معرفی قرص لاغری آدیوس

آدیوس به عنوان یک مکمل گیاهی موثر در کاهش وزن به بازار ارائه شده است.

کمپانی سازنده آدیوس ادعا می کند، این محصول بدون هیچ تغییری در روش زندگی قادر است به مصرف کننده کمک کند تا وزن خود را کم کند؛ اما برخلاف ادعای کمپانی، از لحاظ علمی، مکمل ها، زمانی در کاهش وزن موثر هستند که با رژیم غذایی متناسب و ورزش همراه شوند.

با توجه به فراگیر شدن تبلیغات این قرص از ماهواره و سایر شبکه های اجتماعی، تصمیم گرفتیم در این مقاله و مقاله ی بعدی به بررسی دقیق ترکیبات این محصول، استانداردهای مورد انتظار براساس مطالعات علمی و عوارض جانبی احتمالی این قرص بپردازیم. (جهت مطالعه قسمت دوم مقاله آدیوس کلیک کنید.)

در انتها، ضمن پاسخ به سوالات رایج، به گردآوری بازخورد مصرف مصرف کنندگان از چندین منبع معتبر آنلاین در سراسر دنیا پرداخته ایم.

در مجموع این مقالات، تمام اطلاعات لازم برای شما جمع آوری شده و شما در پایان مقالات می توانید تصمیم بگیرید که مصرف این محصول برای شما تا چه حد می تواند موثر باشد.

همچنین می توانید آدیوس را از طریق وب سایت رسمی آدیوس تهیه کنید. (متاسفانه آدیوس در ایران هیچ نمایندگی فروش رسمی ندارد، لذا نمی توان اصالت آن را تضمین کرد، مطالب جمع آوری شده در ادامه فقط در خصوص آدیوس اصلی صدق می کنند و اویرو هیچ مسئولیتی در خصوص محصولات تهیه شده از منابع نامعتبر ندارد.)

مکمل لاغری آدیوس در فروشگاه اویرو موجود نیست. و به غیر از مقاله درج شده هیچگونه مشاوره ای در خصوص این محصول ارائه نمی شود.

 

قرص آدیوس

 

آدیوس چیست؟

احتمالا شما هم نام آدیوس را به عنوان مکمل موثر در لاغری شنیده اید؛ امروزه انواع گوناگونی از قرص های آدیوس در بازار موجود است.

اما باید بدانید ترکیبات بکار رفته در تمام آنها یکسان است و تنها تفاوت این مکمل ها شکل دارویی و روش مصرف آنهاست.

انواع مختلف آدیوس عبارت اند از:

* آدیوس کوئیک اسلیم (Adios Quick Slim): که به شکل نوشیدنی به عنوان جایگزین وعده غذایی ارائه می شود.

* آدیوس و آدیوس مکس (Adios Max and Adios): که به شکل قرص، مابین و یا بعد از وعده غذایی استفاده می شوند.

براساس اعلام سرویس خدمات بهداشت ملی اروپا، ادعای این دسته مکمل ها کمک به کاهش وزن از طریق افزایش سوخت و ساز بدن است.

 

تاریخچه شروع فعالیت آدیوس

محصولات آدیوس توسط Diomed Herbals (یکی از زیر مجموعه های کمپانی Diomed Developments) تولید و عرضه می شوند.

Diomed Developments یک کمپانی انگلیسی است که در سال 1963 توسط یکی از فعالان حوزه دارو و درمان در لندن تاسیس شد. این کمپانی فعالیت خود را با ارائه محصولات به متخصصان پوست آغاز کرد. اما پس از چند سال اقدامات خود را در زمینه تولید داروهای نسخه ای و مکمل های گیاهی نیز گسترش داد.

 

ادعای آدیوس!

تمام محصولات آدیوس ادعا می کنند قادر هستند با افزایش متابولیسم بدن به مصرف کننده کمک کنند تا به وزن ایده آل خود برسد.

با این وجود، آنچه مسلم است برای رسیدن به وزن ایده آل و حفظ سلامت، مکمل های لاغری می بایست در کنار ورزش منظم و رژیم غذایی کم کالری استفاده شوند.

بنابراین نباید انتظار داشت فقط قرص لاغری، استفاده کرد و منتظر جادوی لاغری ماند!

 

قرص لاغری با ورزش

 

ترکیبات قرص آدیوس

همانطور که قبل تر هم گفتیم، تمام محصولات آدیوس حاوی 4 ماده موثره اصلی هستند. در ادامه هر یک از ترکیبات بطور جزئی تر مورد بررسی قرار گرفته است و ادعای آدیوس در خصوص تاثیرات هر یک از ترکیبات نیز ذکر شده است.

***   عصاره خشک فوکوس (Fucus Dry Extract)

فوکوس به نام های دیگری نیز شناخته می شود. مثلا: کلپوره و کلپ

این گیاه که در نیمکره شمالی یافت می شود، نوعی جلبک دریایی گیاهی است که به عنوان یک درمان برای بیماری های خاص مانند روماتیسم و جلوگیری از پیشروی گواتر بسیار شناخته شده است.

این جلبک دریایی غنی از ید است. ترکیبی که می تواند تیروئید را تحریک کند.

بدن ما، متابولیسم خود را از طریق هورمونی به نام تیروکسین تنظیم می کند. و برای ساخت این هورمون بدن به ید نیاز دارد.

تئوری مطرح شده آدیوس به این ترتیب مطرح می شود؛ مصرف بیشتر ید، باعث افزایش متابولیسم بدن می شود، بنابراین بدن کالری بیشتری مصرف می کند.

با این حال، از نظر علمی، این تئوری برای برخی مصرف کنندگان کاربرد دارد نه همه ی آنها!

مصرف بیش از حد ید در برخی مواقع بسیار خطرناک است. (در مقاله بعدی پایه ی علمی این ادعا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.)

جهت آشنایی با خواص و مضرات این ترکیب از نظر منابع معتبر علمی به قسمت دوم مقاله آدیوس مراجعه کنید. (جهت مطالعه قسمت دوم مقاله آدیوس کلیک کنید.)

 

***   پوست درخت باترنات (Butternut Bark)

درخت باترنات (Butternut)، نوعی درخت گردو در آمریکای شمالی است که میوه های آن چسبنده هستند. از چوب درخت باترنات (Butternut Bark) علاوه بر مصارف زیبایی به عنوان دارو نیز استفاده می شود.

 

(Butternut Bark)

 

چوب درخت باترنات (Butternut Bark) قادر است حرکات روده ای را تنظیم کند و به عنوان یک ملین استفاه می شود.

به نظر می رسد این تاثیرات به هضم و افزایش متابولیسم بدن کمک می کند. (هر چند بسیار کم)

البته هنوز هیچ مدرک علمی مبنی بر اثبات این ادعا در دسترس نیست.

جهت آشنایی با خواص و مضرات این ترکیب از نظر منابع معتبر علمی به قسمت دوم مقاله آدیوس مراجعه کنید. (جهت مطالعه قسمت دوم مقاله آدیوس کلیک کنید.)

 

***   ریشه گل قاصدک (Dandelion Root)

قاصدک در آسیا، اروپا و شمال آمریکا رشد می کند.

آدیوس ادعا می کند ریشه قاصدک اثرات دیورتیک و ملین دارد. ترکیبات دیورتیک باعث فشرده سازی مایع اضافی، و در نتیجه، کاهش باد کردن بدن و افزایش وزن ناشی از احتباس آب می شود.

 

 

جهت آشنایی با خواص و مضرات ابن ترکیب از نظر منابع معتبر علمی به قسمت دوم مقاله آدیوس مراجعه کنید. (جهت مطالعه قسمت دوم مقاله آدیوس کلیک کنید.)

 

***   عصاره خشک بولدو (Boldo Dry Extract)

اعتقاد بر آن است که بولدو (بوته همیشه سبز غنی از آنتی اکسیدان و بومی پرو و چیلی مرکزی) به درمان مشکلات گوارشی کمک می کند. این ترکیب به عنوان ملین و افزایش دهنده متابولیسم عمل می کند.

جهت آشنایی با خواص و مضرات ابن ترکیب از نظر منابع معتبر علمی به قسمت دوم مقاله آدیوس مراجعه کنید. (جهت مطالعه قسمت دوم مقاله آدیوس کلیک کنید.)

 

روش مصرف آدیوس

با وجود یکسان بودن ترکیبات اصلی همه فرآورده های آدیوس، ممکن است بسته به نوع آن، تغییرات اندکی در روش مصرف آن وجود داشته باشد.

از دیگر موارد موثر در تعیین میزان مصرف، سن و سطح سلامت فرد است. (آدیوس برای افراد زیر 16 سال و بالای 50 سال منع مصرف دارد.)

اگر به هر یک از ترکیبات آدیوس (فوکوس، پوست درخت باترنات، ریشه قاصدک و یا بولدو) حساس هستید مجاز به مصرف آدیوس در هیچ یک از اشکال آن نیستید.

خانم های باردار مجاز به مصرف آدیوس نمی باشند.

حداکثر میزان مجاز مصرف، 4 عدد قرص در یک روز است؛ همچنین بهترین زمان مصرف دارو همراه با وعده غذایی است.

لازم به تاکید مجدد است که آدیوس به تنهایی نمی تواند کاری در کاهش وزن انجام دهد؛ اضافه وزن می بایست از روش های سالم و با فعالیت از بین برود؛ برای رسیدن به نتایج دلخواه و تناسب اندام، فعالیت بدنی و رعایت رژیم غذایی سالم بسیار مهم است.

 

مراکز فروش آدیوس

آدیوس در داخل ایران هیچ نمایندگی برای پخش در مراکز بهداشتی رسمی (مثل داروخانه ها) ندارد. لذا شما نمی توانید این محصول را از داروخانه و فروشگاه های اینترنتی معتبر تهیه کنید.

در خصوص مراکز فروش غیر رسمی، قبل از تهیه محصول از اصالت کالا اطمینان حاصل کنید.

آیا آدیوس واقعا اثر گذار است؟ عوارض جانبی آدیوس چیست؟

هیچ مطالعه علمی وجود ندارد که ادعای سازندگان آدیوس را تایید کند.

البته شواهد نشان می دهند آدیوس روی افزایش متابولیسم بدن موثر است.

اما متاسفانه، نحوه عملکرد ترکیبات این محصول از لحاظ علمی اثبات نشده است.

بهترین راه برای اظهار نظر درباره اثربخشی آدیوس، بررسی علمی یافته ها و مطالعات انجام گرفته درباره ترکیبات اولیه این محصول است.

در مقاله بعدی نگاهی به ترکیبات این مکمل با تمرکز روی میزان اثرگذاری آنها در کاهش وزن و عوارض آنها خواهیم انداخت. (جهت مطالعه قسمت دوم مقاله آدیوس کلیک کنید.)

 

مکمل لاغری آدیوس در فروشگاه اویرو موجود نیست و به غیر از مقاله درج شده هیچگونه مشاوره ای در خصوص این محصول ارائه نمی شود.

توصیه می شود جهت آگاهی از عوارض جانبی آدیوس مقاله بعدی را مطالعه کنید.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !

[کل: 1 میانگین: 2]

دیدگاهتان را بنویسید