پروتئین موجود در شیر و بهبود اشتها در بیماران مبتلا به سرطان

depression causes loss appetite - پروتئین موجود در شیر و بهبود اشتها در بیماران مبتلا به سرطان

پروتئین موجود در شیر و بهبود اشتها در بیماران مبتلا به سرطان

شیمی درمانی و دیگر روش‌هایی که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند سبب اختلال در حس چشایی و بویایی (TSA) گردند. به مرور زمان اختلال در حس چشایی و بویایی می‌تواند سبب کاهش اشتها شود. تاکنون علت بروز TSA به خوبی مشخص نشده است. اما علائم آن اغلب توسط بسیاری از بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار دارند به صورت احساس طعم فلز در دهان گزارش می‌شود. این مشکل ممکن است ساعت‌ها، هفته‌ها و حتی ماه‌ها بعد از پایان دوره درمان ادامه داشته باشد.

مطلب مرتبط: فاکتور های خطر ابتلا به سرطان ؛ سرطان های فامیلی و توارثی

به طور کلی، بیماران مبتلا به سرطان از کاهش اشتها، کاهش وزن و افسردگی رنج می‌برند. تمام این عوامل می‌تواند بر روند بهبودی آن‌ها اثر بگذارد. اگرچه TSA بسیار شایع بوده و به طور مکرر توسط بیماران مبتلا به سرطان گزارش می‌شود، اما هیچ درمان قطعی برای پیشگیری یا رفع آن پیدا نشده است. در مطالعه‌ای جدید که اخیراً منتشر شده گروهی از محققان از لاکتوفرین برای درمان TSA استفاده کردند. لاکتوفرین پروتئینی است که در بزاق و شیر وجود دارد.

n83046381 72569295 - پروتئین موجود در شیر و بهبود اشتها در بیماران مبتلا به سرطان

نتایج تحقیق مذکور نشان می‌دهد که دریافت روزانه مکمل لاکتوفرین می‌تواند به کاهش TSA در بسیاری از بیماران کمک کند. این امر، به خصوص در زمانی که تغذیه در بهبودی بیماران نقش اصلی را دارد، سبب افزایش توانایی آن‌ها برای غذا خوردن می‌شود.
نتایج به دست آمده از این تحقیق می‌تواند به بیماران مبتلا به سرطان کمک کند که طعم غذاها را درک کرده و در دوره حیاتی بهبود از تغذیه مناسب‌تری برخوردار شوند. مکمل‌ لاکتوفرین سبب افزایش پروتئین‌های ایمنی بزاق و به سبب آن کاهش استرس اکسیداتیو و عوارض جانبی ایجاد شده می شود. همچنین عفونت‌های دهانی ممکن است کاهش یابد. این نتایج می‌تواند به میلیون‌ها بیماری که به خاطر ابتلا به سرطان تحت درمان هستند، کمک کند.

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی

دیدگاهتان را بنویسید