چند راه ساده برای کاهش وزن و لاغری

برای کاهش وزن خود آمادهاید که عادت خود را کنار بگذارید ؟

چند راه ساده برای کاهش وزن و لاغری

چند راه ساده برای کاهش وزن و لاغری

با خودتان صادق باشید و در صورتی که نزد پزشک رفتید به او بیماری خود را بگویید . قبل از شروع غذا خوردن،یک لیوان آب بخورید.

غذا خوردن را همزمان با فعالیتهای تفریحی دیگر مثل تماشای تلویزیون یا کتاب خواندن انجام ندهید.مقدار محدودی پول برای خرید مواد غذایی با خود ببرید تا جلوی خریدهای اضافه را بگیرید.

بسیاری از خوردن ها ناشی از گرسنگی نیست و خورد های احساسی هستند برای اینکه روشن تر شود این گونه توضیح می دهیم که :

بین “گرسنگی احساسی” و “گرسنگی واقعی” فرق قائل شوید.بسیاری از افراد در مواقع استرس،تنهایی،احساس گناه ، ناراحتی یا خوشحالی و … به خوردن پناه میبرند. باید بیاموزید که بر این حالات به روشهای دیگر غلبه کنید مثل صحبت با دیگران،نوشیدن یک لیوان آب سرد،تماس تلفنی با یک دوست و.. هرچه می خورید را بنویسید و حسابش را داشته باشید .

غذا را در بشقاب گود یا بشقاب بزرگ نکشید.ترجیحا در یک پیشدستی کوچک غذا بخورید هر موقع گرسنه شدید، ۱۰دقیقه دیگر صبر کنید و به خود بگویید غذا می‌خوری ولی تا ۱۰ دقیقه دیگر باید صبر کنی.

چند راه ساده برای کاهش وزن و لاغری

چای سبز بنوشید

یکی دیگر از خاصیت های چای سبز خاصیت آرامش بخشی آن است که به پیشگیری از پرخوری های عصبی که منجر به اضافه وزن و در نهایت چاقی می شود، کمک می کند. افراد زیادی وجود دارند که به محض دریافت فشار عصبی، استرس یا تنش های ناشی از کار روزانه مشغول به خوردن می شوند و به ریزه خواری روی می آورند که این مسئله به مرور به عادت آنها تبدیل می شود.

فرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می کنند. در حقیقت چای سبز به دلیل داشتن ماده ای به نام «پلی فنول» می تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی موجود در سلول های چربی را افزایش دهد و تاثیر قابل ملاحظه ای بر روند چاقی افراد داشته باشد. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه ای که دریافت می کنند نیز تجدید نظر کنند.

اگر برای افزایش سوخت و ساز بدن قصد دارید چای سبز را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، باید توجه داشته باشید نوشیدن 3 تا 4 لیوان چای سبز در طول روز می تواند به این موضوع کمک کند. این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می تواند میزان کالری سوزی در بدن را افزایش دهد، ایده اشتباهی است، زیرا با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو می شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت های بدن مواجه می شود.

برای لاغر شدن برنامه ای تدوین کنید که سبب ناامیدی در شما نشود و بتوانید اجرایش کنید .اگر قبلا به رستوران می رفتید دیگر این کار را نکنید و سعی کنید به فست فود نروید .

دیدگاهتان را بنویسید