طب سوزنی می تواند به شما در مقابله با علائم آلرژی کمک کند » نقطه شفا | طب سوزنی، ماساژ و میکرونیدلینگ در King of Prussia، PA | فیلادلفیا


طب سوزنی می تواند به شما در مقابله با علائم آلرژی کمک کند

تحقیقات به ما می گوید که طب سوزنی در درمان انواع بیماری ها از جمله فشار خون بالا، استرس و اضطراب و سردرد مفید بوده است. و خبر خوب این است که می توانید علائم آلرژی را نیز به این لیست اضافه کنید.

آکادمی آمریکایی گوش و حلق و بینی-بنیاد جراحی سر و گردن توصیه می کند که پزشکان به بیمارانی که به دنبال یک گزینه درمانی بدون دارو برای آلرژی هستند، طب سوزنی را پیشنهاد دهند. هر کسی که از آلرژی شدید رنج می‌برد، «مه مغزی» را می‌داند که می‌تواند ناشی از برخی از داروهای تجویز شده برای مقابله با علائم آلرژی باشد. طب سوزنی یک گزینه موثر و غیر دارویی برای بیماران فراهم می کند.

علائم مرتبط با آلرژی می تواند بد باشد و شامل چشم های متورم، آبریزش، آبریزش بینی، عطسه، اگزمای آلرژیک و ورم ملتحمه می باشد. هنگام استفاده از طب سوزنی برای درمان آلرژی، می توان چندین مریدین از جمله ریه ها، معده، طحال و روده بزرگ را مورد هدف قرار داد. تحریک این نقاط می تواند چی را بازیابی کند و در نتیجه علائم را تسکین دهد. یک مطالعه توسط کلینیک مایو توضیح می‌دهد که طب سوزنی مستقیماً روی رشته‌های عصبی کار می‌کند که پیام‌هایی را به مغز ارسال می‌کند و بر سیستم عصبی خودمختار برای انتقال سیگنال‌ها در بدن تأثیر می‌گذارد که می‌تواند سیستم ایمنی را تحریک کند.

آنچه پژوهش می گوید

در حالی که مطمئناً باید تحقیقات بیشتری انجام شود، مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد طب سوزنی برای درمان رینیت آلرژیک مفید است. به عنوان مثال، یک بررسی در سال ۲۰۱۵ از ۱۳ مطالعه شاهد تصادفی بر روی بیش از ۲۰۰۰ شرکت‌کننده نشان داد که افرادی که طب سوزنی دریافت می‌کنند کاهش قابل توجهی در علائم بینی و ایمونوگلوبولین E (به عنوان آنتی‌بادی‌هایی که در پاسخ بدن به آلرژن‌ها بیش از حد تولید می‌شوند) داشتند.۱. و بیماران طب سوزنی نیز نیاز به مصرف دارو برای درمان علائم آلرژی خود را کاهش دادند. مطالعات کوچکتر همچنین نشان داد که طب سوزنی در مقایسه با استفاده از آنتی هیستامین ها مفید است، اما محققان اذعان دارند که مطالعات بیشتری در این زمینه باید تکمیل شود.

همیشه مهم است که مستقیماً در مورد علائم خاص خود با پزشک طب سوزنی صحبت کنید زیرا برنامه های درمانی برای هر فرد بسته به شدت و نوع علائم متفاوت است. به عنوان یک ارزیابی کلی، درمان‌های طب سوزنی آلرژی معمولی شامل قرار ملاقات‌های هفتگی یا دو بار در هفته است که بسته به علائم چندین هفته یا حتی ماه‌ها طول می‌کشد. سپس متخصص طب سوزنی می تواند تشخیص دهد که آیا برای حفظ نتایج به درمان های سالانه یا نیمه سالانه نیاز است.

علاوه بر درمان های طب سوزنی، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن علائم خود انجام دهید.

  • یک نظافت فنری انجام دهید و قسمت های مخصوصاً گرد و غبار یا کپک زده خانه خود مانند دریچه های هوا، زیرزمین و اتاق زیر شیروانی را تمیز کنید.
  • برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض گرده، به فعالیت های داخل خانه بچسبید
  • درها و پنجره ها را بسته نگه دارید.
  • برای شستشوی گرده ها پس از فعالیت در فضای باز، دوش بگیرید.

علت اصلی آلرژی برای هر فردی متفاوت است. گزینه دیگری که ممکن است طب سوزنی شما با شما بررسی کند این است که فرمول های گیاهی را به برنامه درمانی خود اضافه کنید زیرا این کار می تواند اثربخشی درمان ها را تا حد زیادی افزایش دهد. افزودن فرمول های گیاهی همراه با سوزن درمانی سنتی می تواند یک یا دو پانچ موثر برای درمان آلرژی های فصلی باشد.

مثل همیشه، می خواهید با پزشک طب سوزنی خود در مورد علائم خاص خود صحبت کنید. علائم آلرژی می تواند ناتوان کننده باشد و قطعا می تواند کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. اگر دارو برای شما مؤثر نبوده است، امروز با یک متخصص طب سوزنی در مورد گزینه های درمانی اضافی که ممکن است به کاهش علائم آلرژی شما کمک کند، صحبت کنید.

منتظر نباشید، همین امروز با ما یک قرار ملاقات بگذارید تا ببینید چگونه طب سوزنی می تواند به تسکین علائم آلرژی شما کمک کند!

منابع:
۱. https://journals.sagepub.com/doi/10.2500/ajra.2015.29.4116