لاغری سریع ران ها با لیپوساکشن و جراحی لیفت ران و هزینه

برای بسیاری از افراد، با افزایش سن قسمت بالای پاها به یک منطقه با مشکل فزاینده تبدیل می‌شوند، در حالی که دیگران متوجه می‌شوند که پس از کاهش وزن، ران‌ها به رژیم و ورزش مقاوم می‌باشند. ممکن است سلول‌های چربی، سلولیت و پوست اضافی روی ران‌ها تجمع یابد و باعث شود افراد سنگین‌تر، مسن‌تر و و دارای تناسب کمتر از آنچه در واقع هستند، به نظر برسند. شل شدن پوست ران نیز می‌تواند افراد را در مورد ظاهر خود آگاه کند. در حالی که بعضی از افراد با ورزش شدید و رژیم غذایی سالم به نتایج مطلوبی دست می‌یابند، بعضی دیگر دچار مشکل می‌شوند و یا حتی برای آنها متناسب کردن ران‌ها غیرممکن است. خوشبختانه جراحی پلاستیک دو راه حل بالقوه ایده آل در قالب جراحی لیفت ران و لیپوساکشن ارائه می‌دهد. لیفت ران یک راه عالی برای دستیابی به ران‎های سفت‌تر و جذاب‌تر است. این روش مخصوصا برای کسانی که در نتیجه از دست دادن وزن در معرض شل شدگی پوست و پوست اضافی هستند، مفید است. لیفت ران برای حذف چربی اضافی در نظر گرفته نشده است. اگر پوست الاستیسیته خوبی داشته باشد و بتواند به طور طبیعی با خطوط جدید بدن سازگار شود، لیپوساکشن به تنهایی می‌تواند چربی‌های بیش از حد تجمع یافته زیر پوست را از بین ببرد. در مواردی که کشش پوستی ضعیف باشد، ممکن است انجام یک لیفت ران همراه با لیپوساکشن توصیه شود.

تکنیک‌های متعددی برای جراحان وجود دارد که به آنها اجازه می‌دهد روش‌های لیفت ران را متناسب با نیازهای دقیق هر بیمار به طور اختصاصی انجام دهند. به طور دقیق، لیپوساکشن ران روشی است که اگر می‌خواهید بین ران‌های خود فاصله ایجاد کنید، می‌توانید از آن استفاده کنید. این روش چربی اضافی را از بخش داخلی ران شما برطرف می‌کند و در نتیجه بین قسمت درونی بالای ران‌های شما فضایی ایجاد می‌شود. با این وجود، اگر شما در ناحیه ران با مشکل افتادگی پوست نیز درگیر شده باشید، لیپوساکشن ران برای درمان آن بسیار کم موثر خواهد بود. در چنین مواردی، آنچه که شما نیاز دارید، انجام جراحی لیفت است. همانطور که تکنیک لیفت ران مناسب‌ترین روش برای شما است. در نهایت، بهترین راه یافتن روش مناسب برای شما مشورت با افرادی که در این زمینه تجربه دارند و جراح متخصص است. متخصصین ما در کلینیک تناسب اندام رازی می‌توانند روش مناسب را به طور ویژه متناسب با نیازها و انتظارات شما توصیه کنند. جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

متقاضیان


لیپوساکشن ران مناسب برای بیماران دارای وزن طبیعی و پایدار است، که کیسه‌های چربی بیش از حد بر روی ران خود دارد. این روش برای کسانی که پوست سفت و دارای الاستیسیته خوبی دارند، بهتر عمل می‌کند زیرا این روش افتادگی پوست و سلولیت را از بین نمی‌برد. لیپوساکشن ران وعمل زیبایی ران به طور کلی برای بیمارانی با پوست ران بیش از حد چروک توصیه نمی‌شود، زیرا این روش می‌تواند شدت چروک‌ها را بدتر کند. کسانی که از شل شدگی پوست رنج می‌برند ممکن است بخواهند از لیفت ران به جای این روش استفاده کنند. لیفت ران یکی از روش‌های جراحی ران است که با جایگزینی پوست اضافی با چربی، فرم ظاهری ران‌ها را تغییر می‌دهد و به این ترتیب به خطوط ران جلوه صاف و مناسب‌تری می‌بخشد. این روش برای بیماران مبتلا به افتادگی پوست در ناحیه ران و زانو که در نتیجه کاهش وزن شدید یا جراحی بارداری رخ داده است، بهترین گزینه است. این ضوابط در طول فرآیند به حفظ امنیت بیمار کمک می‌کنند و شانس بیمار را برای رسیدن به ظاهری جدید به حداکثر می‌رسانند. به طور معمول، فرد واجد شرایط برای لیفت و لاغر کردن ران خواهد بود، اگر او:

 •  وزن خود را ثابت نگه دارد.
 •  از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد.
 •  از نظر روان شناختی سالم باشد.
 •  انتظارات واقعی از روش درمانی خود داشته باشد.
 •  بتواند به حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش پس از انجام جراحی ران خود متعهد باشد تا نتایج ظاهری خود را حفظ کند.

آمادگی قبل از عمل


جراح دستورالعمل‌های قبل از عمل لاغر کردن ران را ارائه خواهد داد، به هر سوال احتمالی که ممکن است بیمار داشته باشد پاسخ خواهد داد، سابقه پزشکی دقیق و معاینه فیزیکی برای تعیین آمادگی جسمانی بیمار را ارائه می‌دهد. قبل از عمل، جراح از شما می‌خواهد موارد زیر را در نظر بگیرید:

 •  قبل از عمل جراحی ران از شما می‌خواهد که سیگار نکشید تا روند بهبودی خود را تسریع بخشید.
 •  از مصرف آسپیرین، برخی داروهای ضد التهابی و بعضی از داروهای گیاهی که می‌تواند خونریزی را افزایش دهد اجتناب کنید.
 •  صرفه نظر از نوع عمل جراحی، هیدراته بودن بدن قبل و بعد از جراحی برای بازیابی ایمنی بسیار مهم است.
 •  جراح اطمینان حاصل می‌کند که بیمار وزن قابل توجهی را برای مدت زمان قابل توجهی حفظ کرده است، زیرا افزایش وزن مجدد می‌تواند اثرات حاصله از جراحی ران را به خطر بیندازد.

روش لیپوساکشن


در یک جراحی لیپوساکشن ران، یک برش کوچک بر روی بخش داخلی ران ایجاد می‌شود. یک لوله یا کانولا کوچک از طریق برش وارد بخش داخلی ران می‌شود تا چربی اضافی را خارج کند. چربی داخل ران حاوی بافت بسیار کم فیبر است و دارای کیفیت ژله‌ای نرم است و باعث می‌شود تا ساکشن آسان شود. به طور معمول از میکروکانولاهایی با قطر 5/1 تا 8/2 میلی‌متر استفاده می‌شود، زیرا این میکروکانول‌ها امکان خروج مقادیر بیشتر چربی را فراهم می‌آورند. کانول‌های با قطر بیش‌تر تمایل به ایجاد بی‌نظمی‌های سطحی دارند، بنابراین جراحان از استفاده از آنها اجتناب می‌کنند.

عمل جراحی لیفت ران


دو نوع روش لیفت ران در عمل زیبایی ران وجود دارد:

لیفت میانی (داخلی) ران

برشی در ناحیه کشاله ران ایجاد می‌شود و هر چربی و پوست اضافی از امتداد بخش داخلی ران خارج می‌شود. لیپوساکشن نیز ممکن است بسته به نیاز فردی بیمار، البته نه همیشه، در این روش گنجانده شده باشد. منطقه کشاله ران تا زانو مجددا فرم‌دهی می‌شود و این روش برای ران دیگر تکرار می‌شود.

لیفت جانبی (بیرونی) ران

این روشی پیچیده‌تر است که معمولا شامل تغییرشکل مجدد کفل‌ها و همچنین بخش بیرونی ران و حذف بافت بیشتری است. اثر جراحی بیش‌تر است و الاستیسیته پوست بعد از جراحی کمتر می‌شود، بنابراین وزن باید حفظ شود.

نتیجه


نتایج لیفت و کوچک کردن ران بلافاصله پس از عمل، قابل توجه است، برای مدتی کبودی، تورم و درد در بیمار ایجاد می‌شود. اگر درد بیمار شديد يا طولاني مدت بود، با جراح تماس بگيريد تا دریابد که درد، کبودی و تورم طبيعی است يا نشانه‌ای از وجود یک مشکل است. نتایج لیپوساکشن دائمی است، زیرا با این روش فرد به خوبی از سلول‌های چربی خلاص می‌شود. با این حال، این باعث نمی‌شود که بیمار در برابر اثرات افزایش وزن و سن، به ویژه در مناطق دیگر ران و سایر بافت‌های بدن، ایمن شود.

بهبودی


جراح در مورد اینکه چقدر طول خواهد کشید تا بیمار بتواند به سطح عادی فعالیت و کار خود بازگردد، با او صحبت خواهد کرد. مهم است بدانیم که زمان مورد نیاز برای بهبودی در افراد بسیار متفاوت است.

دو هفته اول

 •  طی 10 تا 14 روز اول باید بیمار فقط فعالیت‌های سبک داشته باشد.
 •  این یک دوره بحرانی بهبودی است و بیمار باید مراقب هر نشانه‌ای از عفونت یا بی‌خوابی باشد و بلافاصله به پزشک اطلاع دهد.
 •  کشش گرانشی و فعالیت‌هایی چون پیاده‌روی، نشستن و خم شدن باعث ایجاد تنش در ناحیه بخیه خورده می‌شود، بنابراین بیمار باید حرکات خود را با دقت و ارادی انجام دهد.
 •  در صورتی که بیمار در طول چند روز اول بهبودی فردی را در کنار خود داشته باشد که از او مراقبت کند، بسیار کمک کننده خواهد بود.

هفته‌های دوم تا هشتم

 •  بیمار ممکن است برای بهینه سازی خطوط ران نیاز به پوشیدن یک لباس فشرده کننده برای ماه اول داشته باشد.
 •  تورم باید طی سه تا پنج هفته کاهش یابد.
 •  بیمار پس از دو تا سه هفته اول می‌تواند رانندگی و پیاده‌روی برای ورزش را از سر بگیرد، البته در صورتی که این فعالیت‌ها باعث درد نشوند.
 •  برای شش تا هشت هفته از بلند کردن اجسام سنگین و دویدن اجتناب کنید.

خطرات


تمام اقدامات جراحی دارای درجه‌ای از خطر هستند. برخی از عوارض احتمالی لیفت  و کوچک کردن ران عبارتند از:

 •  واکنش نامطلوب به بیهوشی
 •  هماتوم یا سروما (تجمع خون یا مایع زیر پوستی که ممکن است نیاز به خارج شدن داشته باشد.)
 •  عفونت و خونریزی
 •  تغییر حس‌ها
 •  زخم
 •  عکس العمل‌های آلرژیتیک
 •  آسیب به ساختارهای زیرین
 •  نتایج نامطلوب که ممکن است نیاز به عمل‌های اضافی داشته باشد.

بیمار می تواند با دنبال کردن توصیه‌ها و دستورالعمل‌های جراح، قبل و بعد از لیفت ران، به کم کردن خطرات ویژه کمک کند.

هزینه


لیفت ران یک روش شخصی است که با توجه به ترجیحات خاص بیمار، نیازهای پزشکی و بخشی از ران که مورد نظر است، اجرا می‌شود، بنابراین هزینه جراحی‌ها می‌تواند به طور گسترده‌ای متفاوت باشد. عواملی که معمولا بر هزینه لیفت ران تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

 •  مقدار و محل پوست، چربی و بافت اضافی فرد
 •  تست‌های تشخیصی مورد نیاز
 •  داروهای پس از عمل و تدارکات مورد نیاز فرد

دیدگاهتان را بنویسید