هنگام غذا خوردن، با ماسک خود چه کنیم؟

4459100 - هنگام غذا خوردن، با ماسک خود چه کنیم؟

هنگام غذا خوردن، با ماسک خود چه کنیم؟

وقتی نوبت به کنترل ویروس کرونا می رسد، کافه ها و رستوران ها یک چالش منحصر به فرد دارند. حتی اگر بتوان فاصله اجتماعی را رعایت کرد، اما مشتریان هنوز هم مجبور هستند ماسک خود را برای خوردن یا آشامیدن پایین بیاورند.

این مسئله تا حدودی با جابجایی غذاخوری در فضای باز برای کاهش خطر حل شده است، اما با نزدیک شدن به فصل زمستان و بازگشت غذاخوری ها به داخل سالن، بهترین راه برای احتیاط اداره رستوران ها، به یک بحث داغ تبدیل شده است.

زدن ماسک در بیشتر مواقع که پشت میز هستید، کار چندان سختی نیست. چرا که حرکت کافی افراد که معمولاً در فاصله مناسب هستند وجود دارد و برای همین شما باید ماسک بزنید. اما به هنگام حضور در رستوران باید ماسک را به گردن خود بیندازیم، تا بتوانیم غذا بخوریم یا بنوشیم، و سپس هنگامی که منتظر پیشخدمت هستیم می توانیم آن را دوباره به صورت بزنیم.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند هر بار که ماسک خود را لمس می کنید، دستان خود را بشویید، به خصوص اگر پارچه بیرونی را لمس کنید.

هرچقدر که عجیب، ناخوشایند و دشوار به نظر برسد، متخصصان می گویند استفاده از ماسک صورت در بین دوره ها حتی در مکانهایی که هنگام نشستن نیازی به پوشش صورت نیست، بسیار توصیه می شود.

طبق گفته وزارت بهداشت و بهداشت روانی شهر نیویورک، هنگام نشستن پشت میزغذاخوری ها و رستوران به پوشش صورت نیازی نیست، اما پوشش صورت پشت میز بهترین راه برای کاهش خطر انتقال کرونا ویروس است.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید