قرص سی ال ای

قرص سی ال ای

مطالعات متعددی نشان می دهند که مصرف قرص سی ال ای منجر به چربی سوزی و افزایش حجم بدن می گردد. قرص لاغری سی ال ای ( لینولئیک اسید ترکیب شده ) یک اسید چرب است ، مشابه اسیدهای چرب امگا 6 اما با خواص فوق العاده ای برای پوست و چربی سوزی.

سی الی ای یک ” چربی خوب ” محسوب می شود که در گوشت گاو و محصولات لبنی به مقدار کم یافت می شود. اگرچه CLA یک چربی است ، اما تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف روزانه 1.4 الی 3.0 گرم سی ال ای منجر به کاهش چربی کل بدن می گردد.

برای دریافت این مقدار سی ال ای به صورت طبیعی باید بیشتر از 1 کیلوگرم گوشت گاو ، 0.5 کیلوگرم پنیر و 3 لیتر شیر روزانه مصرف کنید. افزایش میزان CLA مورد نیاز ، تنها از طریق مواد غذایی امکان پذیر نخواهد بود و شما نیاز به مصرف قرص سی ال ای نیز دارید. ممکن است عجیب به نظر برسد که اسید چرب می تواند به کاهش چربی بدن به همراه افزایش توده عضلانی بدون چربی کمک کند. اما این چیزی است که علم نشان می دهد!

اگرچه از لحاظ تکنیکی چربی ترانس سی ال ای به صورت طبیعی در مواد غذایی ما وجود دارد و بسیار متفاوت با چربی ترانس صنعتی که در موادی همچون روغن گیاهی وجود دارد ، می باشد. مانند بسیاری از عوامل طبیعی ، CLA یک موقعیت ارگانیک و با معنایی در رژیم غذایی ما دارد.

تاثیر قرص سی ال ای در چربی سوزی :

گرچه اسید لینولئیک ترکیب شده یک چربی ترانس است ، اما برای این موضوع هم هدفی وجود دارد! به طور خاص ، قرص سی الی ای به کاهش نیاز به مصرف غذاهای غیر ضروری کمک می کند و تولید چربی های اضافی را مهار می کند. اساسا CLA یک نوع خاص از چربی است که جایگزین نیاز ما برای دیگر چربی های ناسالم محسوب می شود.

قرص چربی سوز cla باعث می شود چربی های اضافه از بین بروند ، کالری هایی که در حال حاضر وجود دارد را می سوزاند و هیچ کالری اضافی ایجاد نمی کند. یک مطالعه ای که اخیرا بر روی 53 فرد سالم صورت گرفت نشان داده است که مصرف روزانه 4.2 گرم سی ال ای منجر به کاهش قابل توجهی ( 3.8% ) چربی بدن می گردد. مطالعه دیگری بر روی افراد چاق صورت گرفت که نشان می دهد مصرف حداقل 3.4 گرم  قرص سی ال ای برای یک دوره 12 هفته ای منجر به کاهش قابل توجه چربی بدن می گردد.

منابع غذایی غنی از CLA :

 1. گوشت بره ( 5.6 میلی گرم CLA در هر گرم چربی کل )
 2. شیر گاو هموژنیزه ( 5.5 میلی گرم در هر گرم چربی کل )
 3. کره ( 4.7 میلی گرم در هر گرم چربی کل )
 4. پنیر ( 4.5 میلی گرم در هر گرم چربی کل )
 5. گوشت گاو تازه ( 4.3 میلی گرم در هر گرم چربی کل )
 6. پنیر چدار ( 3.6 میلی گرم در هر گرم چربی کل )
 7. مرغ ( 0.9 میلی گرم در هر گرم چربی کل )
 8. خوک ( 0.6 میلی گرم در هر گرم چربی کل )

این مکمل ها به دو صورت قرص و شربت در غلظت های مختلفی موجود هستند. تحقیقات علمی نشان می دهد که مصرف CLA برای جلوگیری از بیماری های قلبی و انواع مختلف سرطان مفید بوده و همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و مانع از تولید چربی های اضافی نیز می گردد. به دلیل اثر بخشی آن در کاهش چربی بدن ، به عنوان یک مکمل محبوب در کاهش وزن شناخته شده است.

مزایای قرص سی ال ای :

در مطالعه ای که بر روی تاثیر قرص لاغری سی ال ای بر حجم عضلات صورت گرفته بود ، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که مصرف روزانه 7.2 گرم CLA در کنار یک رژیم بدنسازی سالم منجر به افزایش حجم بازوها و پشت پا و حجم کلی بدن می گردد. تحقیقات همچنین نشان می دهند که قرص cla مزایای بالقوه ای در سلامتی پوست نیز دارد. به همین دلیل است که در بسیاری از محصولات آرایشی و زیبایی مرتبط با پوست ، CLA وجود دارد. برخی از رایج ترین فواید قرص چربی سوز cla عبارتند از :

افزایش میزان متابولیسم :

این ویژگی قرص چربی سوز cla برای هر ورزشکاری که به دنبال کاهش وزن است ، ویژگی مثبتی محسوب می شود.

کاهش وزن :

عضلات چربی را می سوزانند و همچنین در متابولیسم نیز شرکت می کنند که در مدیریت کاهش وزن موثر است.

کاهش کلسترول و تریگلیسیرید :

از آن جایی که بسیاری از افراد کلسترول و تری گلیسیرید بالایی دارند ، CLA می تواند بر روی هر فردی با کلسترول بالا تاثیر داشته باشد.

حتما مطالعه کنید : چربی سوز سی ال ای

کاهش استحکام انسولین :

این ویژگی به افراد بزرگسال کمک می کند تا از دیابت جلوگیری شود و کنترل وزن را راحت تر می کند.

کاهش حساسیت های غذایی :

از آن جایی که آلرژی های غذایی در هنگام کاهش وزن ممکن است سخت تر شود ، این ویژگی قرص سی ال ای نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کند.

سلامتی قلب :

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف 4.5 گرم قرص سی ال ای به مدت 8 هفته منجر به تنظیم سطح فشار خون بالا می گردد.

بهبود سیستم ایمنی بدن و کاهش التهابات :

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف قرص سی ال ای منجر به کاهش التهابات بدن شده و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

روش های عملکرد قرص سی ال ای در بدن :

 1. کاهش میزان چربی ذخیره شده بعد از غذا خوردن
 2. افزایش تجزیه چربی در سلول های چربی
 3. افزایش میزان متابولیسم چربی
 4. کاهش تعداد سلول های چربی در بدن
بنر قرص چربی سوز cla

نحوه مصرف قرص cla :

انواع مختلفی  CLA وجود دارد از جمله پودر و قرص. اما متداول ترین نوع قرص لاغری سی ال ای به صورت کپسول می باشد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف روزانه 1.4 تا 6.8 گرم CLA مفید خواهد بود.

بهترین زمان خوردن قرص cla :

تحقیقات متعددی بر روی قرص چربی سوز cla ، نحوه مصرف و بهترین زمان خوردن قرص cla صورت گرفته است. مطالعات انجام شده تفاوت های زیادی را در دوز مصرفی از 0.7 گرم در روز تا 6.8 گرم در روز نشان داده است. متداول ترین دوز مصرفی روزانه 3 گرم می باشد. محققان به این نتیجه رسیده اند که بهترین زمان خوردن قرص cla ، به همراه غذا است. کسانی که قصد کاهش وزن دارند باید 3000 میلی گرم CLA مصرف کنند.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید