نکات مهم درباره نحوه تزریق مزوتراپی مو


روش‌های مختلفی برای ترمیم مو و کاستن دغدغه‌های مردم در حوزه زیبایی برای موها وجود دارد. اما یکی از دغدغه‌های قبل از ترمیم مو چگونگی جلوگیری از ریزش مو و یا حتی کاهش میزان ریزش موهاست. یکی از دلایل اصلی ریزش مو در مردان و خانم‌ها کاهش سطح ویتامینی و کمبود جریان خون‌رسانی در لایه‌های زیرین پوست سر است. ما در این مقاله می‌خواهیم ضمن توضیح کوتاهی در خصوص این روش درمانی درباره نحوه درمان آن با هم گفتگو کنیم.

نحوه تزریق مزوتراپی مو

روش درمانی مزوتراپی یک شیوه مؤثر و جایگزین برای بهبود ریزش مو در خانم‌ها و آقایان است. شیوه عملکردی این روش بدین صورت است که از طریق تنظیم مقدار عوامل رشد، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شده‌اند. بدون تردید، تزریق مزوتراپی امروزه به‌عنوان یکی از سریع‌ترین راهکارها برای درمان ریزش مو از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمون دیهیدرو تستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته می‌شود. روشی که بدون نیاز به جراحی و بانک مو بهترین نتیجه را از طریق کارکردی غیرتهاجمی بر جای می‌گذارد.

اما سوالی که برای بسیاری از متقاضیان این روش درمانی مطرح است نحوه درمان و تزریق محلول به پوست سر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با استفاده از این روش، مواد مغذی به طور مستقیم به فولیکول‌های مو منتقل می‌شود. این روش به‌راحتی، با اطمینان از تغذیه مناسب سلول‌های مو برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود. تزریق را می‌توان به‌صورت دستی یا با کمک دستگاه‌های مخصوص انجام داد. استفاده از این دستگاه‌های مخصوص برای توزیع مساوی دارو به هر نقطه از سر، نتایج بهتری می‌دهد. سوزن‌های ۴-۲ میلی‌متر در تزریق استفاده می‌شود. با استفاده از این روش، تمام مواد مغذی موردنیاز سلول‌های مو به‌راحتی به پوست سر خواهند رسید.

این روش به جراحی نیازی ندارد. تزریق مزوتراپی مو همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم به دو صورت دستی و به کمک دستگاه قابل انجام است که درمان با استفاده از دستگاه بدین صورت است که مخلوط آماده شده توسط انژکتور کوچک با سوزن مزوتراپی استریل به لایه میانی پوست تزریق می‌شود. مزوتراپی کنترل شده توسط دستگاه مخصوص می‌تواند به‌راحتی و به طور مساوی به کل پوست سر اعمال شود. دوز دارو تزریق شده را می‌توان در صفحه کامپیوتر نیز به‌صورت دیجیتال کنترل کرد.

مکانیسم عملکرد مزوتراپی مو به چه صورت است

شاید در مقالات خوانده و یا از دوستان خود شنیده باشید که درمان مزوتراپی به دو صورت مکانیکی و شیمیایی نیز امکان‌پذیر است. در روش شیمیایی مواد مغذی و ترکیباتی که در بالا بیشتر درباره آنها صحبت کردیم پس از تزریق سبب تحریک پوست و ریشه مو می‌شود. این تحریک بدین معنی است که اگر گردش خون ضعیف باشد، از یک ماده گشاد کنند عروق (مثل کومارین) استفاده می‌گردد؛ در صورت وجود التهاب بیش از حد، از یک داروی ضدالتهاب (مثل سیلیکون ارگانیک) استفاده می‌شود.

کیفیت ماده مورداستفاده و تأثیر ترکیب آن در درمان موردنظر، از مهم‌ترین موارد در این روش هستند. نکته جالب این است که می‌توان ترکیب آمینواسیدها، مواد معدنی، ویتامین‌ها، کو آنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک تزریق شده را کاملاً مطابق با نیازها و ترجیحات بیمار اصلاح کرد. اما در روش مکانیکی مزوتراپی نیز روش درمانی بدین شکل صورت می‌پذیرد که به‌وسیله سوزن‌هایی مخصوص، سوراخ‌هایی در زیرپوست ایجاد می‌شود که سبب تحریک کلاژن و الاستین ها می‌گردد که نتیجه آن تولید مجدد این دو عنصر اساسی در پوست است.

انتظارات ما بعد از تزریق مزوتراپی مو چیست

همه ما در قبال انتخاب و هزینه‌ای که برای درمان خود انجام می‌دهیم، انتظاراتی را نیز داریم که گاهی به‌درستی و گاهی فراتر از نحوه عملکردی آن روش درمانی است. اما ما در این بخش قصد داریم انتظاراتی که باید از روش درمانی مزوتراپی مو داشته باشید را بیان کنیم. تزریق مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی کمکی برای آلو پسی آره آتا است.

در این صورت، کورتون، به روش مزوتراپی، در محل موردنظر تزریق می‌شود. انتظار می‌رود موهای آسیب‌دیده با این روش به‌سرعت درمان شوند و هم چنین از پیری زودرس موها نیز جلوگیری شود. همان‌طور که در بخش مختلف بیان کردیم شیوه مزوتراپی مو یک روش کاملاً بی‌خطر است که از محبوبیت بالایی در سراسر جهان نیز برخوردار است. این شیوه درمانی علاوه بر نکاتی که در متن بالا ذکر کردیم سبب تحریک رشد موها گشته و مشکلات پوست سر از قبیل چربی زیاد و شوره را نیز درمان می‌کند.

یک نکته مهم درباره مزوتراپی مو

روش درمانی با تزریق مزوتراپی مو برای افرادی که دارای ریزش موهای ارثی هستند نتیجه‌بخش نخواهد بود و این افراد بایستی از روش درمانی کاشت مو جهت درمان خود استفاده کنند.