چگونه سلامت شخصی خود را در طول ثبت نام آزاد ارزیابی کنید


ثبت نام باز زمانی است که می توانید در پوشش بیمه درمانی خود تغییراتی ایجاد کنید. منابع زیادی برای کمک به شما در دوره زمانی ثبت نام آزاد وجود دارد، و به یاد داشته باشید – تصمیماتی که اکنون می گیرید برای یک سال کامل برقرار خواهد بود (مگر اینکه یک رویداد زندگی واجد شرایط را تجربه کنید).

دکتر آن ماری جکسونیکی از بهترین راه ها برای تصمیم گیری آگاهانه، ارزیابی نیازهای مراقبت های بهداشتی شخصی شماست. بررسی وضعیت سلامتی خود و خانواده‌تان، پیش‌بینی تغییرات زندگی و درک سطح مراقبتی که ممکن است در سال آینده به آن نیاز داشته باشید، می‌تواند بینش مهمی را هنگام انتخاب پوشش بیمه درمانی ارائه دهد.

ما به آن ماری جکسون، MD، مدیر ارشد پزشکی گروه پزشکی دیگنیتی سلامت – دومینیکن مراجعه کردیم تا دیدگاه پزشک را در مورد نحوه رویکرد انتخاب طرح بیمه در طول دوره ثبت نام آزاد ارائه کنیم.

نکاتی که در هنگام ثبت نام آزاد باید در مورد آنها فکر کنید

سلامت خود را در سه سال گذشته تجزیه و تحلیل کنید
به گفته دکتر جکسون، این یک گام مهم در تصمیم گیری در مورد بیمه درمانی است. درک مسائل بهداشتی که شما و خانواده تان (وابستگان) با آنها سروکار داشته اید و خدماتی که در سه سال گذشته استفاده کرده اید، به شما کمک می کند تا پوشش مناسب را انتخاب کنید.

هنگام انتخاب پوشش، حتماً تشخیص‌ها، درمان‌های مربوط به مشکلات جدی سلامتی و هر گونه داروی مکرر را ارزیابی کنید. اگر بچه‌های کوچک دارید، ممکن است بخواهید مراقبت‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهید که شامل ایمن‌سازی و بازدیدهای معمول، و همچنین مراقبت‌های فوری و بازدیدهای اتاق اورژانس می‌شود.

دکتر جکسون می گوید: “طرح های HMO و PPO دارای مزایا و معایبی هستند.” “شما باید هر دو را به همراه نیازهای فردی خود بسنجید تا انتخاب کنید کدام برای شما و خانواده شما مناسب است.”

در طرح های HMO، پزشک مراقبت های اولیه بیمار اولین نقطه تماس برای هر مشکلی است. از آنجا، پزشک مراقبت های اولیه در مورد ارجاعات تصمیم می گیرد. دکتر جکسون می گوید یکی از مزایای داشتن پوشش HMO این است که بیشتر مراقبت های پیشگیرانه به طور کامل تحت پوشش قرار می گیرند.

اغلب، PPO ها با هزینه های بیشتر از HMO ها همراه هستند، از جمله هزینه های پرداخت بیشتر. معمولاً طیف وسیع تری از متخصصان با PPO در دسترس هستند و اغلب نیازی به ارجاع نیست.

دکتر جکسون می‌گوید: «به طور کلی، من به بیماران خود توصیه می‌کنم که سلامت خود و سلامت و مالی خانواده‌شان را ارزیابی کنند و در نظر بگیرند که آیا دسترسی به متخصصان خاصی مهم است یا خیر. به عنوان مثال، اگر فردی دارای یک بیماری مزمن مانند یک بیماری خودایمنی یا سرطان است، باید پرداخت های بیمه و فرانشیزها را ارزیابی کند تا ببیند کدام گزینه برای نیازهای او منطقی تر است.

نحوه انتخاب یک پزشک جدید مراقبت اولیه
به طور معمول، یک پزشک مراقبت های اولیه، یا به اختصار “PCP” مسئول نیازهای سلامت فردی شما است. PCP ها با شما همکاری می کنند تا مراقبت شما را هدایت کنند، شما را در جریان معاینات و غربالگری ها به روز نگه دارند، نتایج آزمایش را توضیح دهند، و به شما کمک کنند تا با متخصصان برای ارائه مراقبت های اضافی در صورت نیاز کار کنید.

  • در اینجا چند نکته و ملاحظات مفید برای انتخاب PCP جدید آورده شده است:
  • برای اطلاع از اینکه کدام گروه های پزشکی و پزشکان بیمه شما را می پذیرند، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید.
  • از افرادی که به آنها اعتماد دارید بخواهید توصیه کنند.
  • سلامت عمومی خود و هر مشکلی را که ممکن است بر اساس سابقه خانوادگی و/یا مرحله زندگی خود پیش بینی کنید، در نظر بگیرید.
  • یک معاینه بیمار جدید برای ملاقات با PCP های بالقوه برنامه ریزی کنید و از آنها سؤالاتی بپرسید تا فلسفه مراقبت از آنها را درک کنید.

درک “رویدادهای زندگی واجد شرایط”
“رویداد زندگی واجد شرایط” چیزی است که وضعیت واجد شرایط بودن را برای شما یا وابستگان شما تغییر می دهد. متداول‌ترین آنها تولد، ازدواج و فوت است، اما می‌تواند شامل فرزندخواندگی، جدایی قانونی، طلاق یا تغییر شغل افراد تحت تکفل باشد که بر پوشش بیمه‌ای آنها تأثیر می‌گذارد. در حالی که برنامه ریزی برای برخی دشوار است، برخی دیگر ممکن است بتوانید پیش بینی کنید. اگر یکی از این رویدادها را تجربه کرده اید یا خواهید داشت، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید تا پوشش خود را در زمان مناسب به روز کنید.

دکتر جکسون می‌گوید: «کارشناس منابع انسانی در شرکت شما می‌تواند فهرست دقیقی از آنچه که یک رویداد حیاتی واجد شرایط است و نحوه ارائه مستندات آن را ارائه دهد. پرداختن به این رویدادها به طور فعال مهم است، زیرا می‌توانند افراد خاصی را شامل شوند یا از تحت پوشش قرار دادن آنها محروم کنند، حتی اگر در زمانی متفاوت از دوره ثبت نام آزاد اتفاق بیفتد.

آیا ترجیح من برای ویزیت های مجازی یا حضوری پزشک بر پوشش من تأثیر می گذارد؟
تصمیم گیری بین HMO یا PPO نباید بر دسترسی شما به پزشکان از طریق بازدیدهای مجازی تأثیر بگذارد. بسیاری از ویزیت های پزشکان برای انجام این روش مناسب است.

دکتر جکسون می‌گوید: «ویزیت‌های مجازی دسترسی به مراقبت را بهبود می‌بخشد و به افراد اجازه می‌دهد با پزشک خود در جایی که هستند ملاقات کنند – بدون اینکه وقت خود را از کار صرف کنند یا به مطب سفر کنند. “آنها اینجا هستند که بمانند!”

چه زمانی باید به منابع زیر با سؤالات نزدیک شد

  • کارفرمای شما می تواند به شما بگوید که آنها چه چیزی را ارائه می دهند و آیا هزینه ها به طور کامل پوشش داده شده است یا از شما انتظار می رود برای نوع خاصی از پوشش مبلغ اضافی بپردازید. آنها همچنین می توانند به شما بگویند که دوره ثبت نام آزاد آنها چه زمانی است و به شما امکان می دهد پوشش خود را به روز کنید.
  • نمایندگان طرح بیمه می تواند به شما در مقایسه ویژگی های طرح کمک کند تا تصمیم بگیرید کدامیک با نیازهای شما مناسب تر است.
  • پزشک فعلی شما بهترین منبع برای کمک به شما در درک نیازهای مراقبت بهداشتی خانواده است. آنها همچنین ممکن است در مورد شبکه ارجاع و اینکه چه کسانی ممکن است شامل یا مستثنی شوند، بدانند. دکتر جکسون می‌افزاید: «ارائه‌دهنده شما همیشه جزئیات مربوط به هزینه‌ها، بازپرداخت، یا اینکه آیا برخی داروها یا خدمات تحت پوشش بیمه هستند یا خیر، نمی‌داند، اما آنها همچنان منبعی عالی در طول ثبت نام آزاد هستند».
  • ارائه دهنده بیمه شما خود بهترین منبع برای تأیید مواردی است که تحت پوشش قرار می‌گیرند، کدام ارائه‌دهنده‌ها در شبکه هستند و چه مبلغی را برای خدمات خاص پرداخت می‌کنید.

انتخاب یک طرح بیمه درمانی که گروه‌های پزشکی دیگنیتی سلامت را می‌پذیرد، به شما امکان می‌دهد از طریق صدها مکان به هزاران ارائه‌دهنده مراقبت‌های اولیه و تخصصی دسترسی داشته باشید. برای یافتن منابع مفیدتر Open Enrollment و اطمینان از انتخاب طرحی که Dignity Health را می‌پذیرد، از DignityHealth.org/OpenEnrollment دیدن کنید.

درباره ثبت نام باز بیشتر بدانید