میوه اوگلی که با نام های تانگلو جامائیکایی یا میوه یونیک نیز شناخته می شود، ترکیبی از پرتقال و گریپ فروت است.

این به دلیل تازگی و طعم شیرین و مرکباتی اش محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. مردم نیز آن را دوست دارند زیرا پوست کندن آن آسان است.

این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد میوه زشت بدانید، از جمله محتوای مواد مغذی، فواید، مضرات و نحوه خوردن آن را مرور می‌کند.

در پینترست به اشتراک بگذارید

میوه زشت چیست؟

میوه Ugli ترکیبی از پرتقال ماندارین و گریپ فروت است. به طور کلی به عنوان tangelo شناخته می شود، و این مقاله از هر دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می کند.

“UGLI” یک نام تجاری است که با کلمه “زشت” بازی می کند، زیرا میوه به خصوص اشتها آور به نظر نمی رسد. با این حال، نام میوه زشت به یکی از رایج ترین نام های این میوه تبدیل شده است.

این میوه اشکی شکل از گریپ فروت بزرگتر است و پوستی ضخیم، خشن و زرد متمایل به سبز دارد که به راحتی پوست آن جدا می شود. گوشت آن نارنجی است و – مانند سایر مرکبات – توسط ماده ای سفید و توری به نام مغز به بخش هایی تقسیم شده است.

میوه Ugli آبدار است و طعم آن اغلب شیرین و تند با نت های تلخی جزئی توصیف می شود.

خلاصه

میوه Ugli ترکیبی از پرتقال و گریپ فروت است. با گوشت نارنجی و پوست ضخیم و خشن شیرین و تند است.

تغذیه

میوه Ugli کالری کمی دارد اما منبعی عالی از مواد مغذی است. نصف یک میوه زشت (حدود ۱۰۰ گرم) فراهم می کند (۱):

  • کالری: ۴۷
  • چربی: ۰ گرم
  • پروتئین: ۱ گرم
  • کربوهیدرات ها: ۱۲ گرم
  • فیبر: ۲ گرم
  • ویتامین سی: ۹۰٪ از ارزش روزانه (DV)
  • فولات: ۸ درصد از DV
  • کلسیم: ۴ درصد از DV
  • پتاسیم: ۴ درصد از DV

همانطور که می بینید، میوه زشت در هر وعده ۱۰۰ گرمی تنها ۴۷ کالری دارد. بیشتر این کالری ها از کربوهیدرات ها به شکل قندهای طبیعی می آیند. علاوه بر این، همان وعده حاوی تقریباً یک روز ویتامین C (۱).

ویتامین C نقش های بسیار مهمی در سلامت شما ایفا می کند، اما به دلیل نقش آن به عنوان یک آنتی اکسیدان و تقویت کننده سیستم ایمنی بسیار مهم است.۲، ۳).

میوه Ugli همچنین حاوی چندین ویتامین و مواد معدنی دیگر و همچنین ترکیبات گیاهی به نام فنل است که فواید زیادی برای سلامتی دارند.۴).

خلاصه

نصف یک میوه زشت (حدود ۱۰۰ گرم) حاوی ۴۷ کالری است که بیشتر از قندهای طبیعی به دست می آید. همچنین حاوی تقریباً یک روز ویتامین C و همچنین چندین ویتامین و مواد معدنی دیگر است.

فواید

میوه Ugli دارای چندین فواید برای سلامتی است.

به عنوان عضوی از خانواده مرکبات، سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی است که تصور می شود اثرات مفیدی بر سلامتی شما دارد.

سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی

نیمی از یک میوه زشت (حدود ۱۰۰ گرم) حاوی تقریباً یک روز ویتامین C، همراه با چندین ویتامین و مواد معدنی دیگر است.

ویتامین C که به نام اسید اسکوربیک نیز شناخته می شود، یک آنتی اکسیدان قوی است. این می تواند به جلوگیری از آسیب ناشی از سطوح بالای رادیکال های آزاد کمک کند، که می تواند منجر به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع ۲، بیماری قلبی یا سرطان شود.۳، ۵).

این ویتامین همچنین نقش مهمی در بهبود زخم و توسعه کلاژن ایفا می کند، پروتئینی در بدن شما که جزء کلیدی پوست، ماهیچه و بافت همبند است.۶).

علاوه بر این، میوه زشت حاوی فولات، کلسیم و پتاسیم است – مواد مغذی حیاتی که نقش مهمی در متابولیسم، کنترل عضلات، و سلامت استخوان و قلب دارند.۷، ۸، ۹).

ممکن است به کاهش وزن کمک کند

میوه Ugli بسیار کم کالری است و نیمی از یک میوه (حدود ۱۰۰ گرم) فقط حاوی ۴۷ کالری است.

این باعث می شود که میوه زشت یک میان وعده کم کالری عالی برای کسانی که در تلاش برای کاهش وزن هستند. ممکن است به شما کمک کند کالری کمتری نسبت به سوزاندن مصرف کنید، که این تنها راه اثبات شده برای کاهش وزن است (۱۰، ۱۱).

خوردن میوه های کامل مانند میوه زشت یا سایر مرکبات نیز با کاهش خطر اضافه وزن یا چاقی همراه است.۱۲).

یک مطالعه روی بیش از ۱۰۰۰ نفر نشان داد که کسانی که وعده های بیشتری از میوه ها و سبزیجات می خورند در مقایسه با کسانی که وعده های کمتری مصرف می کنند، در کاهش وزن و حفظ وزن موفق تر هستند.۱۳).

علاوه بر این، میوه زشت حاوی فیبر است که ممکن است به شما کمک کند برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید.۱۴).

پتانسیل آنتی اکسیدانی و ضد التهابی

میوه های Ugli سرشار از ترکیباتی به نام فلاونوئیدها هستند که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارند.۱۵، ۱۶).

تصور می شود که یک فلاونوئید تانجلو به نام نارینژنین یک آنتی اکسیدان قوی است. در یک مطالعه روی موش، آسیب کبدی ناشی از رادیکال‌های آزاد را کاهش داد.۱۶).

نارینژنین همچنین دارای اثرات ضد التهابی قوی است و ممکن است به کاهش سطح نشانگرهای التهابی مانند اینترلوکین-۶ (IL-6) در خون شما کمک کند.۱۷).

این مهم است، زیرا التهاب مزمن با چندین بیماری از جمله دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی مرتبط است.۱۸، ۱۹، ۲۰).

با این حال، بیشتر این تحقیقات در لوله های آزمایش و حیوانات انجام شده است. قبل از اینکه بتوان نتیجه گیری قطعی در مورد پتانسیل آنتی اکسیدانی و ضد التهابی میوه زشت به دست آورد، تحقیقات بیشتری در انسان مورد نیاز است.

خلاصه

میوه Ugli کالری کمی دارد و حاوی فیبر و انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. همچنین دارای آنتی اکسیدان های ضد التهابی قوی است.

جنبه های منفی

گریپ فروت حاوی ترکیبات قدرتمندی به نام فورانوکومارین است که ممکن است با چندین دارو تداخل داشته باشد.۲۱).

بنابراین، افرادی که از برخی داروها، از جمله داروهای قلبی و اضطراب استفاده می کنند، باید از گریپ فروت و آب گریپ فروت اجتناب کنند.

با توجه به اینکه میوه زشت ترکیبی بین گریپ فروت و پرتقال است، این نگرانی وجود دارد که حاوی فورانوکومارین نیز باشد.

با این حال، برند UGLI ادعا می کند که میوه های آنها حاوی فورانوکومارین نیستند و بنابراین برای افرادی که از این داروها استفاده می کنند بی خطر هستند.

علاوه بر این، یک مطالعه بر روی ۱۳ گونه مختلف تانگلو نشان داد که تنها یک رقم حاوی فورانوکومارین است. علاوه بر این، مقدار آن به اندازه ای کم بود که با داروها تداخل نداشته باشد (۲۲).

با این حال، اگر در مورد احتمال تداخل دارویی نگران هستید، باید قبل از خوردن میوه زشت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

خلاصه

برخلاف گریپ فروت، بیشتر تانگلوها حاوی فورانوکومارین نیستند، بنابراین افرادی که داروهایی مصرف می کنند که ممکن است با این ترکیبات قدرتمند تداخل داشته باشند، می توانند آن را مصرف کنند. اگر نگرانی دارید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

چگونه آن را بخوریم

میوه Ugli به راحتی قابل خوردن است.

پوست آن را می توان مشابه سایر مرکبات مانند پرتقال جدا کرد. در واقع، از آنجایی که پوست آن ضخیم است و خیلی شل به هم چسبیده است، ممکن است حتی راحت تر از پوست مرکبات دیگر کنده شود.

هنگامی که پوست آن جدا شد، می‌توانید میوه‌های زشت را به قسمت‌هایی تقسیم کنید – درست مانند پرتقال. اگرچه این میوه دانه های کمتری نسبت به پرتقال و گریپ فروت دارد، قبل از خوردن آن را حذف کنید.

اگر ترجیح می دهید، می توانید یک میوه زشت پوست کنده را نیز از وسط نصف کنید و با قاشق میل کنید، به همان صورتی که گریپ فروت می خورید.

میوه Ugli را می توان به تنهایی به عنوان میان وعده یا دسر میل کرد. از طرف دیگر، می‌توانید از آن به عنوان افزودنی شیرین و مرکباتی در دستور العمل‌های دیگر مانند سالاد، سالاد میوه یا سرخ‌کرده استفاده کنید.

در هر دستور پختی که نیاز به قسمت های پرتقال یا نارنگی دارد، می توانید به جای آن از قسمت های میوه زشت استفاده کنید.

خلاصه

میوه Ugli به راحتی پوست می گیرد و مانند سایر مرکبات می توان آن را به چند قسمت تقسیم کرد. این می تواند جایگزین پرتقال یا نارنگی در اکثر دستور العمل ها شود.

خط پایین

میوه Ugli که به آن تانجلو نیز می گویند، تلاقی بین پرتقال و گریپ فروت است.

سرشار از ویتامین C و سایر مواد مغذی، کم کالری و حاوی آنتی اکسیدان های ضد التهابی قوی به نام فلاونوئیدها است.

بیشتر تانگلوها فاقد فورانوکومارین هستند، به این معنی که ممکن است برای کسانی که از داروهای خاصی استفاده می کنند بی خطر باشند.

میوه Ugli یک راه خوشمزه برای لذت بردن از مزایای فراوان مرکبات است.