ساده ترین روش برای لاغری شکم تا شب عید

چگونه با ساده ترین روش برای لاغری شکم و پهلو، از شر چربیهای خود خلاص شویم؟
تمامی افرادی که به سلامت جسمی خود اهمیت میدهند، همواره نگران تناسب اندام خود هستند. با ما همراه باشید تا در ادامه ی مقاله به طور مفصل به این موضوعات بپردازیم و جواب سوالاتی را که مطرح شد پیدا کنیم.

ساده ترین روش برای لاغری شکم

ساده ترین روش برای لاغری شکم

افراد بسیار زیادی هستند که درگیر رسیدن به وزن ایده آل و لاغری هستند. البته که رژیمهای متنوعی هم برای رسیدن به وزن ایده آل وجود داره اما به دلیل سختی این رژیمها و برای برخی افراد نداشتن وقت کافی برای عمل کردن به دستور غذایی یک رژیم، رژیم گرفتن برای برخی افراد مشکله.

در این بین روشهای سادهای وجود داره که برای همهی افراد قابل اجراست و زمان زیادی هم از فرد نمیگیره.ساده ترین روش لاغری برای شکم ، پیاده روی مداوم و سریعه. پیاده روی ساده ترین ورزشیه که برای همه ی افراد قابل اجراست و هر کسی میتونه از آن بهره ببره.

هرچه پیاده روی سریعتر و بیشتر باشه، اثرگذاری آن نیز بیشتره. پیاده روی علاوه بر کاهش وزن بر پیشگیری از دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی، سرطان، فشار خون بالا، پوکی استخوان و بسیاری از بیماریهای دیگر نیز اثر مثبت داره.

پیاده روی سریع، ساده ترین روش لاغری شکم در دو هفته میباشد.

البته باید توجه داشت که برای پیاده روی باید اصولی را در نظر گرفت وگرنه همین پیاده روی خود میتونه آسیب زا باشه. مثلا استفاده از کفش مناسب و نوشیدن فراوان آب

ساده ترین روش برای لاغری شکم و پهلو

برای لاغر شدن شکم و پهلو راه حلهای زیاد دیگری نیز وجود داره. به عنوان ساده ترین روش برای لاغری شکم و پهلو میشه به استفاده از دوچرخه به جای ماشین و استفاده از پلهها به جای آسانسور اشاره کرد.

راه حل سادهی دیگر که به ما کمک میکنه تا به راحتی بتوانیم کاهش وزن را تجربه کنیم، زیاد جویدن غذاییه که میخوریم. همانطور که آهسته غذا خوردن و زیاد جویدن فواید زیادی داره، تند غذا خوردن و بلعیدن لقمه ی جویده نشده نیز، باعث میشه غذای بیشتری بخوریم و در نتیجه چاق بشیم.

استفادهی زیاد از سبزیجات و میوههایی که قند پایینی دارند نیز میتونه به لاغری شما کمک کند زیرا با داشتن فیبر زیاد، موجب میشه احساس سیری کنید و به غذا میل کمتری داشته باشید.

مصرف فراوان میوه و سبزیجات، ساده ترین روش لاغری برای شکم
مصرف غذاهای تند نیز سوخت و ساز بدنتان را بالا برده و باعث کاهش وزن میشه.
البته ورزش کردن نیز میتونه تاثیر بسیار خوبی روی کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو داشته باشه.

بیشتر بخوانید: رژیم میوه خواری برای لاغری چگونه رژیمی است؟

ساده ترین روش برای لاغری شکم،برای لاغری شکم چه بخوریم

ساده ترین روش برای لاغری شکم،برای لاغری شکم چه بخوریم

با اینکه تصور عام و کلی بر اینه که غذا خوردن باعث چاقی میشه اما مواد غذاییای وجود دارند که علاوه بر اینکه باعث چاقی نمیشوند، برای لاغری شکم نیز موثرند و موجب از بین رفتن چربیهای شکم میشن و میشه از آنها به این منظور استفادهی مفید کرد.

  1. روغن نارگیل و روغن زیتون به دلیل داشتن اسید چرب اشباع شده، به سرعت به انرژی تبدیل میشه. یعنی بعد از جذب به سرعت میسوزه و چربیهای شکم شما را آب میکنه.
  2. گوجه، بادمجان، کلم بخاطر فلاونوئیدی که دارند، چربی را جذب نمیکنند یا در چربی سوزی اثر میگذارند و اینگونه به کاهش چربیها کمک میکنه.
  3. یکی دیگر از خوراکیهای مناسب لاغری شکم، سرکهی اناره. البته وجود اسید استیک در تمامی انواع سرکه به چربی سوزی و در نتیجهی آن لاغری کمک میکنه.
  4. غلات کامل و سبوسدار، با داشتن فیبر بالا، چربیهای اضافی را کاهش میدهند. همانقدر که غلات سبوسدار مفیدند، غلات تصفیه شده میتونه باعث چاقی و اضافه وزن بشه.
  5. لبنیات پر چرب به دلیل داشتن چربی مغذی باعث سیری میشوند و فرد را لاغر میکنند.
  6. بلغور جو دوسر سرشار از فیبره و به هضم غذا کمک میکنه.
  7. مقدار کمی از خشکبار مانند بادام و گردو نیز به دلیل غذاییت بالا میتواند بسیار سیر کننده باشد و نیاز گرسنگی فرد را تامین کند.
  8. دانه ی چیا، تخم کتان، دارچین و زردچوبه دیگر افزودنی-هایی هستند که با اضافه شدن به غذا میتونند شما را لاغر کنند و چربیهای شکمتان را آب کنند.

دانه ها و ادویه جات و ساده ترین روش برای لاغری شکم و پهلو میباشد.

استفاده از غذاهای کم کالری و لاغر کننده، ساده ترین روش برای لاغری شکم و پهلوه که به کاهش وزن کمک بسیاری میکنه.

غذا برای لاغری شکم

غذا برای لاغری شکم

علاوه بر مواد غذایی که در بالا ذکر شد، غذاهایی نیز وجود دارند که باعث لاغری میشوند. ماهی غذای دیگریه که به دلیل داشتن امگا 3 بالا، متابولیسم بدن را بالا برده و در کاهش وزن و آب شدن چربیهای شکم و پهلو موثره.

یکی از انواع غذاهایی که به افرادی که چاقی بیش از اندازه و کنترل نشده دارند، توصیه میشه، غذاهای آبپز و بخارپزه. زیرا استفاده از این غذاها، یعنی عدم مصرف غذاهای سرخ کردنی و غذاهای سرخ کردنی به دلیل چربی بالا، معمولا بسیار چاق کننده اند.

غذاهایی که آب فراوانی دارند نیز موجب لاغری میشوند، زیرا آب معده ی شما را پر کرده و جلوی گشنه شدنتان را میگیره و احساس سیری میکنید. بهترین مثال برای این نوع از غذاها سوپه. سالاد غذای دیگریه که به خاطر داشتن سبزیجات زیاد توانایی داره شما را لاغر کنه و به کاهش وزنتان کمک کند.

مطالب مرتبط: رژیم غذایی چیست؟

ورزش برای لاغری شکم

ورزش برای لاغری شکم

یکی از بهترین و مفیدترین راهها برای کاهش وزن، ورزش کردنه. ورزش کردن علاوه بر اینکه کاهش وزن شما را سرعت میبخشه و به شما کمک میکنه تا وزنی متعادل داشته باشید، میتونه باعث شود بدنی سالمتر و قویتر داشته باشید و حتی سلامتی روانی شما را هم تحت تاثیر قرار بده.

با رعایت نکات بالا قطعا میتونید روند کاهش وزن را آغاز کنید اما اگر میخواید هرچه سریعتر وزن کم کنید ورزش بهترین راهیه که میتونه کمک کننده باشه. برای انجام دادن این ورزشها نیاز به هزینه ی زیاد یا حتما رفتن به باشگاه نیست.

شما میتونید در منزل، با انجام دادن روزانه چند حرکت ورزشی، کاهش وزن محسوسی را احساس کنید.بهترین ورزش برای لاغری شکم ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتیه که متمرکز بر عضلات شکمه و آنها را درگیر میکنه. در پایین مواردی از ورزشهایی را که میتونید در منزل انجام بدید و در کاهش وزنتان موثرند آورده ایم:

پلانک معروفترین حرکت ورزشیه که مخصوص آب کردن شکمه و روی شکم فشار زیادی میاره.

ورزش کردن، سالمترین و ساده ترین روش لاغری برای شکم

دراز و نشست یکی از ورزشهای متداولیه که همه آن را میشناسیم و میتونه به کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو کمک کنه.

حرکت ورزشی اسکات، ورزش سادهی دیگریه که شما را از شر چربیهایتان خلاص میکنه.

بلند کردن پاها در وضعیت درازکش از بهترین ورزشها برای لاغریه. زیرا به شکم و پهلوها فشار میاره و به مرور کاهش چربی را در این نواحی به همراه داره.

حتما بخوانید: رژیم شوک کتوژنیک چیست ؟

لاغری شکم و پهلو با طب سنتی

در طب سنتی به مزاج شناسی اهمیت زیادی داده میشه و گفته میشه که هر فردی به دلیل نوع طبع و مزاجشه که دچار لاغری یا چاقی میشه و اینگونه آن را درمان میکنه. پزشکان طب سنتی معتقدند افرادی که طبع بلغمی، یبوست یا کبد چرب دارند بیشتر در معرض چاقی قرار میگیرند و نیاز به کاهش وزن دارند.

این افراد با درمان مشکل خود از طریق طب سنتی میتونه مشکل چاقی خود را نیز حل کنند. اولین نکتهای که طب سنتی روی آن تاکید زیادی داره اینه که به خوردن و آشامیدن خود بیشتر دقت کنید. همراه با غذا، میوه و بعد از ورزش آب نخورید. پرخوری، ریزه خوری نکنید و از روی هم غذا خوردن خودداری کنید.

مصرف غذاهای سرد و غذاهایی که غلظت خون را افزایش میده را کاهش بدید و بیشتر از غذاهایی استفاده کنید که خون را رقیق میکنه. طب سنتی همچنین ادویهجات و انواع سرکه را گزینهی خوبی برای لاغری میدونه.

تجربیات لاغری شکم

تجربیات لاغری شکم

تجربیات لاغری شکم، یکی از آن چیزهاییه به طور رایگان در اختیار ماست و میتونیم با استفاده از آن بهترین و ساده ترین روش برای لاغری شکم را پیدا کرده و از آن استفاده کنیم. بدین صورت دیگر نیاز نیست خودمان چند روش مختلف را امتحان کنیم و خیلی سریعتر به جواب مورد نظرمان میرسیم.

یکی از مهمترین تجربیات تمامی افراد اینه که اگر شروع کردید و برای کاهش وزن بسیار تلاش کردید و وزنی کم نکردید، ناامید و مایوس نشوید و ادامه بدید. بالاخره شما از پس این چربیها خلاص میشه.

نکته ی بعدی اینه که برای لاغری شکم باید یکسری از عادات بد غذا خوردن را حذف کرده و به جای آنها به خوردن غذاهای سالم و مفید عادت کنید. نکته ی دیگر اینه که وقتی با وعدهی غذاییتان سیر نشدید، خود را با سبزیجات سیر کنید نه مواد غذایی چاق کننده! سبزیجات به دلیل فیبر بالا و داشتن آب فراوان، لاغر کنندههای خوبی هستند.

لاغری سریع شکم بدون ورزش

هرچند قطعا لاغری با ورزش بسیار موثرتره اما عدهای هستند که بنا به شرایطی نمیتونند ورزش کنند. پس آنها چه کار کنند تا لاغر بشند؟ این افراد به عنوان اولین کار حتما باید وعدههای کربوهیدراتی را با میوه و سبزیجات جایگزین کنند تا مقدار پتاسیم، منیزیم و کلسیم مصرفی را افزایش بدن.

این افراد باید تلاش کنند شب به موقع بخوابند تا متابولیسم بدن تامین بشه و هورمونها سر وقت ترشح بشند. آب خوردن نیز برای این افراد میتونه بسیار مفید باشه

خلاصه نکات مقاله

همانطور که در بالا اشاره شد ساده ترین روش برای لاغری شکم موارد زیادی را دربرمیگیره و دیدیم که لاغر کردن شکم آن-قدرها هم که به نظر میرسه سخت و دشوار نیست و به سادگی میشه از شر این چربیهای مزاحم خلاص شد.

فقط لازمه آگاه باشیم که چه عادات اشتباهی باعث افزایش چربی شکم میشه و نسبت به آن حساس باشیم و دقت نظر به خرج بدیم. >> منبع <<

دیدگاهتان را بنویسید