رژیم سریع 5-2 چیست؟ – برنامه رایگان پنج در دو


رژیم روزه داری بخشی از عادات غذایی است که به طور مرتب در ساعات خاصی از روزه داری رعایت می کنید. رژیم 2 2 یا 5 جفت در حال حاضر یکی از رایج ترین روش های رژیم سریع است.

رژیم غذایی توسط روزنامه نگار انگلیسی مایکل ماسلی رایج شد. دلیل نامگذاری رژیم غذایی 5: 2 این است که شما به طور معمول پنج روز در هفته غذا می خورید و دو روز باقی مانده در هفته کالری دریافتی خود را به 500-600 کالری در روز افزایش می دهد.

رژیم 5 به 2 بیشتر یک شیوه زندگی است تا رژیمی که به شما می گوید چه چیزی بخورید و چه چیزی نخورید. بسیاری از مردم دریافته اند که رعایت رژیم 5 تا 2 بسیار ساده تر از رژیم کم کالری است.

ما هر آنچه را که باید در مورد رژیم پنج به دو بدانید برای شما آورده ایم و در نهایت خواهید فهمید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

Fast 5 2 چیست؟

رژیم غذایی 5 تا 2
رژیم 5 تا 2 بیشتر سبک زندگی است تا رژیم

در واقع توضیح این رژیم غذایی بسیار آسان است. پنج روز در هفته ، شما به طور معمول غذا می خورید و به محدودیت کالری فکر نمی کنید. سپس ، تا دو روز باقی مانده ، کالری دریافتی خود را به 1/4 نیاز روزانه خود افزایش می دهید. این مقدار برای زنان 500 کالری در روز و برای مردان 600 کالری در روز است.

شما می توانید دو روز مورد نظر خود را انتخاب کنید. یک روش معمول برای برنامه ریزی روزه داری شنبه و یکشنبه است زیرا آخر هفته را از دست داده اید. این روزها شما 2-3 وعده غذایی کوچک می خورید و سپس بقیه روز را به طور معمول غذا می خورید. همچنین در مقاله غذاهای کم کالری و بدون کالری ما بهترین میان وعده ها را برای روزه داری آوردیم.

لازم به ذکر است که ما نمی خواهیم به طور معمول غذا بخوریم ، شما می توانید هر چیزی بخورید. اگر بیش از حد کربوهیدرات ، غذای ناخواسته و سایر مواد غذایی مصرف کنید ، نه تنها وزن کم نمی کنید ، بلکه وزن خود را افزایش می دهید.

فواید روزه داری

تحقیقات کمی به طور خاص در مورد رژیم غذایی 5: 2 انجام شده است ، با این حال ، مطالعات زیادی در مورد رژیم غذایی ناشتا انجام شده است که نتایج قابل تحسینی را نشان داده است.

به نظر می رسد مزیت مهم این سبک غذا خوردن این است که انجام آن راحت تر از رژیم های کم کالری است. بسیاری از مطالعات همچنین نشان داده اند که روزه داری سطح انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. (1)

یک مطالعه نشان داد رژیم غذایی ناشتا 5: 2 مشابه رژیم های کم کالری باعث کاهش وزن می شود. علاوه بر این ، رژیم سریع 5: 2 در کاهش سطح انسولین بسیار موثر است و حساسیت آن را افزایش می دهد. در مقاله راهنما رژیم ناشتا ما تمام جزئیات این رژیم را گفته ایم.

مطالعات متعددی تأثیر رژیم یک روزه ناشتا بر سلامتی را مورد بررسی قرار داده است. این رژیم بسیار شبیه رژیم 2.5 است. رژیم 4: 3 باعث کاهش مقاومت به انسولین ، آسم ، آلرژی های فصلی ، آریتمی های قلبی ، گرگرفتگی های یائسگی و غیره می شود. یک مطالعه روی افراد عادی و دارای اضافه وزن نشان داد که گروه رژیم غذایی 4: 3 بهبود بیشتری را نشان داد ، اما گروه عادی که به طور معمول غذا می خوردند ، اینطور نبود.

پس از یک مطالعه 12 هفته ای ، گروه رژیم غذایی ناشتا به نتایج زیر دست یافتند:

 • کاهش بیش از 5 کیلوگرم وزن بدن
 • کاهش 3.5 کیلوگرمی توده چربی بدون تغییر در توده عضلانی
 • سطح تری گلیسیرید خون را تا 20 درصد کاهش می دهد
 • افزایش اندازه ذرات کلسترول LDL یک کار خوب است
 • کاهش سطح CRP ، که یکی از علائم مهم التهاب است
 • سطح لپتین را تا 40 درصد کاهش می دهد

رژیم غذایی پنج نفره و کاهش وزن

رژیم روزه داری لاغر کننده است
رژیم غذایی 5: 2 یکی از موثرترین روش های کاهش وزن است

اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، رژیم غذایی 2.5 بسیار م effectiveثر است ، اما اگر به درستی انجام شود. دلیل اصلی کاهش وزن در این رژیم رژیم غذایی است که به سوزاندن کالری کمتر کمک می کند. بنابراین ، بسیار مهم است که میزان محدود کالری دریافتی در روزهای ناشتا را با خوردن غذای بیشتر در روزهای عادی جبران نکنید.

اگر در رژیم ناشتا یا کم کالری به همان تعداد کالری داشته باشید ، در رژیم ناشتا وزن بیشتری از دست نمی دهید. مطالعات در مورد تأثیر رژیم غذایی پنج بر دو بر وزن بسیار امیدوار کننده بوده است.

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که این رژیم غذایی منجر به کاهش 3 تا 8 درصدی وزن در 3 تا 24 هفته می شود. در همان مطالعه ، شرکت کنندگان دریافتند که 4-7 درصد چربی شکم خود را سوزانده اند ، به این معنی که آنها مقدار زیادی چربی مضر شکم و پهلو را از دست داده اند. با خواندن مقاله چربی شکم و پهلو را بسوزانید شما می توانید بهترین و ساده ترین راه های کاهش چربی را بیاموزید.

وقتی رژیم غذایی ناشتا را با رژیم های کم کالری مقایسه می کنیم متوجه می شویم که رژیم روزه داری باعث از دست دادن عضلات بسیار کمی می شود. حتی می توان گفت رژیم غذایی با معده خالی و همچنین تمریناتی مانند تمرینات با وزنه و تمرینات با وزنه در کاهش وزن بسیار مثرتر خواهد بود.

در رژیم کتوژنیک سریع عمل کنید

اگر از رژیم کتوژنیک استفاده می کنید ، یکی از مواردی که به شما کمک می کند سریعتر به کتوز وارد شوید ، روزه است. مرحله کتوز باعث سوزاندن کتون در افراد می شود ، به این معنی که بدن به یک دستگاه چربی سوز تبدیل می شود. شما می توانید هریک از ماهی های گوش ماهی را متناسب با سبک زندگی خود انتخاب کرده و آن را در رژیم کتوژنیک پیاده سازی کنید.

مثال پنج و دو رژیم غذایی

هیچ قانونی در مورد زمان خوردن و چی خوردن وجود ندارد. برخی از افراد بهتر است روز خود را با یک صبحانه سبک شروع کنند ، در حالی که برخی دیگر بعداً راحت تر غذا می خورند. به طور کلی ، ما باید دو مدل را دنبال کنیم:

 • سه وعده غذایی کوچک: معمولا صبحانه ، ناهار و شام.
 • دو وعده غذایی نسبتاً سخاوتمندانه: فقط ناهار و شام.

از آنجا که میزان کالری دریافتی برای مردان به 600 کالری و برای زنان به 500 کالری محدود می شود ، سعی کنید کالری خود را عاقلانه بسوزانید. بنابراین ، برای سیر ماندن در روزهای روزه ، پس اشتهای سرکوب کننده داخلی قوی برای جلوگیری از گرسنگی بخوانید.

رژیم غذایی 5: 2 سوپ

غذای مجاز برای روزه داری

احساس سیری هنگام روزه داری بسیار مهم است ، بنابراین باید در روزهای ناشتا از مواد مغذی مانند فیبر و پروتئین استفاده کنید.

فیبر و سبزیجات

خوردن سبزیجات بیشتر به افراد در رژیم غذایی 5-2 روزه کمک می کند تا احساس سیری کنند. سبزیجات کالری بسیار کمتری نسبت به محصولات حیوانی و غلات دارند. سبزیجات بهترین انتخاب برای روزه داری هستند که کالری آنها محدود است.

سبزیجات تیره و سالاد راهی عالی برای افزودن حجم به وعده غذایی و احساس سیری بدون افزودن کالری اضافی است. فیبر یکی دیگر از غذاهایی است که به ما احساس سیری و رضایت می دهد غذاهای غنی از فیبر ما بهترین منابع را به شما ارائه می دهیم.

پروتئین

پروتئین در سیر نگه داشتن شما در حالت ناشتا بسیار مهم است. اگر رژیم غذایی ناشتایی دارید ، روی دریافت پروتئین بدون چربی در 2 روز محدودیت کالری تمرکز کنید. هنگام روزه داری ، مقدار کمی پروتئین بخورید. در محتوا غذاهای پروتئینی ما منابع حیوانی و گیاهی را معرفی کرده ایم ، اما در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

 • ماهی
 • قسمتی از گوشت بدون چربی
 • تخم مرغ
 • حبوبات و حبوبات
 • سینه مرغ

غذاهای مجاز در رژیم غذایی ناشتا 5: 2

 • سوپ: سوپ در طول روزه عالی است. این سوپ دارای آب و ادویه جات است که با مصرف کالری کمتر به افراد احساس سیری می کند.
 • آب: آب یک نوشیدنی حیاتی برای بدن ما است و در روزه داری به ما کمک می کند. نوشیدن مقدار زیادی آب بین وعده های غذایی با معده خالی به شما کمک می کند تا گرسنگی را از بین ببرید.
 • چای و قهوه: نوشیدن قهوه و چای شیرین نشده در روزه ها قابل قبول است. با این حال ، اگر سیستم گوارشی شما تحریک شده یا گرسنه تان می کند ، از این نوشیدنی ها خودداری کنید. چای های گیاهی راه دیگری برای دریافت آب بیشتر است.

رژیم غذایی فست فود مجاز نیست 5 تا 2

برای جلوگیری از دریافت کالری زیاد ، تعدادی از غذاها باید به روزهای ناشتا محدود شوند ، از جمله:

 • غذاهای فراوری شده: این غذاها به طور کلی تصفیه شده و کالری بالایی دارند.
 • کربوهیدراتهای تصفیه شده: مانند نان ، ماکارونی و برنج سفید
 • چربی اضافی: مانند روغن های آشپزی ، چربی های حیوانی و پنیرها

البته ، بهتر است این غذاها را محدود کنید تا پاسخ بهتری نیز در روزهای غیر روزه داشته باشید.

هیچ روش خاصی برای غذا خوردن در روزهای روزه وجود ندارد. شما باید آزمایشات و خطاهای زیادی را پشت سر بگذارید تا ببینید چگونه باید این رژیم را رعایت کنید.

نمونه ای از وعده غذایی روزه داری

 • سبزیجات بخارپز با نمک و ادویه جات ترشی جات
 • سوپ سبزیجات
 • 2 تخم مرغ آب پز سخت
 • یک تکه کوچک ماهی بخارپز

چگونه در روزهای عادی غذا بخوریم؟

می توانید در روزهای غیر از روزه داری به طور معمول غذا بخورید. البته این بدان معنا نیست که شما مجاز به مصرف مقادیر زیادی غذاها مانند نان سفید و برنج سفید هستید. اگر می خواهید پاسخ مطبوع تری داشته باشید ، توصیه می کنیم 5 روز در هفته رژیم کم کربوهیدرات را دنبال کنید. اگر می خواهید با یکی از بهترین رژیم های کاهش وزن در جهان آشنا شوید ، ادامه مطلب را بخوانید. رژیم کم کربوهیدرات خواندن.

رژیم کم پروتئین و پروتئین زیاد به شما کمک می کند تا چربی سوز بمانید و وزن خود را کاهش دهید. ترکیب رژیم کم کربوهیدرات و روزه داری نتایج شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان می آورد.

با احساس ناراحتی و گرسنگی غیرقابل کنترل چه کنیم؟

در چند روز اول این رژیم ، ممکن است تحت تأثیر گرسنگی قرار بگیرید. این گرسنگی ممکن است ضعیف تر از حالت عادی احساس شود. با این حال ، این گرسنگی خیلی سریع برطرف می شود ، به خصوص اگر درگیر کار شوید.

به علاوه ، اکثر مردم روزه داری را پس از چند بار تکرار آسان می دانند. اگر به روزه داری عادت ندارید ، بهتر است در روزهای اول روزه داری یک میان وعده سبک میل کنید تا بیمار نشوید یا احساس ضعف نکنید.

اما اگر احساس ضعف یا بیماری به طور مداوم در روزهای روزه داری تکرار می شود ، این کار را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید. روزه گرفتن برای همه مناسب نیست و برخی افراد قادر به انجام آن نیستند.

چه کسی باید از رژیم پنج یا دو خودداری کند؟

اگرچه رژیم غذایی ناشتا برای سلامتی شما کاملاً بی خطر است ، اما برای همه مناسب نیست. برخی افراد باید از روزه داری اجتناب کنند و غذا را به طور کلی محدود کنند.

 • افرادی که سابقه اختلالات خوردن دارند.
 • افرادی که اغلب از هیپوگلیسمی رنج می برند.
 • زنان باردار ، نوجوانان ، کودکان و افراد مبتلا به دیابت نوع 1.
 • افرادی که دچار سوءتغذیه هستند ، افرادی که کم وزن هستند یا فاقد مواد مغذی هستند.
 • زنانی که سعی در باردار شدن دارند.

بنابراین ، روزه داری برای مردان مفیدتر از زنان است. برخی از زنان گزارش کرده اند که چرخه قاعدگی آنها در حالی که رژیم ناشتا دارند متوقف شده است. اما بعد از اینکه دوباره غذا خوردن را در چند روز آینده شروع کردم ، این مشکل نیز برطرف شد.

آخرین صحبت در مورد رژیم غذایی 5: 2

رژیم 5: 2 یا 5: 2 یک راه آسان و م toثر برای کاهش وزن و بهبود سلامت متابولیک است. بسیاری از افراد استفاده از این رژیم را بسیار ساده تر از رژیم های کم کالری می دانند. در نهایت ، اگر به دنبال بهبود سلامتی خود هستید ، حتما رژیم پنج به دو را امتحان کنید.

: Healthline medicalnews امروز

آیا به دنبال راهی کاملا علمی و بدون گرسنگی برای داشتن شکمی صاف هستید؟ اگر به دنبال اصول چربی سوزی و کاهش سریع وزن هستید ، دکمه زیر را فشار دهید.


این مقاله توسط ترجمه کلمه به کلمه از منبع اصلی تهیه شده است لذا طبیعی است که از نظر نگارشی مشکلاتی داشته باشد

کلمات مرتبط:

کتوژنیک
کتوژنیک رژیم مواد غذایی
کتوژنیک چیست
کتوژنیک و ورزش
کتوژنیک نی نی سایت
کتوژنیک ویکی پدیا
کتوژنیک کتاب
کتوژنیک مواد غذایی
کتوژنیک عوارض
کتوژنیک لاغری
کتوژنیک اینستا
کتوژنیک ایران
کتوژنیک اهواز
اسموتی کتوژنیک
الکترولیت کتوژنیک
اپلیکیشن کتوژنیک
انواع کتوژنیک
رژیم کتوژنیک ایران کوک
کتوژنیک به انگلیسی
کتوژنیک چرخه ای
آنفولانزای کتوژنیک
آش کتوژنیک
رژیم کتوژنیک آنلاین
اسیدهای آمینه کتوژنیک
کتاب آشپزی کتوژنیک
آشپزی کتوژنیک
آدامس کتوژنیک
آرد کتوژنیک
آمینو اسیدهای کتوژنیک
آمینو *** کتوژنیک
کتوژنیک به چه معناست
کتوژنیک برای لاغری
کتوژنیک بدنسازی
کتوژنیک برای سلامتی
بستنی کتوژنیک
برنامه کتوژنیک
برنج کتوژنیک
رژیم کتوژنیک برنامه
رژیم کتوژنیک برای کبد چرب
کتوژنیک پرشتاب
کتوژنیک پروتئین
پیتزا کتوژنیک
رژیم کتوژنیک پروتئین
بولت پروف کتوژنیک
خمیر پیتزا کتوژنیک
پنکیک کتوژنیک
پیتزای کتوژنیک
پاستا کتوژنیک
کتوژنیک تلگرام
کتوژنیک تشنج
تجربیات کتوژنیک نی نی سایت
تجربیات کتوژنیک
تست کتوژنیک
تغذیه کتوژنیک
تغذیه کتوژنیک چیست
تب کتوژنیک
رژیم کتوژنیک تبادل نظر
رژیم تثبیت کتوژنیک
جدول کتوژنیک
رژیم کتوژنیک جنگجویان
رژیم کتوژنیک جنگجو
رژیم کتوژنیک چیست
رژیم جنگجویان کتوژنیک نی نی سایت
کتوژنیک چیه
کتوژنیک چربی
چالش کتوژنیک
رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت
کتوژنیک دایت چیست
رژیم کتوژنیک چیه
رژیم کتوژنیک چند روزه است
حلوای کتوژنیک
ماشین حساب کتوژنیک
هرم کتوژنیک
کتوژنیک خرما
کتوژنیک خرید
لیست خرید کتوژنیک
آیا رژیم کتوژنیک خوب است
یک رژیم کتوژنیک خوب
شیر خشک کتوژنیک
مواد خوراکی کتوژنیک
خربزه کتوژنیک
نان کتوژنیک خرید
رژیم کتوژنیک خوبه نی نی سایت
کتوژنیک دکتر کرمانی
کتوژنیک در نی نی سایت
کتوژنیک در ماه رمضان
کتوژنیک در بارداری
کتوژنیک دیابت
کتوژنیک دانلود
دکتر کتوژنیک
رژیم کتوژنیک دکتر فرشته زمانی
رژیم کتوژنیک دوره ای
رژیم کتوژنیک در شیردهی
رژیم کتوژنیک
کتوژنیک زیباتن
رژیم کتوژنیک زیباتن
رژیم کتوژنیک زهرا شیری
سبک زندگی کتوژنیک
رژیم کتوژنیک ژاله هاشمی
ژله کتوژنیک
سوپ کتوژنیک
سبزیجات کتوژنیک
سویا کتوژنیک
سبک کتوژنیک
سالادهای کتوژنیک
رژیم کتوژنیک ساده
انواع سالاد کتوژنیک
سالاد کتوژنیک
سوسیس کتوژنیک
کتوژنیک شاپ
شیرینی کتوژنیک
شام کتوژنیک
شيريني كتوژنيك
شکر کتوژنیک
رژیم کتوژنیک شیردهی
میلک شیک کتوژنیک
رژیم شوک کتوژنیک
شکلات کتوژنیک
شروع کتوژنیک
کتوژنیک صارمی
صبحانه کتوژنیک
رژیم کتوژنیک صبحانه
نمونه صبحانه کتوژنیک
صبحانه کتوژنیک نی نی سایت
رژیم کتوژنیک صرع
کتوژنیک و صفرا
دستور صبحانه کتوژنیک
نمونه رژیم کتوژنیک صرع
آیا رژیم کتوژنیک ضرر دارد
عوارض كتوژنيك
رژیم کتوژنیک عوارض
آیا رژیم کتوژنیک علمی است
عوارض کتوژنیک نی نی سایت
عوارض کتوژنیک چیست
علم کتوژنیک
عصرانه کتوژنیک
عمل کتوژنیک
عملکرد کتوژنیک
کتوژنیک غذا
غذاهای کتوژنیک
غذاهای کتوژنیک ایرانی
غذای کتوژنیک
غذای کتوژنیک با گوشت چرخ کرده
غذای کتوژنیک چیست
کتوژنیک رژیم غذایی
برنامه غذایی کتوژنیک
فروشگاه کتوژنیک
فروشگاه کتوژنیک در اصفهان
فستینگ کتوژنیک
فواید کتوژنیک
رژیم کتوژنیک فست
رژیم کتوژنیک فواید
رژیم فستینگ کتوژنیک
فروشگاه کتوژنیک در تهران
فروشگاه کتوژنیک در غرب تهران
فروشگاه کتوژنیک در کرج
کتوژنیک قهوه
رژیم کتوژنیک قبل از بارداری
قرص کتوژنیک
قوانین کتوژنیک
فروشگاه کتوژنیک قزوین
فروشگاه کتوژنیک قم
کتوژنیک و قند خون
سوپ قارچ کتوژنیک
رژیم قلیایی کتوژنیک
کتوژنیک کرمانی
کیک کتوژنیک
چیز کیک کتوژنیک
شیرین کننده کتوژنیک
کاپ کیک کتوژنیک
کوکی کتوژنیک
کیک کتوژنیک چیست
کتوژنیک و کبد چرب
کتوژنیک گیاهی
رژیم کتوژنیک گیاهخواری
نمونه رژیم کتوژنیک گیاهی
کتوژنیک یا گیاهخواری
کیا رژیم کتوژنیک گرفتن نی نی سایت
لاغری کتوژنیک چیست
لازانیا کتوژنیک
رژیم کتوژنیک لاغری
رژیم لاغری کتوژنیک رایگان
رژیم لاغری کتوژنیک چیست
روش لاغری کتوژنیک
نان لواش کتوژنیک
لوکرب کتوژنیک
رژیم کتوژنیک لوکارب
کتوژنیک میوه
کتوژنیک مشهد
کتوژنیک محض
کتوژنیک معنی
محصولات کتوژنیک در تهران
مجازهای کتوژنیک
معنی کتوژنیک چیست
مضرات کتوژنیک چیست
مربا کتوژنیک
کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی
کتوژنیک نمونه
نان کتوژنیک
ناهار کتوژنیک
نان کتوژنیک چیست
نون کتوژنیک
نودل کتوژنیک
رژیم کتوژنیک نمونه
کتوژنیک و دیابت
کتوژنیک و بارداری
کتوژنیک و لاغری
کتوژنیک و بدنسازی
کتوژنیک و کرونا
کتوژنیک و ریزش مو
کتوژنیک و میگرن
هندوانه کتوژنیک
رژیم های کتوژنیک
میوه های کتوژنیک
عکس هرم کتوژنیک
غذا های کتوژنیک
شیرینی های کتوژنیک
هشتگ کتوژنیک
همبرگر کتوژنیک
رژیم کتوژنیک هدفمند
کتوژنیک یعنی چه
کتوژنیک یعنی چی
یبوست کتوژنیک
رژیم کتوژنیک یک ماهه
صبحانه ی کتوژنیک
رژیم کتوژنیک یک هفته ای
رژیم غذایی کتوژنیک یعنی چه

دیدگاهتان را بنویسید