موارد جدید کووید-۱۹ در ایالات متحده به بالاترین سطح ثبت شده رسیده است


(شیکاگو) – بیش از یک سال پس از عرضه واکسن، موارد جدید کووید-۱۹ در ایالات متحده به بالاترین سطح خود در بیش از ۲۶۵۰۰۰ نفر در روز رسیده است، افزایشی که عمدتاً ناشی از نوع بسیار مسری Omicron است. .

براساس داده‌های نگهداری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، موارد جدید در روز طی دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده است و علامت قدیمی ۲۵۰,۰۰۰ را که در اواسط ژانویه ثبت شده بود، تحت الشعاع قرار داده است.

نسخه جهش یافته ویروس که به سرعت در حال گسترش است، کریسمس و سال نو را تحت تأثیر قرار داده است، و جوامع را مجبور کرده است که جشن های خود را کاهش دهند یا تنها چند هفته پس از آن که به نظر می رسید آمریکایی ها از یک فصل تعطیلات تقریباً عادی لذت ببرند. هزاران پرواز در بحبوحه کمبود نیروی انسانی که علت آن این ویروس است، لغو شده است.
[time-brightcove not-tgx=”true”]

دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده، چهارشنبه گفت که نیازی به لغو گردهمایی‌های کوچک خانگی در میان خانواده و دوستان واکسینه شده و تقویت‌شده وجود ندارد.

اما «اگر برنامه‌های شما این است که به یک مهمانی ۴۰ تا ۵۰ نفره در شب سال نو بروید و همه زنگ‌ها و سوت‌ها و همه در آغوش گرفته و بوسیدند و همدیگر را تبریک می‌گویند، اکیداً توصیه می‌کنم امسال این کار را نکنیم. او گفت.

این تصویر در جاهای دیگر در سراسر جهان، به ویژه در اروپا، بد است، به طوری که تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، می‌گوید که نگران ترکیب omicron با نوع دلتا برای ایجاد «سونامی» موارد است. او گفت که این “فشار بسیار زیادی بر کارکنان بهداشتی خسته و سیستم‌های بهداشتی در آستانه فروپاشی وارد می‌کند.”

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش داد که تعداد آمریکایی‌هایی که اکنون به دلیل کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند حدود ۶۰۰۰۰ نفر است یا تقریباً نصف رقمی که در ژانویه مشاهده شد.

در حالی که گاهی اوقات بستری شدن در بیمارستان از موارد عقب است، اما ارقام بیمارستانی ممکن است منعکس کننده محافظت اعطا شده توسط واکسن و این احتمال باشد که omicron افراد را به اندازه نسخه های قبلی بیمار نمی کند.

مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در ایالات متحده طی دو هفته گذشته از میانگین ۱۲۰۰ نفر در روز به حدود ۱۵۰۰ افزایش یافته است.

باب بدنارچیک، پروفسور بهداشت جهانی گفت که کارشناسان بهداشت عمومی از نزدیک اعداد و ارقام را در هفته آینده برای نشانه‌هایی از اثربخشی واکسن‌ها در پیشگیری از بیماری‌های جدی، دور نگه‌داشتن افراد از بیمارستان و کاهش فشار بر کارکنان خسته مراقبت‌های بهداشتی رصد خواهند کرد. اپیدمیولوژی در دانشگاه اموری

او گفت که داده‌های CDC از قبل نشان می‌دهد که افراد واکسینه نشده با نرخ بسیار بالاتری نسبت به افرادی که تلقیح شده‌اند در بیمارستان بستری می‌شوند، حتی اگر اثربخشی واکسن‌ها در طول زمان کاهش یابد.

Bednarczyk گفت: “اگر ما بتوانیم این افزایش را با حداقل اختلالات در سیستم کلی مراقبت های بهداشتی تحمل کنیم، جایی است که واکسن ها واقعاً ارزش خود را نشان می دهند.”

امش آدالجا، محقق ارشد مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز در بهداشت عمومی مدرسه بلومبرگ، گفت: بسیار بعید است که تعداد بستری شدن در بیمارستان به اوج قبلی خود برسد. واکسن‌ها و درمان‌هایی که از سال گذشته توسعه یافته‌اند، مهار شیوع ویروس را آسان‌تر کرده و اثرات جدی را در میان افراد مبتلا به عفونت‌های جدید به حداقل می‌رسانند.

آدالجا گفت: “مدتی طول می کشد تا مردم با این واقعیت هماهنگ شوند که پرونده ها مانند گذشته اهمیت ندارند.” ما دفاع زیادی در برابر آن داریم.»

او افزود، اما حتی با وجود تعداد کمتری از افراد بستری در بیمارستان در مقایسه با افزایش‌های گذشته، این ویروس می‌تواند بر بیمارستان‌ها و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی ویران کند.

او گفت: «به نوعی، این بستری شدن در بیمارستان بدتر است زیرا همه آنها قابل پیشگیری هستند.

چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، یونان، بریتانیا و اسپانیا نیز در این هفته از تعداد موارد بی سابقه گزارش کردند که باعث ممنوعیت موسیقی در جشن های سال نو در یونان و تلاش مجدد برای تشویق واکسیناسیون توسط مقامات فرانسوی شد.

WHO گزارش داد که موارد جدید COVID-19 در سراسر جهان در هفته گذشته نسبت به هفته قبل ۱۱ درصد افزایش یافته است و نزدیک به ۴.۹۹ میلیون نفر در ۲۰ تا ۲۶ دسامبر ثبت شده اند. اما آژانس بهداشت سازمان ملل همچنین به کاهش موارد در آفریقای جنوبی اشاره کرد، جایی که omicron برای اولین بار بیش از یک ماه پیش شناسایی شد.