هواداران تیم ژاپن در آستانه بازی با آلمان در جام جهانی قطر!


سامورایی‌ها برای هفتمین بار پیاپی جواز حضور در جام جهانی را به دست آوردند. فوتبال در ژاپن در سال ۱۹۹۱ با جی لیگ محبوب شد. با این حال تا سال ۱۹۹۳ لیگ حرفه‌ای شروع نشد. سامورایی‌ها بر پایه فوتبال منظم، منسجم و سریع در جام جهانی حاضر خواهند بود. این تیم در آسیا یک قدرت محسوب می‌شود و توانسته در سال‌های ۱۹۹۲، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ قهرمان جام ملت‌ها شود.

ژاپن شاید در رنکینگ فیفا، فوتبال نخست آسیا را نداشته باشد اما با ثبات‌ترین تیم ۲۰ سال اخیر قاره آسیاست که در هر تورنمنتی بهترین نمایش را بین تیم‌های آسیایی دارد. این تیم با چهار قهرمانی در جام ملت‌های آسیا و هفت صعود پی در پی به جام جهانی بهترین تیم آسیاست.

سامورایی‌ها در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری در فوتبال داشته‌اند و در آستانه جدا شدن از سطح فنی فوتبال قاره کهن هستند و در بازی‌های تدارکاتی با تیم‌هایی مانند آرژانتین و برزیل دیدار می‌کنند و خبری از شکست‌های تحقیرآمیز نیست.

آن‌ها در جام جهانی ۲۰۱۴ مطابق انتظارات عمل نکردند و نتوانستند مانند سال ۲۰۱۰ به دور بعد صعود کنند اما در سال ۲۰۱۸ بار دیگر موفق به صعود از گروه خود شدند و حتی در یک هشتم نهایی از بلژیک با دو گل پیش افتادند و در آستانه رسیدن به جمع هشت تیم برتر بودند ولی در نهایت شکست خوردند و حذف شدند. در واقع ژاپن تنها تیم آسیایی بود که در دوره قبل از گروه خود صعود کرد.

اولین بازی از گروه E رقابت‌های جام جهانی امروز میان آلمان و ژاپن برگزار می‌شود. این بازی از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران و در ورزشگاه الخلیفه برگزار می‌شود. این بازی از شبکه ۳ صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به صورت زنده پخش می‌شود.

آلمانی‌ها که جام جهانی قبلی را به راحتی و با نتایج ضعیف از دست دادند در این جام جهانی به دنبال جبران هستند. آن‌ها در این مسیر مربی تیم ملی کشورشان را هم تغییر داده‌اند تا دوران طولانی حضور یوآخیم لوو روی نیمکت این تیم به پایان برسد.

با این حال از آنجایی آلمانی‌ها جام جهانی قبلی را در همگروهی با یک تیم آسیایی از دست دادند با دقت بیشتری وارد زمین رقابت‌های قطر می‌شوند. آن‌ها هنوز فراموش نکرده‌اند که کره جنوبی چهار سال پیش علیرغم حذف از مرحله گروهی چگونه آن‌ها را با شکست به آلمان باز گرداند.