میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

purple fruits and veggies 780x438 rev1 - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

میوه‌ها و سبزیجات رنگی، خوشمزه‌های پرخاصیت

رژیم غذایی که در برگیرنده تمام مواد غذایی با رنگ‌های مختلف باشد، ضامن سلامت عمومی بدن بوده و می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های مختلف موثر باشد؛ بنابراین سعی کنید بشقاب غذایی شما، رنگین کمانی از رنگ‌ها باشد. همه می‌دانیم که مصرف میوه‌ها و سبزیجات رنگی در رژیم غذایی روزانه، لازم و ضروری می‌باشد. میوه‌ها و سبزیجات رنگی از مواد غذایی مهمی می‌باشند که در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و سکته، کنترل فشار خون، کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها موثرند.

مطلب مرتبط: پیشگیری از سرطان با آنتی اکسیدان های طبیعی

میوه‌ها و سبزیجات رنگی: ۱- آلو قرمز:

آنتوسیانین ها طیف وسیعی از رنگ‌ها شامل قرمز، بنفش و آبی را در میوه‌ها و سبزیجات به وجود می‌آورد. این ماده دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی بوده و از آسیب‌ سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند. در نتیجه خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها از جمله سرطان را کاهش می‌دهد. پررنگ‌تر بودن رنگ آلو  باشد نشان دهنده وجود آنتوسیانین بیشتر در آن است. همچنین مواد مغذی موجود در آلوی رسیده بهتر توسط بدن جذب می شود. میزان آنتی‌اکسیدان‌های موجود در پوست آلو 20 برابر بیشتر از گوشت داخل آن است.

های بنفش - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

میوه‌ها و سبزیجات رنگی: ۲- توت‌ها:

توت ها مانند توت‌فرنگی، توت فرنگی، تمشک، شاتوت، توت سیاه و بلوبری حاوی آنتوسیانین بوده و به بهبود عملکرد مغز و خلق و خو کمک می‌کنند.

Best Fruits for a Diabetes Friendly Diet 02 1440x810 700x394 - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

میوه‌ها و سبزیجات رنگی: ۳- گیلاس:

آنتوسیانین موجود در گیلاس می‌تواند به کاهش فشارخون و حفظ سلامت عروقی خونی کمک کند. گیلاس‌ همچنین باعث بهبود برخی از بیماری‌ها نظیر استئوآرتریت (آرتروز) و نقرس (ناشی از افزایش اسید اوریک خون) می شود. گیلاس از جمله میوه‌هایی است که می‌تواند از بروز سرطان، بیماری قلبی و دیابت پیشگیری نماید.

816171 215 - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

میوه‌ها و سبزیجات رنگی: ۴- انگور:

آنتوسیانین موجود در انگور می‌تواند سبب به وجود آمدن رنگ قرمز تا سیاه را در این میوه شود. آنتوسیانین و رزوراترول موجود در انگور به علت داشتن خاصیت آنتی‌اکسیدانی سلول‌های بدن را از آسیب‌هایی که می‌توانند سبب بروز بیماری‌ها شوند، حفظ می‌کنند.

15817 620 - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

میوه‌ها و سبزیجات رنگی: ۵- کلم قرمز:

کلم قرمز نیز حاوی آنتوسیانین می باشد و در کاهش خطر ابتلا به سرطان موثر است. هنگامی که کلم پخته می‌شود توانایی بدن برای استفاده از آنتوسیانین موجود در آن افزایش می‌یابد.

کلم  - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

میوه‌ها و سبزیجات رنگی: ۶- چغندر:

رنگ موجود در چغندر از آنتی‌اکسیدانی به نام بتالائین ایجاد می‌شود. این سبزی برای سلامت قلب و مغز مفید است.

635236461570850236 - میوه‌ها و سبزیجات رنگی ، خوشمزه‌های پرخاصیت

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رژیم غذایی اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید