایگاه ویژه ای را از آن خود نموده است، بلکه در مقایسه با بسیاری از روغن های غیر طبیعی، مقرون به صرفه نیز می باشد.

البته تمامی فواید موجود، صرفا مختص به روغن زیتون نیست. بلکه روغن های گیاهی دیگری از جمله روغن ذرت را نیز می توان در میان لیست بهترین انواع روغن ها برای سلامت قلب قرار داد. البته که اثبات تاثیر فوق العاده روغن های گیاهی بر سلامت انسان، موضوع پیچیده ای است که باید به دقت آن را مورد بررسی قرار داد.

موضوع مهمی که در سلامت جسمی انسان همواره باید به آن توجه نمود، تفکیک مصرف روغن های دارای چربی بد از روغن هایی با چربی سالم است. چربی های بد شامل هر نوع چربی اشباع یا ترانس می گردد.

این در حالی است، که چربی های سالم به معنی چربی های غیر اشباع می باشند.

داده های اطلاعاتیِ کارشناسان، مشخص نموده است، که ارتباط بسیار قوی میان مصرف روغن زیتون و سلامت قلب وجود دارد. تفاوت زیادی بین انواع روغن زیتون وجود ندارد، چرا که هر یک از انواع غلیظ یا رقیق شده روغن زیتون، دارای مقادیر قابل توجهی از پلی فنول هستند.

وجود این ماده موجب کاهش میزان التهابِ ناشی از مصرف روغن خواهد شد.

 

درمان مشکلات قلبی عروقی با مصرف روغن زیتون

 

مصرف مداوم و منظم روغن زیتون (البته نه به تنهایی) در کنار انجام ورزش ها و فعالیت های بدنی، رعایت رژیم غذایی سالم و هم چنین پرهیز از مصرف دخانیات، می تواند تاثیر فوق العاده ای در سلامت قلب داشته باشد.

قطعا روغن زیتون به تنهایی معجزه آسا نیست. تغییر در سبک و رژیم غذایی، مهم ترین موضوعی است که در صورت رعایت آن می توان به نتایجی فوف العاده دست یافت. جایگزین کردن روغن زیتونی در مقایسه با روغن هایی با چربی ناسالم، خروجی دیگری جز سلامت قلب و هم چنین نشاط و تندرستی هر چه بیشتر، نخواهد داشت.

رژیم غذایی مدیترانه ای، بهترین نقطه آغازِ یک رژیم غذایی سالم است. سلامتی از جمله سرمایه های معنوی و بسیار مهمی است که محافظت از آن نیازمند رعایت برخی پروتکل های ساده اما دقیق خواهد بود. تمرکز رژیم مدیترانه ای بر مصرف ماهی و انواع غذاهای گیاهی به همراه روغن زیتون است.

فواید مصرف روغن زیتون بسیار متعدد است. اما در کنار روغن زیتون خالص، روغن های دیگری هم چون آووکادو، روغن کنجد و روغن سبوس برنج را می توان به عنوان انواع روغن های گیاهی مفید معرفی نمود. این روغن ها گاهی با قیمت متفاوتی نسبت به روغن زیتون عرضه می گردند.

 

همچنین بخوانید: درد سیاتیک | علت، علائم و درمان سیاتیک + ورزش و درمان خانگی

 

بهترین روغن خوراکی برای پخت غذا کدام است؟

 

بهترین روغن خوراکی برای پخت غذا کدام است؟

 

اشاره به مهم ترین فواید روغن زیتون می تواند مخاطبین را در پاسخ به سوالِ ” بهترین روغن خوراکی برای پخت غذا ” یاری نماید. در میان انبوهی از روغن های گیاهی و حیوانی، روغن زیتون به عنوان یکی از انتخاب های فوق العاده برای پخت غذا شناخته می شود.

استفاده از روغن زیتون در پخت غذا با توجه به عدم دارا بودن چربی های اشباع شده، شرایطی ایده آل را برای مجاری قلبی و عروقی ایجاد می نماید. روغن زیتون، روغنی بسیار منحصر به فرد است. البته که توجه به کیفیت و اصالت روغن زیتون، قطعا ضروری است.

فشار خونِ بالا و دیابت از جمله مشکلات رایجی است که با عدم رعایت رژیم غذایی سالم و هم چنین مصرف انواع روغن های حیوانی و ناسالم باید شاهد آن بود. کاهشِ ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و فشار خون بالا، تنها بخشی از فواید مصرف روغن زیتون است.

سالیان درازی است که ایده مصرف روغن های گیاهی از جمله روغن زیتونِ اصل، به عنوان یک ایده علمی و هم چنین کارشناسی شده مطرح گردیده است. یکی از وظایف اصلی روغن زیتون، محافظت از قلب در برابر حملات و مشکلات احتمالی است.

البته که محافظت از مغز انسان، یکی دیگر از مهم ترین فواید مصرف روغن زیتون خواهد بود. اما در ادامه متن با 10 خاصیت اعجاب انگیز روغن زیتون آشنا خواهیم شد.

  1. روغن زیتون کاهش دهنده التهاب بدن است.
  2. روغن زیتون بهترین روش درمانی برای سیاهی دور چشم است.
  3. روغن زیتون بهترین گزینه برای درمان افسردگی است.
  4. روغن زیتون میزان ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.
  5. روغن زیتون مرطوب کننده پوست بدن است.
  6. روغن زیتون یک ماسک جوان ساز و فوق العاده موثر است.
  7. روغن زیتون کاهش دهنده کلسترول خون است.
  8. روغن زیتون خطر ابتلا به سکته مغزی را تا 50 درصد کاهش می دهد.
  9. روغن زیتون بهترین انتخاب برای کاهش خطر ابتلا به سرطان است.
  10. روغن زیتون تقویت کننده دستگاه گوارشی است.

این موارد تنها گزیده ای از فواید خارق العاده روغن زیتون است.

 

نتیجه گیری:

روغن زیتون در میان بسیاری از روغن های گیاهی به عنوان بهترین انتخاب برای مصرف مستقیم و هم چنین مصارف غیر مستقیم شناخته می شود. جایگاه ویژه روغن زیتون در زندگی انسان قرن بیست و یکم، موجب گردیده تا این روغن نه تنها در مواد غذایی، بلکه در حوزه سلامت و درمان نیز به شکلی کاملا عجیب، مورد توجه قرار گیرد.

انتخاب روغنِ زیتون دقیقا به معنی انتخاب یک سبکِ غذایی سالم و ایده آل برای افزایش طول عمر و بهبود عملکرد قلب و مغز است.

دیدگاهتان را بنویسید