نکات تغذیه ای خواندنی که به بهبود تغذیه سالم کمک می کند

bigstock Caprese Caprese salad Italia 94670426 compressor - نکات تغذیه ای خواندنی که به بهبود تغذیه سالم کمک می کند

نکات تغذیه ای خواندنی که به بهبود تغذیه سالم کمک می کند

متخصصان علم تغذیه همواره بر اهمیت تغذیه مناسب و رژیم سالم تاکید کرده اند اما از آن جا که تنوع مواد غذایی بسیار زیاد است؛ همواره سوالات بسیاری درباره نحوه غذا خوردن و تاثیر ترکیب مواد غذایی مطرح می شود که در این مطلب به بررسی نکاتی در این زمینه می پردازیم.

مصرف همزمان شیر وماهی:

برخی معتقدند مصرف همزمان شیر و ماهی سبب ظاهر شدن لکه های پوستی می شود اما هیچ دلیل علمی آنرا ثابت نکرده است. فرمول های غذایی بسیاری وجود دارد که در آن از ترکیب ماهی و شیر استفاده شده و هیچ مشکلی هم به وجود نیامده است.

مطلب مرتبط: نکاتی ساده برای خوردن غذای سالم و رژیمی در رستوران

مصرف آب هنگام غذا خوردن:

اگر چه مصرف آب سبب احساس سیری می شود، اما به روند گوارش و هضم غذا آسیب نمی رساند. مگر این که به مقدار زیاد و با اختلاف دمای بسیار نسبت به مواد غذایی مصرف شود.

5159 - نکات تغذیه ای خواندنی که به بهبود تغذیه سالم کمک می کند

آیا پس از صرف غذا می توان میوه خورد؟

متخصصان معتقدند مصرف میوه بلافاصله پس از صرف غذا، ناراحتی گوارشی مانند نفخ و اسیدیته به وجود می آورد. بعلاوه میوه مانع هضم بعضی از مواد مغذی می شود. بنابراین بهتر است مصرف میوه را به یک ساعت پس از صرف غذای سنگین موکول کنید.

آیا شام خوردن باعث چاقی می شود؟

به گفته متخصصان، این که چه زمانی شام می خورید باعث چاقی نمی شود بلکه این که چه می خورید و چند کالری مصرف می کنید سبب چاقی می شود. اما باید به این نکته توجه داشت که دیر خوردن شام یک عادت ناسالم است و سبب اختلال در روند خواب می شود.

آیا می توان بلافاصله پس از غذا خوردن شنا کرد؟

مردم بر این باورند که هنگام هضم غذا، خون در معده جریان پیدا می کند و جریان خون در عضلات کاهش می یابد و این امر سبب گرفتگی عضلات شده و احتمال غرق شدن فرد وجود دارد. اما متخصصان می گویند، هر فعالیت شدید دیگر هم بلافاصله پس از صرف غذا به استفراغ و گرفتگی عضلات منجر می شود.

آیا مصرف شکلات کاکائویی سبب بروز آکنه می شود؟

این باور به قدری شایع است که والدین و نوجوانان آن را قبول کرده اند اما هیچ دلیل علمی آن را ثابت نکرده است. در بسیاری از موارد مصرف غذاهای مختلف، دلیل بروز جوش یا آکنه می باشد و شاید یکی از مواد حساسیت زا شکلات کاکائویی باشد.

31158271611092322311611581325352176109215172 - نکات تغذیه ای خواندنی که به بهبود تغذیه سالم کمک می کند

آیا مصرف شیر و زعفران روی رنگ پوست کودک تاثیر می گذارد؟

رنگ پوست نوزاد به وراثت ارتباط دارد و مصرف متعادل این مواد تأثیری در رنگ پوست ندارد.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رژیم اینترنتی دکتر خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید