هایا کارت قطر، مجوز جام جهانی ۲۰۲۲ + اطلاعات ضروری 


جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر برگزار می شود و فرصتی بسیار مناسب برای ایرانی ها فراهم کرده است تا بتوانند با یک قایق موتوری خودشان را برای تماشای این مسابقات به ورزشگاه برسانند.
برای ورود به قطر نیاز به پاسپورت ، ویزا ، هایا کارت ، بلیط ، پول و مدارک بین المللی مختلف دارید ولی مهم ترین این مدارک ، هَیّا کارت یا هایا کارت قطر (hayya card ) است.
برای دیدن مسابقات جام جهانی قطر نیاز به ویزا ، گواهی احتراز غربالگری سلامت و هَیّا کارت قطر دارید.

برای گرفتن کد احتراز باید مدارک واکسیناسیون خودتان را در سامانه غربالگری سلامت کشور قطر ثبت کنید.
از تاریخ ۱ – ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲ یا ۱۰ آبان تا ۲ دی ۱۴۰۱ مرزهای کشور قطر به روی تمام مسافران بسته است و فقط دارندگان هایا کارت میتوانند به این کشور سفر کنند.
در حال حاضر برای ورود به قطر محدودیت های کرونایی ، ارائه کارت واکسن تا تست منفی پی سی آر وجود ندارد.

هایا کارت قطر چیست؟

هایا کارت یکی از گواهی های مهم کشور قطر است که با دریافت آن میتوانید از خدمات رایگان زیادی استفاده کنید و برخی از خدمات برایتان نیم بها محاسبه خواهد شد.با داشتن هایا کارت دیگر نیازی به اخذ ویزای قطر ندارید.هایا کارت به صورت دیجیتالی صادر می شود ومجوزی همه کاره برای تماشاچیان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر محسوب می شود.
هایا کارت بک کارت مشخصات طرفداری یا فن آی دی Fan ID است که توسط اداره گذرنامه قطر صادر می شود و با داشتن این کارت دیگر نیازی به همراه داشتن ویزا یا ثبت نام در سامانه احتزار نخواهید داشت.

با داشتن هایا کارت میتوانید در طول زمان مسابقات به راحتی از قطر خارج شده و دوباره به این کشور برگردید.
این کارت به صورت فیزیکی و نرم افزاری صادر می شود و بعد از تایید دریافت کارت میتوانید با نصب اپلیکیشن Hayya در هر زمان و مکانی این کارت را همراه خود داشته باشید.
بعد از خرید بلیط بازیهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برای حضور در این رویداد باید حتما هایا کارت داشته باشید بنابراین قبل از سفر به قطر باید برای دریافت آن اقدام نمایید.

روش دریافت هایا کارت

برای دریافت هایا کارت از ماه فوریه ۲۰۲۲ به بعد میتوانید در سایت فیفا ثبت نام کنید تا بتوانید بلیط بازیهای جام جهانی را دریافت نمایید.بعد از ثبت نام طی قرعه کشی بلیط به شما تعلق می گیرد.
در قدم بعدی در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۲۲ باید برای ثبت نام هایا کارت اقدام نمایید.

برای ثبت نام هایا کارت به شماره بلیطی که فیفا برایتان صادر کرده نیاز دارید.
البته برای ورود به قطر باید رزرو محل اقامت شما تایید شده باشد و آدرس محل اقامت را در سایت هایا کارت ثبت کنید و با در دست داشتن هایا کارت ، بلیط طلایی برای ورود به قطر و تماشای بازیهای جام جهانی را خواهید داشت.

هایا کارت به عنوان جایگزین ویزای قطر برای افرادی صادر می شود که بلیط مسابقات فوتبال را خریداری کرده باشند ولی دیگر مسافران تور قطر در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳ حتی اگر تمایلی به تماشای مسابقات جام جهانی نداشته باشند برای ورود و خروج از قطر باید هایا کارت تهیه کنند.

حتماً بخوانید:

در حال حاضر امکان میزبانی از خانواده در قطر وجود دارد بنابراین میزبان ساکن قطر میتواند جزئیات اقامتگاه خود را در پورتال Hayya card ثبت کرده و برای دعوت ۱۰ نفر در اقامتگاه خود اقدام نماید.
دارندگان بلیط جام جهانی ۲۰۲۲ هنگام ثبت نام هیا کارت میتوانند ۳ نفر همراه با خود به قطر ببرند و با وارد کردن شماره پاسپورت افراد متقاضی در اکانت هیا کارت خود مجوز اقامت این افراد را بگیرند. بعد از ثبت نام یک کد به دارنده هیا کارت ارسال می شود که همراهانش برای ورود به قطر باید این کدها را در سایت رسمی هیا کارت ثبت نمایند.

هزینه هایا کارت

هایا کارت کاملا رایگان است و برای دریافتش فقط نیاز به بلیط مسابقه دارید ولی برای همراهان که میتوانند حداکثر ۳ نفر باشند مبلغ ۵۰۰ ریال قطر برای هر نفر است.
با این کارت میتوانید همراه تماشاچیان بین المللی به استادیوم وارد شوید و در طول روزهای مسابقات بدون محدودیت از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

کاربرد هایا کارت

مجوز ورود به استادیوم در صورت داشتن بلیط معتبر مسابقات
مجوز ورود به قطر در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲
استفاده رایگان از وسایل نقلیه عمومی در روزهای برگزاری مسابقات

آموزش دریافت هایا کارت قطر

برای دریافت هیا کارت قطر باید مرحل زیر را طی کنید :
بلیط مسابقات فوتبال جام جهانی را خریداری کنید.
به وب سایت Qatar2022 مراجعه نموده و یک حساب کاربری ایجاد نمایید.
در قسمت بالای صفحه روی گزینه Apply for Hayya کلیک کنید.
اصلاعات شخصی و شماره بلیط های خریداری شده را وارد کنید.
هیا کارت بلافاصله بعد از تایید از طریق برنامه Hayya یا اپلیکیشن Hayya روی موبایل در دسترس خواهد بود.