کاترین هپبورن و چراغ های کریسمس


کلمات توسط بن دانگان

من فکر می کنم ممکن است چهارمین خانه در سمت چپ باشد، درست همانطور که به خانه می چرخید
محله ای که من در آن زندگی می کنم اما از یک چیز مطمئنم، این قطعا اولین خانه بود
که تزئینات کریسمس خود را از مارس، درست در زمانی که
همه گیری کرونا برای همه ما واقعی شد و ما را به ماندن در خانه محکوم کرد.

بسته بندی آب نبات هالووین هنوز در سراسر محله پر بود، اما این برای این خانواده اهمیتی نداشت. آن‌ها فوراً از یک تعطیلات به تعطیلات دیگر بدون جست‌وجو رفتند. طولی نکشید که تاج های کریسمس را در پنجره ها آویزان کردند، سیم کشی کردند و نورافکن ها را به زمین چسباندند و گوزن شمالی همیشه سبز را درست در کنار میرت های کرپ روشن به نمایش گذاشتند.

بگذریم، کریسمس به همسایگی من رسیده بود.

اگر یک چیز در مورد روحیه کریسمس وجود داشته باشد، می تواند رقابتی و مسری باشد. مثل یک اثر دومینو است. فقط یک همسایه لازم است تا آن را شروع کند.

طولی نکشید که سایر همسایه ها نیز از این کار پیروی کردند. چراغ های یخ شروع به بالا رفتن کردند. بادی ها شروع به شکل گرفتن کردند. پروژکتورهای نور کریسمس فعال شدند. اهالی سینمای هالمارک افتخار می کردند. تنها چیزی که کم بود برف بود.

چیزی که از دو خیابان شروع شد در نهایت به خیابان من رسید. همان موقع بود که البته نیمه بهترم به من گفتند که تزیینات کریسمس در خانه ما بالا می رود، البته دو هفته زودتر از حد معمول.

این کمی غافلگیر کننده بود، اما وقتی نوبت به کریسمس می رسد، خود تعطیلات هرگز غافلگیر کننده نیست. در همان زمان، در یک روز، هر سال می آید. اما بنا به دلایلی، سال ۲۰۲۰ کمی متفاوت است. من می دانم که مردم دوست دارند تعطیلات را در ماه نوامبر شروع کنند، اما امسال خیلی زود احساس شد.

و دلیل خوبی دارد. یک سال شده است. حدس می زنم همه ما در این فصل به دنبال کمی شادی بیشتر هستیم، شاید بیشتر از حد معمول.

بیایید صریح باشیم – سال عادی نبود. سال طولانی و تلاشی بود. ما خسته ایم و از آن گذشته ایم.

اما کریسمس یک راه منحصر به فرد برای درست کردن اوضاع در جهان دارد، حتی اگر فقط برای یک لحظه. چیز زیادی نمی گیرد. چند نت اول یک آهنگ تعطیلات. اولین طعم شیرینی کریسمس. گاهی اوقات این چیزهای کوچک هستند که می توانند حواس فصل را شعله ور کنند و در نهایت جرقه شادی را برانگیزند.

اگر دکوراسیون امسال باید مستقیماً بعد از هالووین افزایش یابد، پس همینطور باشد. و در حالی که ما در آن هستیم، شاید نیازی نباشد که چراغ های کریسمس پس از روز سال نو به این سرعت پایین بیایند.

ممکن است در این سال سنت‌های قدیمی متوقف شوند، در حالی که ما به خود اجازه می‌دهیم با توجه به موقعیت خود، اخباری را ایجاد کنیم. برخی از هنجارهای کریسمس ممکن است نیاز به بازاندیشی داشته باشند، درست مانند زندگی ما در پی یک بیماری همه گیر جهانی.

کاترین هپبورن یک بار گفت: “اگر از همه قوانین پیروی کنید، همه سرگرمی ها را از دست می دهید.” این هم برای شادی است. کریسمس فقط یک بار در سال می آید. روح کریسمس را وقتی در خیابان شما حرکت می کند از دست ندهید.