مشاور تغذیه خوب

سلام   
با سری مقالات آموزشی از گروه مشاوره تغذیه تلفنی در خدمتتون هستیم.

مشاور تغذیه خوب چه کسی است؟

معمولا پیدا کردن افراد متخصص در هر زمینه ای کار دشواری است و افراد زمانیکه نیاز به مراجعه به یک فرد متخصص را پیدا می کنند از روشهای مختلفی مثل پرس و جو از دوستان و آشنایان گرفته، تا جستجو در اینترنت استفاده می کنند. شاید تایید از طرف افرادیکه تجربیاتشان را در اختیار شما قرار می دهند برای شما قابل اعتمادتر از لیست طولانی افرادیکه موتور جستجوگر اینترنت در اختیار شما قرار می دهد باشد.

حوزه تغذیه و تناسب اندام هم از آن دسته موارد پرطرفدار است که افراد بسیاری به دنبال آن هستند و متعاقب آن مراکز بسیاری هم به ارائه خدمات در این حیطه مشغول هستند. اما خیلی مهم است که بدانیم، آیا فرد مشاوره دهنده واقعا نسبت به کار خود تسلط کافی را دارد یا خیر؟ باید بدانیم، مشاور به هنگام تنظیم برنامه همه جوانب لازم را در نظر می گیرد یا خیر؟

پس در ادامه برای شما شرح خواهیم داد که یک مشاور و یا متخصص تغذیه خوب چه کسی است؟

روند کار مشاور تغذیه

در اولین جلسه مشاوره، مشاور تغذیه از فرد مراجعه کننده سوالاتی در رابطه با سبک زندگی فرد می پرسد که شامل عادات غذایی، سبد غذایی خانواده به لحاظ اقتصادی، میزان فعالیت و وضعیت سلامت فرد می باشد. که بالطبع مراجعه کننده هم برای سهولت در رسیدن به نتیجه ی بهتر باید واقعیت را بدون خجالت بیان کند، تا مشاور نیز به درک صحیحی از شرایط برسد.

تنظیم برنامه غذایی براساس شرایط اقتصادی فرد

در جامعه افراد با شرایط اقتصادی و فرهنگی مختلف، سبد غذایی یکسانی ندارند که اطلاع از این موضوع برای تبیین برنامه مناسب از سوی مشاور بسیار اهمیت دارد. در دسترس بودن منابع غذایی به معنی قابل اجرا بودن برنامه برای فرد و در نتیجه رسیدن به هدف است.

محدودیت زمانی موضوع دیگری است که افراد شاغل و محصل با آن روبرو هستند و معمولا اجرای برنامه های پیچیده را برای این افراد دشوار می کند. هنرِ یک مشاور تغذیه خوب، تنظیم برنامه ای قابل اجرا است.

یک مشاور تغذیه خوب به شما انگیزه می دهد

افراد برای شروع مسیر کاهش و یا افزایش وزن معمولا نیاز به انگیزه بالایی دارند. یک مشاور تغذیه خوب، همانند یک مربی وظیفه دارد این انگیزه را در فرد ایجاد کند و با القای حس مثبت و ایجاد رابطه ای دوستانه، البته با در نظر گرفتن چارچوبها و موازین اخلاقی، فرد را تا رسیدن به هدف و وزن ایده آل تشویق و همراهی کند.

حمایتهای روانی یک مشاور تغذیه خوب

در مسیر اجرای برنامه گاهی افراد به دلیل اتفاقات ناگهانی که گاهی ناگوار هستند و شرایط روانی آنها را تحت تاثیر قرار می دهند، قادر به ادامه مسیر نیستند و از ادامه درمان منصرف می شوند. مشاور تغذیه خوب توانایی این را دارد که با حمایت از فرد و کمکهای روانی، وی را برای ادامه درمان همراهی و تشویق کند. 

سیستم مشاوره تغذیه تلفنی و مزایای آن

امروزه وب سایتهای بسیاری به ارائه رژیمهای آنلاین با روشهای مختلفی مثل استفاده از رباتها و یا برنامه های غذایی آماده اقدام کرده اند. برای تغییر در سبک زندگی، تنها داشتن یک برنامه غذایی کافی نیست. هرچقدر که این برنامه اصولی طراحی شده باشد، باز هم افراد برای پیروی از آن نیاز به یک مشوق و همراه دارند.

ما مفتخریم به عنوان اولین سیستم مشاوره تغذیه تلفنی در کشور، با پشتیبانی 24 ساعته در هر زمان از شبانه روز همراه و پاسخگوی مراجعین خود باشیم.

مزیتی که می توان برای سیستم مشاوره تغذیه تلفنی نسبت به وب سایتها قائل شد، این است که افراد با شنیدن صدای مشاور دلگرم می شوند که شخصی متخصص همراه آنهاست و در ادامه مسیر نیز هرگونه سوال و یا مشکلی به وجود آید از راهنمایی ها و همراهی وی بهره مند خواهند شد. در واقع فرد از حمایت یک مشاور تغذیه شخصی بهره مند می شود.

دسترسی آسان به مشاورین تغذیه ما، در بین مشغله و معضل ترافیک و کمبود وقت، مزیت بزرگی است که حتی نسبت به مشاورین حضوری داریم. این امر موجب گردیده که از سرتاسر کشور افراد برای دریافت برنامه غذایی با ما در ارتباط باشند.

راز موفقیت ما

راز موفقیت یک مشاور تغذیه خوب تنها تنظیم یک برنامه غذایی نیست، بلکه هنرِ یک مشاوره حرفه ای و همراهی مراجعین خود تا رسیدن به سلامتی و تناسب اندام آنان است.

دیدگاهتان را بنویسید