لاغری به چه بهایی؟

اگر شما هم با دیدن تبلیغات قرص های لاغری و یا سایر محصولاتی که شما را به داشتن اندامی ایده آل ترغیب می کنند وسوسه می شوید، توصیه می کنم حتما این مطلب را مطالعه کنید.

به احتمال زیاد شما هم بارها و بارها جلوی آینه ایستاده اید و به فرم بدن خودتان دقت کرده اید، و بی شک اندام خود را با افراد بسیاری مقایسه کردید. اگر این مقایسه همیشه با افرادی که به طور حرفه ای ورزش می کنند و یا با سوپر مدل ها و یا مدل های تبلیغات تلویزیونی بوده است، بهتر است دست نگه دارید.

معمولاً در تبلیغات برای جذب مخاطب، از افرادی استفاده می گردد که به لحاظ فیزیکی دارای اندامی فوق العاده با پوستی شفاف هستند و در نهایت از بسیاری از کلک های ویرایش فیلم و عکس برای محصول نهایی تبلیغ استفاده می کنند. به این معنی که اگر تبلیغ مربوط به یک دارو یا ژل لاغری است، فرد تبلیغ کننده هرگز با استفاده از آن محصول به چنین اندام زیبایی نرسیده است و راز زیبایی اندام او به سالها تمرین و تغذیه صحیح ارتباط دارد.

با ادعای تاییدیه وزارت بهداشت!

در اکثر این تبلیغات به طول دوره کوتاه مدت برای کاهش وزن و خیلی مسائل اغراق آمیز دیگر اشاره می شود، که متاسفانه مخاطب را ترغیب به استفاده از داروهای بی نام و نشانی می کند که فاقد تاییدیه وزارت بهداشت و درمان بوده و همچنین عوارض بسیاری را به دنبال خواهند داشت. 

ممکن است در این تبلیغات ادعا شود که این داروها دارای تاییدیه وزرات بهداشت و درمان هستند، اما صرف داشتن برچسب سیب سبز سلامت که به راحتی قابلیت چاپ و تقلب در آن هست، نباید این ادعا را باور کرد.

با اندکی تأمل، به راحتی می توان به این نکته پی برد که اگر این داروها، با این حجم وسیع از تبلیغات در شبکه های ماهواره ای واقعا مفید و موثر و در عین حال بی خطر بودند، بی شک سازمان بهداشت اقدام به واردات قانونی آنها می کرد و شما به راحتی می توانستید این داروها را از داروخانه ها تهیه بفرمایید.

همواره کلمه ی 100% گیاهی را از آنها می شنوید!

ادعای دیگری که در این تبلیغات وجود دارد، ترکیبات این داروهاست، که گفته می شود 100% برپایه گیاهان دارویی تولید شده اند. اگر تصور ما بر این باشد که این ترکیبات واقعا موثر هستند و نتیجه ای رضایت بخش را به دنبال خواهند داشت، شما را به یک آزمایش ساده دعوت می کنیم. ترکیباتی که بر روی جعبه داروها قید شده است را تهیه کرده و بعد از ترکیب مصرف نمایید. مطمئن باشید که نه این ترکیبات در دسترس شماست و نه در صورت یافتن آنها نتیجه ای این چنین معجزه آسا خواهند داشت. دلیل آن هم شاید این موضوع باشد که این ترکیبات عجیبی که در تبلیغات نام برده می شوند، واقعا چنین خاصیتی را ندارند.

بر روی همه محصولات خوراکی اعم از دارو و غذا، برچسبی وجود دارد که روی آن جدولی تحت عنوان ارزش غذایی چاپ شده است. در این جدول، ترکیبات محصول و میزان این ترکیبات قید شده است. اگر به برچسب این داروهای غیرمجاز دقت کنید، چنین جدولی را نخواهید دید، و به طور مختصر به ترکیبات عجیب و ناشناخته ای اشاره شده که به دلیل ناشناس بودن اسم آنها، شاید برای مخاطب استدلالی جهت مفید بودن آن دارو باشد.

به گفته بسیاری از متخصصین، این داروها در صورت موثر بودن در کوتاه مدت، دارای ترکیبات مخدر می باشند. محصولاتی که عوارض جبران نشدنی به دنبال خواهند داشت. این داروها علاوه بر تاثیر منفی بر عملکرد مغز، به کلیه ها و کبد آسیب جدی می رسانند.

پژوهش های اخیر دانشگاه شهید بهشتی

طبق تحقیقاتی که در پژوهشکده غدد دانشگاه شهید بهشتی روی برخی از این داروهای لاغری انجام شده، مشخص شده که نه تنها این داروها به هیچ وجه گیاهی نیستند، بلکه به دلیل دارا بودن هورمون تیروکسین باعث پرکاری غده تیروئید شده و به طور کاملا مصنوعی باعث لاغری می شوند.

طبق بخشنامه ای که توسط سازمان غذا و دارو در اسفند ماه سال 1397 منتشر گردیده، لیستی از این داروها به عنوان ترکیبات خطرناک و غیرقانونی اعلام شده است، که در این بین قرصهای معروفی همچون ادیوس، گارسینیا کامبوجیا، ایزی اسلیم، بادیگارد و داروهای بسیار دیگری وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان این فایل معتبر بصورت ضمیمه این مطلب بر روی وب سایت ما قرار خواهد گرفت.

تبلیغ دارو غیر قانونی است!

بد نیست این نکته را نیز بدانید که تبلیغ دارو غیرمجاز و غیرقانونی است، داروها باید براساس شرایط فعلی بیمار و توسط پزشک متخصص تجویز گردند. دلیل تبلیغ این داروها توسط شبکه های ماهواره ای، عدم نظارت یک سازمان و نهاد قانونی بر این شبکه هاست و هدف مدیران این شبکه ها، تنها کسب درآمد جهت ادامه فعالیت شبکه شان است.

در زمینه کاهش و افزایش وزن بهتر است این موضوع را فراموش نکنید که این جایگاه وزنی که هم اکنون در آن هستید، ماحصل یک دوره کوتاه مدت نبوده است که بخواهید در مدت زمان کوتاهی نیز از آن رهایی یابید.

پس توصیه ما این است که به جای جستجوی راه کوتاه و پرخطر، راهی ایمن با زمانی استاندارد را انتخاب کنید.

راه درست را انتخاب کنید

کاهش و افزایش وزن به طور استاندارد و ایده آل برای افرادی که دچار اختلال خاصی نباشند، 5-4 کیلوگرم در یک ماه است. کاهش وزن بیش از این مقدار، عوارض بسیاری همچون ریزش مو، شل شدن پوست، سیاه شدن زیر چشم، استرس، پایین آمدن آستانه صبر و مشکلات بسیار دیگری را به دنبال خواهد داشت.

پس اولین گام برای تغییر، اراده است. با داشتن یک برنامه غذایی صحیح و فعالیت فیزیکی منظم می توانید به اندامی ایده آل و مهم تر از آن به بدنی سلامت دست پیدا کنید. متعاقب تغییرات مثبت، اعتماد به نفس شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
در طی مسیر کاهش وزن، حتماً از راهنمایی یک مشاوره تغذیه و یک مربی ورزشی بهره مند گردید تا کاهش وزنی اصولی و پایدارتر را تجربه کنید.
امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اگر شما هم تجربه ای در خصوص مصرف داروها و ژل های لاغری داشته اید و یا در خصوص این داروها سوال یا ابهامی  برای تان به وجود آمده است حتما در زیر این مطلب برای ما کامنت بگذارید تا پاسخ خود را توسط کارشناسان ما دریافت کنید.

تا مطلب بعدی مراقب خودتون باشید.

بدرود

 

دیدگاهتان را بنویسید