علت عدم کاهش وزن

چهار علت مهم براي اينکه نمي توانيد وزن کم کنيد
1. بدنتان Adiponectin کافي توليد نمي کند.

آديپونکتين هورموني است که به بدنتان مي گويد چربي را بعنوان سوخت بسوزاند، مانند مشعل چربي سوز بدنتان عمل مي کند. پژوهش نشان مي دهد که ميزان Adiponectin با افزايش ميزان چاقي بستگي دارد.

موضوع نااميد کننده اينست که هر قدر چربي بدنتان بيشتر باشد مقدار اين هورمون در بدنتان کمتر است و علت مشکل بودن کاهش وزن در ابتداي کار نيز همين است. بنابراين در اينجا از دو روش خانگي براي بالا بردن طبيعي ميزان آديپوتکتين و سوزاندن چربي بدنتان گفتگو مي کنيم.

مصرف منيزيم تان را زياد کنيد، خواه با استفاده از مکمل خوب باشد يا از طريق خوردن دانه هايي مانند تخم کدو و سبزيهاي برگي سبزرنگ مانند اسفناج و کلم پيچ.

يک راهکار موثر ديگر روزه داري(نخوردن غذا) بطور متناوب است که سطوح آديپوتکتيني بطور معني داري بالا مي رود و با اين صورت است که يک روز غذا نمي خوريد و روز ديگر غذاهاي زياد مصرف مي کنيد ک البته عملي و بهداشتي نيست، ما آنرا توصيه نمي کنيم. اکنون مي خواهيم از هورمون هاي ديگري گفتگو کنيم که شما را گرسنه کرده وباعث مي شود بسراغ يخچال و غذا برويد بخصوص در شب هنگام که بدترين موقع براي زياد غذا خوردن است.

2. Ghrelin زياد

Ghrelin در «هورمون هاي گرسنگي» خوانده مي شود. مخصوصا هر قدر شما Ghrelin بيشتري در بدنتان داشته باشيد گرسنه تر هستيد. بنابر اين که بايد با هوس هايتان بجنگيد و نمي توانيد پس از شام به طرف يخچال و خوراکي نرويد، که احتمالا مربوط به ميزان بالاي Ghrelin در بدنتان است و حقيقت سخت اينست که Ghrelin از راه فعال سازي واکنش مغزي به شيريني معتاد کننده و غذاهاي چرب مستقيما بر روي مرکز گرسنگي تان در مغز کار مي کند. اين سبب مي شود که در بدترين زمان ممکن يعني معمولا در شب غذا بخوريد که در نتيجه آن بالا رفتن وزنتان است.

بدتر از اين به نظر مي رسد که Ghrelin ما را چاق تر مي کند خواه بيشتر بخوريم يا نخوريم.

پس مي بينيد که کم کردن چربي با وجود ميزان بالاي Ghrelin ناممکن است. اما امشب مي توانيد براي کاهش ميزان Ghrelin بدنتان کاري انجام دهيد تا فردا احساس خشنودي بيشتري داشته باشيد.

خواب بيشتر: پژوهش تازه نشان داده است که حتي اندکي محروميت از خواب ميزان Ghrelin را در بدن بالا مي برد و سبب ذخيره چربي بيشتر در بدنتان مي شود. اکثر افراد در شبانه روز به 6-8 ساعت خواب نياز دارند اما بعضي ها با کم خوابيدن و مصرف کافئين و نوشابه هاي انرژي خودشان را سرپا نگه مي دارند که اگر مي خواهيد وزن کم کنيد واقعا کار غلطي است که همين حالا علت آنرا روشن خواهيم کرد. اکنون چه چيزي سبب بالا رفتن هورمون ذخيره چربي گرديده است.

 

3. مقاوم به انسولين

اگر اضافه وزن داريد احتمال زيادي دارد که گرفتار عدم تعادل انسولين باشيد که مي توانيد آنرا بصورت قند يا گلوکز در بدنتان متوجه شويد، البته اين الزاما بمعني ديابتي بودن نيست، اما بمعني اينست که تنظيم کننده انسولين يا گلوکز بدنتان در پائين آوردن قند خونتان کارايي اش کمتر مي شود. نتيجه نهايي اينست که قند اضافي استفاده شده براي تغذيه ماهيچه ها يا سوزاندن براي انرژي و بيشتر کربوهيداتهاي که مصرف مي کنيد بصورت چربي در بدنتان ذخيره مي شود

اما يک رمز ساده و جالب براي مشکل گلوکز اضافي وجود دارد که درست مربوط به قفسه آشپزخانه تان مي باشد.

يک پژوهش نشان داده که مصرف 2 قاشق غذاخوري سرکه سيب پيش از خوردن يک غذاي پر کربوهيدرات براي افراديکه مقاوم به انسولين هستند ميزان گلوکز خون را بطور معني داري پايين مي آورد.

هر چند خوردن آن را براي هر کس نبايد اشتها آور باشد، اما بررسي نشان داده که شراب سيب بايد به همان اندازه داروهاي تجويزي در تنظيم قند خون عمل نمايد. حتي اگر شراب سيب هم بنوشيد باز هم به ذخيره کردن چربي اضافي بخصوص در ناحيه شکم ادامه خواهيد داد مگر آنکه اين مانع سوزاندن چربي را از ابتدا کنترل کنيد.

4. کورتيزول زياد

بدن شما در پاسخ به استرس کورتيزول توليد مي کند که شما را آماده مي کند تا بتوانيد جنگ يا گريز کنيد و اين مي تواند براي موقعيت هاي خطرناک خوب باشد. اما استرس دائمي که در زندگي روزمره وجود دارد و سطوح کلسترول را بيش تر از آنچه بايد باشد افزايش ميدهدد که تاثير آن در اندازه دور کمر 4 برابر مي شود.

شماره يک: کورتيزول اضافي هوس شما را براي شيريني ها و کربوهيدراتها که مي توانند به پرخوري و گرسنگي هميشگي منتهي گردد افزايش مي دهد.

شماره دو: کورتيزول سبب مي شود تا بدنتان در واقع بافت ماهيچه اي تان را براي انرژي تجزيه کند، که مطلقا براي کاهش وزن بدترين چيز است چون هر قدر ماهيچه کمتري داشته باشيد متابوليسم تان پايين تر خواهد بود و چربي بيشتري ذخيره خواهيد کرد.

شماره سه: کورتيزول بالا مي تواند سبب ذخيره چربي بيشتري در ناحيه شکمي گردد چه چيزي مي تواند از ذخيره کردن چربي شکمي برتر باشد. در پاسخ به استرس کورتيزول توليد مي کنيد که سبب مي شود چربي شکمي بيشتري ذخيره گردد. نهايتا بررسي هاي تازه نشان مي دهند که کورتيزول بالا و افسردگي در بزرگسالان و کودکان همبستگي وجود دارد، و همه ما ميدانيم که وقتي افسرده هستيم بيشتر مي خوريم. اين مانند يک سيکل ناجور بي پايان است!

بنابراين چگونگي کاهش کورتيزول را در سه مرحله به شما مي گوييم.

پيش از هر چيز بايد بدانيد که کافئين ترشح کورتيزول را در افراديکه دچار استرس روحي مي شوند افزايش مي دهد. براي برخي ديگر از ما تقريبا اين حالت هميشه وجود دارد. بنابر اين اولين کاري که بايد بکنيد اينست که مصرف کافئين تان را خيلي کم کرده يا حتي قطع کنيد. بعد اينکه در برنامه روزانه تان کمي ورزش بگذاريد حتي پياده روي براي 30 دقيقه در روز نيز بسيار موثر است. ضمنا اين ورزش را انجام دهيد که استرس را کاهش دهد: همانطور که نشسته ايد از طريق بيني نفس تان را وارد کنيد و تا 4 بشماريد، براي 2ثانيه آنرا نگه داريد.

(مطمئن شويد که بداخل محوطه شکمي تان نفس بکشيد) سپس هوا را از دهانتان خارج کنيد، بعدا يک ثانيه مکث کنيد اينکار را 8 مرتبه تکرار نمائيد تا بتوانند واکنش به استرس را در خودتان بالا ببريد.

مانع شماره يک سوزاندن چربي: کارخانه هاي بي مسئوليت سازنده مکمل ها

اولين مشکلي که وجود دارد اينست که اکثر آزمون هايي که شرکت هاي سازنده مکمل ها انجام ميدهند بر روي جيواناتي مانند موش است که در مورد انسانها صادق نيست.

دوم اينکه شرکت هاي سازنده اجزا ترکيبي را با کيفيت مناسب به کار نمي برند و سعي مي کنند اجزا ارزان تر را بکار برند.

و سوم اينکه مقدار موادي را که بکار مي برند کافي نمي باشد. نتيجه موردنظر از مصرف مکمل ها را بدست نمايد. بنابر اين براي خريد مکمل ها از پاسخ به اين پرسش ها اطمينان حاصل نماييد.

آيا واقعا ماده ترکيبي در مطالعات دو سو کور انساني بررسي شده است؟

آيا همان ماده اي است که در مطالعه بکار رفته است؟

آيا مکمل را به اندازه واقعي دريافت کرده ايد؟

 

برای مشاهده آخرین اطلاعات زیبایی و لاغری روی لینک های زیر کلیک کنید :

لیپوماتیک ، روشی نوین برای لاغری موضعی

کرایولیپولیز ، لاغری موضعی بدون جراحی

کویتیشن ، لاغری موضعی با استفاده از امواج

لیفت با نخ ، لیفت و جوانسازی موثر پوست صورت

هایفوتراپی ، جوانسازی پوست صورت با امواج

دیدگاهتان را بنویسید