فعالیت‌های سالمندان مبتلا به آلزایمر در منزل

وقتی تشخیص داده می‌شود والدینی مسن به بیماری آلزایمر مبتلا هستند، برخی تصمیم به مراقبت از بیماران در منزل می‌گیرند. این کار، امر دشوار و طاقت‌فرسایی است. هر روز که شما با سطح توانایی و الگوهای جدید رفتاری مقابله می‌کنید، چالش‌های جدیدی به وجود می‌آید.
اعمالی که در گذشته اهمیت کمتری داشتند مانند لباس پوشیدن، حمام کردن و غذا دادن که ساده ترین اعمال مراقبتی در منزل هستند، به تدریج دشوار می‌شوند. علاوه بر آن، رفتارهای مشترک در افراد مبتلا به آلزایمر، مانند سرگردانی و توهم، به مشکلات مراقبت از بیماران سالمند مبتلا به آلزایمر اضافه می‌شود.
داشتن یک برنامه برای گذراندن یک روز می‌تواند به شما کمک کند. بسیاری از پرستاران سالمندان استفاده از این استراتژی برای مقابله با رفتارهای مشکل و موقعیت‌های استرس‌زا را مفید می‌دانند. شما خواهید دید که برخی از این راهنمایی‌ها برای شما مفید خواهد بود در حالی که برخی دیگر ممکن است این‌طور نباشند. تنها راه پیدا کردن آن‌ها از طریق آزمون‌وخطا است. هر فرد مبتلا به آلزایمر رفتار منحصربه‌فردی دارد و پاسخ متفاوتی می‌دهد و هر فرد در طول دوره بیماری تغییر می‌کند. همین امر مراقبت از این بیماران را دشوار می‌کند.
روز خود را طوری برنامه‌ریزی کنید تا امور کارها به سهولت سپری شوند. اگر زمانی از روز فرد مبتلا به آلزایمر کمتر اشتباه می‌کند یا بیشتر همکاری می‌نماید، طوری برنامه‌ریزی کنید تا از آن لحظات نهایت استفاده را ببرید. پرستار سالمند باید در نظر داشته باشد که ممکن است نیاز شود که روش هر کس برای مراقبت از بیمار روزبه‌روز تغییر کند؛ بنابراین سعی کنید انعطاف‌پذیر باشید و در صورت نیاز روش خود را با بیمار انطباق دهید.
فعالیت‌ها
پیدا کردن فعالیت‌هایی که فرد مبتلا به بیماری آلزایمر می‌تواند انجام دهد و به آن‌ها علاقه‌مند است می‌تواند یک چالش بزرگ در مراقبت از بیمار و مشکلی برای هر پرستار سالمندی باشد. هر پرستار سالمندی می‌داند که به طور کلی کار کردن بر روی مهارت‌های فعلی بهتر از تلاش برای آموزش چیزی جدیدی است.
توصیه اول به پرستار سالمند: انتظار بیش از حد نداشته باشید. فعالیت‌های ساده اغلب بهترین هستند، به ویژه هنگامی که در آن‌ها از توانایی‌های فعلی استفاده می‌شود.
توصیه دوم به پرستار سالمند: به عنوان پرستار سالمند به فرد کمک کنید تا فعالیتی را آغاز کند. آن فعالیت را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کنید و از فرد برای انجام هر مرحله تمجید کنید.
توصیه سوم به پرستار سالمند: مراقب نشانه‌هایی از اضطراب و یا سرخوردگی همراه با فعالیت باشید. به آرامی به فرد کمک کنید و حواس بیمار را به چیز دیگری معطوف نمایید.
توصیه چهارم به پرستار سالمند: فعالیت‌هایی که به نظر می‌رسد سالمند از آن‌ها لذت می‌برد در زندگی روزمره خود بگنجانید و سعی کنید آن‌ها را در یک زمان مشابه در هر روز انجام دهید.
توصیه پنجم به پرستار سالمند: سعی کنید فرد مبتلا به آلزایمر را در کل روند فعالیت‌ها مشارکت دهید. به عنوان مثال، در زمان صرف غذا، فرد را تشویق به آماده کردن غذا، چیدن سفره، بیرون کشیدن صندلی‌ها یا جمع کردن ظروف نمایید. این کار می‌تواند به حفظ مهارت‌های کاربردی، افزایش احساسات کنترل شخصی و استفاده مناسب از زمان کمک نماید و در نتیجه مراقبت از بیمار را آسان‌تر کند. پرستار سالمند باید مواظب باشد که سالمند را خسته نکند.
از مراکز خدمات مراقبت از بیماران سالمند که فعالیت‌های مختلف برای فرد مبتلا به آلزایمر فراهم می‌کنند و همچنین به عنوان فرصتی برای خانواده برای آسودگی موقت از وظایف مربوط به مراقبت از بیمار است، استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید