درمان گیاهی کبد چرب

گیاهانی که برای درمان کبد چرب مورد استفاده قرار میگیرند

عرق شاتره از جمله گیاهانی است که برای درمان کبد چرب مورد استفاده قرار میگیرد، عرق شاتره برای مشکلات پوستی نیز استفاده می شود. بنابر این اگر شما هم به بیماری کبد چرب مبتلا هستید میتوانید برای درمان آن از عرق شاتره بهره بجویید.
بوقناق
، یک سم زدای بسیار قوی است که در کاهش قند خون نیز موثر است. بوقناق یک داروی قوی محسوب می شود و مصرف آن بدون تشخیص پزشک یا متخصص تغذیه توصیه نمی شود.
کاسنی
، عرق کاسنی همانند عرق شاتره طبع سرد دارد و مشکلات کبدی را تسکین می دهد و شما میتوانید برای درمان کبد چرب از عرق کاسنی هم استفاده کنید.
عرق نعنا فلفلی (پونه وحشی)، نعنا فلفلی یک گیاه دارویی بسیار مفید است که علاوه بر طعم و بوی عالی در موارد مختلف برای بهبود سلامت دستگاه گوارش و کبد استفاده می شود و برای درمان کبد چرب هم میتواند مفید باشد.

در طب چینی علاوه بر گیاهان دارویی گفته شده از چای سبز و زالزالک هم برای بهبود سلامت کبد و درمان گیاهی کبد چرب استفاده می شود.

در طب ایرانی از ترکیباتی از عرقیجات یا پودر و دمنوش گیاهانی مثل خارمریم، هلیله، رزماری، شاه تره، قاصدک، کاسنی، کنگر فرنگی (آرتیشو) و آمله برای درمان بیماری های کبدی و کبد چرب استفاده می کنند، امروزه از این گیاهان برای تولید دارو های گیاهی به شکل قرص و کپسول و شربت نیز استفاده می شود.

داروهای گیاهی برای درمان کبد چرب

فران: این دارو به شکل قطره استفاده میشود و عملکرد فوق العاده ای روی تنظیم آنزیم های کبدی و درمان کبد چرب دارد.
بره موم
: این دارو از موم زنبور عسل و صمغ برخی از گیاهان تهیه می شود و خواص زیادی از جمله تقویت و تعدیل سیستم ایمنی بدن و درمان کبد چرب دارد.
کاسیامون: این دارو آنزیم های کبدی را به خوبی تنظیم می کند و برای سنگ کیسه صفرا نیز استفاده می شود.
شربت لیور اید
: این دارو از گل قاصدک، کنگر فرنگی، خار مریم و بولدو تهیه می شود که هم خاصیت سم زدایی دارد و هم چربی را کاهش می دهد و در درمان کبد چرب نقش دارد.
قرص لیورگل
: ماده پایه این دارو از گیاه خارمریم استخراج می شود و برای جلوگیری از فعالیت اکسیدان ها و جلوگیری از تشکیل تومور مفید است، تاثیر خار مریم در درمان کبد چرب اثبات شده است و تقریبا پای ثابت همه درمان های کبد چرب است.
ژل رویال
: سرشار از مواد مغذی است و برای سلامت کبد نیز مفید است.
همولاکس
: ماده موثره این دارو هلیله است. این دارو برای رفع مشکلات گوارشی و درمان کبد چرب استفاد می شود.
سیم لیور
: این دارو عملکرد کیسه صفرا را بهبود می بخشد و میتواند در درمان کبد چرب مفید باشد.
لیورگارد
: ماده اصلی این دارو نیز از گیاه خار مریم استخراج می شود و همانطور که گفتیم در گیاه خار مریم در درمان کبد چرب نقش پررنگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید