رژیم غذایی لاغری سریع

در این مقاله 3 رژیم لاغری متفاوت آورده شده است که شما بنا به نیازتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب و به آن عمل کنید.

 

در این رژیم شخص می تواند در هفته اول رژیم حدود 1.5 الی 2.5 کیلو از وزنش را کاهش دهد که دلیل آن هم به دلیل کاهش دادن مصرف کربوهیدرات ها می باشد. شاید در ابتدای رژیم شما اندکی حس خستگی داشته باشید که بدن تان به مرور به مصرف کم تر کربوهیدرات عادت کرده و شما احساس بهتری خواهید داشت.

ّبرای این که بتوانید در یک ماه لاغر شوید و به اندام ایده آل تان برسید، باید مواردی که در زیر گفته شده است را رعایت کنید. 

– کربوهیدرات ها را کم تر مصرف کنید. کربوهیدرات ها دسته از مواد مغذی هستند که قبل از تجزیه شدن چربی ها در بدن خرد و تجزیه می شوند. به همین دلیل هم کم تر مصرف کردن کربوهیدرات ها به بدن اجازه می دهد تا از چربی ها استفاده کند.

– آب زیاد بنوشید. نوشیدن آب به شما کمک می کند تا پرخوری نکنید و اگر احساس کردید که می خواهید چیزی بخورید، آب بنوشید.

نوشیدن آب فراوان و لاغری
رژیم لاغری یک ماهه

تیشرت و شلوار زنانه راحتی مدل جولی تیشرت و شلوار زنانه راحتی مدل جولی تیشرت و شلوارک مردانه راحتی مدل فاستر تیشرت و شلوارک مردانه راحتی مدل فاستر

 

– مصرف پروتئین تان را افزایش دهید. مصرف پروتئین به شما کمک می کند تا در طول یک ماه بتوانید ماهیچه سازی کنید و از تحلیل رفتن ماهیچه های تان جلوگیری کنید. پروتئین مورد نیازی هر فرد، 2 گرم به ازای هر 1 کیلوگرم وزن او می باشد. 

– سینه ی مرغ بخورید. سینه ی مرغ عاری از کربوهیدرات بوده و پروتئین زیادی را شامل می شود. مصرف کردن آن هم می تواند تاثیر مثبتی بر کاهش وزن داشته باشد البته به شرطی که آن را سرخ نکنید!

– سفیده تخم مرغ بخورید. سفیده ی تخم مرغ سرشاز از مواد مغذی و معدنی می باشد و مصرف آن موجب می شود تا برای مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشید.

– سبزیجات سبز مانند بروکلی مصرف کنید. این سبزیجات با دارا بودن فیبر و ویتامین و مواد معدنی فراوان، موجب سیری طولانی مدت و جلوگیری از پرخوری می شوند.

لاغری با مصرف سبزیجات
رژیم لاغری یک ماهه با ورزش

 

– جو دوسر بخورید. این ماده ی غذایی هم باعث می شود تا شما انرژی زیادی داشته باشید و فیبر فراوان آن هم برای سیری طولانی مدت مناسب است. 
 

رژیم غذایی لاغری در 7 روز

یکی از بهترین و موثر ترین رژیم های لاغری را می توان رژیم جنرال موتورز دانست. این رژیم یک رژیم بسیار سریع و البته بدون ضرر می باشد که موجب می شود فرد در طول یک هفته بتواند تا 8 کیلو از وزنش را کم کند.این رژیم اصلا سخت نیست و به شما کمک خواهد کرد تا به وزن دلخواه تان برسید بدون این که نگران مریض شدن و یا برگشت چربی های سوزانده شده باشید. این رژیم را می توان از مقاله لاغری ساده مطالعه کنید.
 

رژیم لاغری 20 روزه

این رژیم هم یکی از رژیم های پر طرفدار می باشد که به شما کمک می کند تا بدن تان را از سموم پاک سازی کرده و همچنین در طول 20 روز 12 الی 15 کیلو کاهش وزن داشته باشید. برنامه ی کامل این رژیم را در ادامه مطالعه کنید.

روز های اول و دوم

در این روز ها شما باید حدود 1 الی 2 لیتر شیر را به همراه 1 لیوان آب گوجه فرنگی و 2 واحد نان گندم سبوس دار مصرف کنید.
 

روز های سوم و چهارم

برای صبحانه (ساعت 8 تا 9) یک فنجان قهوه با شیر را به همراه یک تکه نان سبوس دار و 1/2 قاشق چایخوری کره و 1/2 قاشق چایخوریعسل را بخورید. همچنین برای نهار هم (ساعت 1 تا 2 بعد از ظهر) 100 گرم گوشت قرمز یا ماهی به همراه یک لیوان آب گوشت و یک واحد نان سبوس دار مصرف کنید.

در ساعت 4-5 بعد از ظهر، یک لیوان شیر یا چای را به همراه 1/2 قاشق چایخوری عسل میل کنید. برای شام هم که در ساعت 7 عصر باید میل شود، 100 گرم گوشت پخته و یا 2 عدد تخم مرغ پخته شده را به همراه یک لیوان شیر و 50 گرم پنیر استفاده کنید.

رژیم لاغری
رژیم لاغری سریع

 

روز پنجم و ششم

برای صبحانه که باید در ساعت 8 صبح خورده شود، 2 عدد سیب یا پرتقال بخورید و برای نهار هم در ساعت 12 می توانید سوپ سبزیجات و سالاد سبزیجات (بدون سبزیجات) مصرف کنید. عصرانه که در ساعت چهار تا پنج خورده می شود، مانند وعده صبحانه دو عدد سیب یا پرتقال بخورید و شام را هم که شامل سالاد سبزیجات (کلم برگ، چغندر، هویج و …) به همراه 1 واحد نان سبوس دار و یک لیوان چای و 1/2 قاشق چای خوری عسل را در ساعت 7 شب میل کنید.

 

نکات قابل توجه

* روزانه باید 1 قرص جوشان مولتی ویتامین را مصرف کنید تا دچار مشکل نشوید.

* در وعده هایی که باید پنیر بخورید، از پنیر های کم نمک محلی استفاده کنید.

لاغری با پنیر
رژیم غذایی لاغری سریع

* مصرف هشت لیوان آب را در طول روز فراموش نکنید.

* می توانید چای هم بخورید البته بدون شیرینی جات!

* این رژیم را برای نتیجه گیری بهتر تا 20 روز ادامه دهید.

* اگر در دو روز اول احساس ضعف کردید، 2 عدد خرما هم میل کنید.

* توجه کنید که در طول این رژیم شما باید از خوردن نوشابه، شیرینی جات، نان سفید، انواع ماکارونی ها و سیب زمینی خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید