لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

Diet large Cover banooyeshahr - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

بسیاری از مردم دوست دارند چربی های اضافی یک نقطه خاص از بدن خود را آب کنند. برای مثال افراد دوست دارند چربی شکم و پهلو های خود را کاهش دهند. تلاش برای کاهش وزن در یک نقطه مشخص بدن را کاهش وزن نقطه ای گویند. با اینکه کاهش وزن تنها در یک نقطه از بدن بسیار عالی به نظر می آید و وسوسه برانگیز است اما متاسفانه باید بگوییم که غیر ممکن است.

روش کاهش وزن نقطه ای این چنین است که وقتی عضلات خاصی در بدن را ورزش می دهید چربی نیز در آن نقطه کاهش میابد. برای مثال اگر ورزش های شکمی انجام دهید، چربی شکمی آب می کنید. با اینکه تئوری کاهش وزن نقطه ای ساده به نظر می رسد اما واقعیت متفاوت است.

مطلب مرتبط: عواملی که باعث افزایش چربی شکم می شود

لاغری شکم با میوه ؛ دروغ یا واقعیت؟

برخی ادعا ها وجود دارد که غذاهای خاص به کاهش چربی شکمی (لاغری شکم)  کمک می کنند. این موضوع را نمی توان کاملا تکذیب کرد اما این نوع بیان سبب می شود افراد فکر کنند با خوردن فلان میوه، می توانند چربی شکم خود را راحت و بی تلاش آب کنند. متاسفانه باید بگوییم چنین چیزی امکان پذیر نیست، بله مسلما خوردن غذاهای کم کالری با مواد مغذی بالا به کاهش وزن کمک می کنند اما این کاهش به یک نقطه خاص از بدن منتهی نمی شود، مثلا هلو آنقدر باهوش نیست که بعد از خورده شدن مستقیم به قسمت شکم رفته و از چربی ها بخواهد آب شوند.

Diet2 medium banooyeshahr - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

در مورد افزایش وزن نیز همینطور است نمی توان گفت کالری های اضافی یک همبرگر بزرگ مستقیم به قسمت شکم می روند چون این موضوع به فرم بدنی فرد و آرایش ژنتیکی او بستگی دارد. برخی از ما مستعد افزایش وزن در شکم و برخی دیگر در پایین تنه هستیم.

نکته: بهترین راه کاهش چربی شکم دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل همراه با ورزش مرتب است. در این مسیر مصرف میوه ها بسیار کمک کننده می باشند چون آنها علاوه بر مواد مغذی فراوان و کالری کم حاوی مقدار زیادی فیبر نیز هستند که به کاهش وزن کمک می کند.

مطلب مرتبط: توصیه های غذایی برای داشتن شکمی صاف و بدون چربی

رژیم غذایی حاوی میوه هایی که به تناسب اندام کمک می کنند

1- هلو

هلو سرشار از فیبر خوراکی است.  یک وعده 100 گرمی هلو 1.6 گرم فیبر دارد. فیبر به سلامت گوارش کمک می کند. گوارش سالم برای بالا بردن سوخت و ساز مفید است بنابراین کاهش وزن نیز سریع ترمی شود. فیبر بدن را برای طولانی مدت سیر نگه می دارد.

412 - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

2- سیب

سیب ها نیز سرشار از فیبر خوراکی، فلاونوئیدها و بتا کاروتن ها هستند. همه این موارد کمک می کنند شما سیر بمانید و دچار هوس های غذایی و پرخوری نشوید. سیب سرشار  از فیبر پکتین است؛ فیبری محلول در آب که به آهسته شدن گوارش و عبور نرم و بی دردسر مدفوع از روده کمک می کند. بنابراین به گوارش  و کاهش وزن کمک شده است.

apple fruit - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

3- گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به افزایش تولید اسید آمینه کارنیتین کمک می کند. کارنیتین مولکولی ارگانیک است که در تنظیم اسید چرب و سوخت و ساز انرژی در بدن نقش مهمی دارد. گوجه فرنگی  دارای ماده ای به نام 9-oxo-ODA است که به کاهش لیپیدها در خون کمک می کند. در نتیجه باعث پیشگیری از اضافه وزن می شود.

7012511 496 - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

4- آناناس

آناناس نیز سرشار از فیبرهای مناسب برای کاهش وزن است. این میوه آنزیمی به نام بروملین دارد که دارای خواص ضدالتهابی می باشد.

AndroidOnlineNewsImage 1 - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

5- توت فرنگی

فیبر موجود در توت فرنگی نه تنها به سلامت گوارش بلکه به کنترل دیابت نوع 2 نیز کمک می کند، چون فیبر از بالارفتن ناگهانی قند خون جلوگیری می کند، بنابراین به کاهش وزن نیز کمک می کند.

bs strawberries in bowl - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

6- هندوانه

هندوانه با 94% آب و کالری پایین انتخاب مناسبی است البته  باید در مقدار مصرف آن دقت کنید. متاسفانه بسیاری از ما عادت داریم هندوانه را به مقدار زیاد مصرف کنیم که همین امر سبب می شود از یک غذای کم کالری یک غول کالری بسازیم.

hendevane - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

7- آووکادو

آووکادو نیز دارای فیبر بالایی است که برای طولانی مدت احساس سیری ایجاد کرده و از هوس های غذایی پیشگیری می کند. آووکادو یکی از بهترین منابع اسید های چرب غیر اشباع است که برای قلب نیز مفید می باشد. این میوه کربوهیدرات پایین و چربی بالایی دارد در نتیجه برای افرادی که رژیم کتوژنیک را رعایت می کنند نیز کار آمد است. چربی دیر هضم است و قند خون را به مرور افزایش می دهد بنابراین زمان سیری را افزایش می دهد.

2600289 - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

8- پرتقال

پرتقال با چربی صفر، کالری پایین و منبع غنی از آنتی اکسیدان یکی از بهترین میوه ها برای استفاده در رژیم غذایی به حساب می آید. توصیه می شود به جای آب پرتقال از میوه کامل آن استفاده کنید تا بیشترین فیبر را دریافت کرده باشید.

3003437 - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

9- کیوی

کیوی برای گوارش معجزه می کند. این میوه دارای آنزیمی به نام آتیینیدین است که با خاصیت حل کنندگی پروتئین شناخته می شود. آتیینیدین به هضم پروتئین های درون بدن کمک می کند و همچنین برای بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر مفید است. سلامت گوارش با کاهش وزن رابطه ای تنگاتنگ دارد. گوارش ضعیف یعنی هضم و تجزیه غذاها برای بدن دشوار است. همچنین ضعف در گوارش بدان معناست که مواد مغذی غذاها کاملا جذب نشده و روی سوخت و ساز نیز تاثیر منفی دارند. بنابراین استفاده از کیوی در رژیم غذایی می تواند علاوه بر کمک به هضم غذا منجر به کاهش چربی بدن و در نتیجه موجب کاهش چربی شکم گردد.

Kiwi - لاغری شکم با میوه ؛ آیا میوه لاغر کننده شکم وجود دارد؟

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید