رژیم مدیترانه ای بهترین رژیم غذایی برای سال ۲۰۲۰ انتخاب شد : رژیم کتوژنیک در بین بدترین ها

رژیم غذایی مدیترانه ای سرشار از میوه ها و سبزی های تازه و محدود از گوشت قرمز و شکر

رژیم غذایی مدیترانه ای از الگوی غذایی کشور های حوزه دریای مدیترانه آمده است که در طول تاریخ و از قرن های گذشته الگوی غذایی آنها شامل غذاهای کمتر فراوری شده، مغز ها، سبزیجات و میوه ها و چربی های مفید است. طبق بررسی های صورت گرفته مردم این مناطق دارای طول عمر بیشتر و سطح سلامت بالاتری نسبت به مناطق دیگر اروپا و آمریکا داشتند.
بر اساس گزارش ها دانشکده بهداشت دانشگاه هاروارد و اندیشکده الدویز رژیم غذایی مدیترانه ای به روز شده و بر اساس الگوی غذایی کلی مردم منطقه مدیترانه برای استفاده عمومی در دنیا ایجاد کردند که به بررسی آن میپردازیم.

رژیم های محدود مثل رژیم کتوژنیک، رژیم خام خواری و … در انتهای لیست قرار دارند

بسیاری از رژیم های غذایی در رده های پایین تر رتبه بندی رژیم های غذایی قرار دارند و مشکل اصلی این رژیم ها ناپایداری در بلند مدت و آسیب رسانی به سلامت فرد است، رژیم های نظیر پرچرب و کم کربوهیدرات ( رژیم کتوژنیک ) که به علت کاهش وزن زیاد در کوتاه مدت مورد توجه قرار میگیرد اما در انتهای لیست بهترین رژیم غذایی ۲۰۲۰ قرار دارد.
رژیم خام خواری هم یکی دیگر از رژیم های انتهایی لیست است، در این رژیم فرد نباید غذاهای پخته شده را مصرف کند و این مسئله سبب میشود که دریافت بسیار مواد غذایی مفید برای بدن محدود شود.
همینطور رژیم های بسیار محدودی که مصرف گروه های غذایی مختلف را محدود میکنند نه تنها در بلند مدت اجرایی نیست بلکه از نظر علمی هم رد میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید