فواید و مضرات نان لواش، بهترین زمان و نحوه مصرف آن

از چندین مجله معتبر پزشکی در دنیا کمک گرفتیم تا خواص و عوارض علمی ثابت شده نان لواش را در اختیارتان قرار دهیم. به دلیل اینکه این نان در کشورهای دیگر خیلی رایج نیست تحقیقات زیاد هم پیرامون آن انجام نگرفته است.

نان لواش

نان لواش یک نان نرم و مسطح و نازک اصالتا از کشور ایران یا ارمنستان است که به سادگی با آرد، آب و نمک ساخته می شود. نان لواش بسیار پر کاربرد است، زیرا می توان آن را هم بصورت نرم و هم بصورت خشک شده خورد. این نان زمانی که تازه پخته شده و گرم است نرم است، اما به سرعت مانند چیپس کراکر خشک می شود که برای رفع گرسنگی بسیار مناسب و دلچسب می باشد.

از دست ندهید: چه غذاها و خوراکی هایی برای فشار خون مضر هستند؟ (چه غذاهایی مفید)

ارزش غذایی این نان بصورت زیر است:

مقادیر برای یک تکه نان 63 گرمی بقرار زیر است
از بابت چربی 7.2کالری 200 کالری
میزان نیاز روزانه
0.8 گرمچربی
13%300 میلی گرمسدیم
40 گرمکربوهیدرات
38.3 گرمکربن خالص
7%1.7 گرمفیبر
8/ گرمگلوکز
6.7 گرمپروتئین
ویتامین و مواد معدنی
0%0ویتامین آ
0%0ویتامین سی
0%0کلسیم
1.4 میلی گرمآهن
اسید چرب
اسید های آمینه
این مقادیر بر اساس 2000 رژیم کالری در روز است

نان لاواش یک نان سالم، با کربوهیدرات پایین و پروتئین بالا است. این نان دارای کلسترول نیست و حاوی سه ماده سالم است، تخم کتان، سبوس و گندم که می تواند به سلامتی قلب شما کمک کند و باعث کاهش وزن شود. هر وعده از این نان (نیمی از هر نان بزرگ)، حاوی 4 گرم فیبر و کربن بسیار پایینی است.

این نان بصورت ساندویچ رول شده یا به عنوان یک میان وعده مختصر مورد استفاده قرار می گیرد. به راحتی یک لایه از غذای مورد علاقه خود به همراه کاهو روی آن قرار دهید و آن را رول کنید.

حتما بخوانید: جدیدترین فواید و عوارض نان چاودار از زبان محققان آمریکایی

عمر مفید این نان حدود 2 تا 3 هفته در دمای اتاق تا 8 هفته سرد و یا تا 6 ماه یخ زده است. توصیه میشود آنها را بصورت سرد یا یخ زده نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید